Autor Wątek: Rover - grzeje się  (Przeczytany 4791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rover - grzeje się
« dnia: Listopad 17, 2005, 01:18:57 am »

miki6

  • Gość
jeżeli silnik pracuje na wolych obrotach to jest OK
wystarczy 500 m jazdy na wyższych obrotach i silnik łapie 110 i więcej stopni celcjusza
P.S.planowana głowica
      nowa stalowa (oryginalna) uszczelka
      wszystkie kanały drozne
      dobry termostat

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2005, 08:54:24 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Poradzimy lekture tego tematu KLIK
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2005, 09:01:02 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A nie masz kolego LPG??
Swego czasu i ja miałem tak że szybko łapał 110st. Jak się potem okazało to w?ż z termostatu do parownika był tak poprowadzony że przy niskiej i ?redniej temperaturze płynu chłodz?cego jego przekrój był wystarczaj?cy. Im wyższa temperatura tym bardziej się przeginał w jednym miejscu i dochodziło do tego że prawie sie zatykał. Wtedy silnik momentalnie łapał 110st. Pomogło zrobienie wcięcia w tym krytycznym miejscu węża i wstawienie kolanka miedzianego z instalacji CO :mrgreen: . Od tamtej pory nie mam problemów z temperatur? (no moze poa tym że strasznie wolno się nagrzewa  :sad: - nawet 4km a termostat raczej OK).

Je?li nie masz LPG to sprawd? dokładnie wszystkie przewody układu chłodzenia czy który? nie jest przygięty (szczególnie ten cienki id?cy z tyłu za głowic?) i czy rurki s? drożne. Zbadaj też czy termostat się dobrze otwiera. Jaka jest chłodnica gdy silnik ma 110st. Powinna być baaardzo gor?ca je?li nie to moze co? się przytkało albo termostat nie do końca się zachowuje prawidłowo.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2005, 17:37:34 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
chyba nie moze byc wiecej przyczyn.Oczywiste jest ze odpowietrzyłes układ prawidłowo po złozeniu głowicy...Jesli tak to termostat lub niedrozna chłodnica.

[ Dodano: 2005-11-17, 17:39 ]
aaa zapomniałem...Jestes pewny ze pompa wody tłoczy płyn??Latwo to sprawdzic jak wyciagniesz termostat,dojdziesz tam palcem i sprawdzisz czy sie czasem nie kreci.
  • Jef
  • Czaku

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2005, 18:58:46 pm »

ajk#1212

  • Gość
Cytat: "mastah22"
chyba nie moze byc wiecej przyczyn.Oczywiste jest ze odpowietrzyłes układ prawidłowo po złozeniu głowicy...Jesli tak to termostat lub niedrozna chłodnica.

[ Dodano: 2005-11-17, 17:39 ]
aaa zapomniałem...Jestes pewny ze pompa wody tłoczy płyn??Latwo to sprawdzic jak wyciagniesz termostat,dojdziesz tam palcem i sprawdzisz czy sie czasem nie kreci.




Układ odpowietrzony, pompa chodzi, chłodnica płukana,  przy wyjętym termostacie te same objawy :sad:

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2005, 14:03:13 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytuj (zaznaczone)
Sk?d: siedlce

Witam ziomala. MOże się zgadamy to rzucę okiem na silniczek. MOże zauważe co? co kolega przeoczył.

PS. Sam robiłes t? głowicę czy jaki? mechanik.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2005, 20:19:50 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
a wiatrak na chlodnicy sie wlacza? :mrgreen: nikt nie zapytal o to, ani nic nie napisales tez o tym miki  :smile:
Wiadomo - podstawa, ale moglo umknac to
to ja, byly Marcin#839

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2005, 23:44:46 pm »

ajk#1212

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Sam robiłes t? głowicę czy jaki? mechanik.


Głowica planowana na Janowskiej,składana własnoręcznie.
Nast?piła poprawa, po parokrotnych skokach temp. jest ogrzewanie, płyn idzie również na parownik. Przyczyn? mógł być korek na zbiorniczku wyrównawczym, bo po rozebraniu i złożeniu wszystko wróciło do normy. :smile:

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2005, 20:49:34 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
Przyczyn? mógł być korek na zbiorniczku wyrównawczym
:oops: jak mogłem o tym zapomniec,ja tez miałem to samo,ponad miesiac auto stalo wymeniałem termostat za termostatem,nawet uszczelke wymienilem,ciagle bylo to samo,na wolnych wiatrak sie załaczał a na wysokich zaraz dobijał do 120 i wygotowywyał... :oops:  :oops:

[ Dodano: 2005-11-20, 21:24 ]
czasem najciemniej pod latarnia... :mrgreen:
  • Jef
  • Czaku

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2005, 00:19:35 am »

ajk#1212

  • Gość
Cytat: "mastah22"
Cytuj (zaznaczone)
Przyczyn? mógł być korek na zbiorniczku wyrównawczym
:oops: jak mogłem o tym zapomniec,ja tez miałem to samo,ponad miesiac auto stalo wymeniałem termostat za termostatem,nawet uszczelke wymienilem,ciagle bylo to samo,na wolnych wiatrak sie załaczał a na wysokich zaraz dobijał do 120 i wygotowywyał... :oops:  :oops:

 :mad: OSTRZEŻENIE :mad:

         Nie próbujcie odpalać silnika  zalanego wod? a nie płynem z temp. zamarzania minimalnie -20 stopni Celcjusza, JE|LI MACIE ZAMONTOWANE LPG. Jeżeli automat przeł?czy na gaz to zamarza parownik i nie tylko :mad:  Powoduje to zamarzanie nie tylko przewodów od LPG, ale również brak obiegu przez nagrzewnice i co ważniejsze przez przewód z głowicy do termostatu, co powoduje że termostat się nie otwiera. Przynajmniej u mnie tak było :shock:
        Być może nie tylko korek na zbiorniczku wyrównawczym był winien :mad:

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2005, 00:35:55 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
OSTRZEŻENIE  

Nie próbujcie odpalać silnika zalanego wod? a nie płynem z temp. zamarzania minimalnie -20 stopni Celcjusza, JE|LI MACIE ZAMONTOWANE LPG. Jeżeli automat przeł?czy na gaz to zamarza parownik i nie tylko  Powoduje to zamarzanie nie tylko przewodów od LPG, ale również brak obiegu przez nagrzewnice i co ważniejsze przez przewód z głowicy do termostatu, co powoduje że termostat się nie otwiera. Przynajmniej u mnie tak było  
Być może nie tylko korek na zbiorniczku wyrównawczym był winien

powstrzymaj swe emocje...
Wiadomo ze na jezdzenie na wodzie jest niewskazane,ale to ze TY miałes podlaczony reduktor w sposób który uniemozliwiał otwarcie termostatu nie znaczy ze u kazdego działoby sie tak samo.Pamietaj ze "co kraj to obyczaj" i rózne podłaczenia parownika...Ja sie np nie boje o to ze jak zamarznie nawet(co w moim przyp nie ma prawa sie stac nawet na wodzie)to spowoduje przegrzanie silnika...
  • Jef
  • Czaku

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2005, 00:59:27 am »

ajk#1212

  • Gość
Cytat: "mastah22"

powstrzymaj swe emocje...
Wiadomo ze na jezdzenie na wodzie jest niewskazane,ale to ze TY miałes podlaczony reduktor w sposób który uniemozliwiał otwarcie termostatu nie znaczy ze u kazdego działoby sie tak samo.Pamietaj ze "co kraj to obyczaj" i rózne podłaczenia parownika...Ja sie np nie boje o to ze jak zamarznie nawet(co w moim przyp nie ma prawa sie stac nawet na wodzie)to spowoduje przegrzanie silnika...


Rózne cuda się zdarzaj?.
    1. Parownik teoretycznie jest podł?czony prawidłowo (przewody nagrzewnicy z dala od obiegu silnika).
    2. Wiem że jazda na wodzie jest nie wskazana, to było próbne odpalanie silnika.
    3.To jest 4 lub 5 bryka któr? widziałem i w której zamarzał parownik jeżeli silnik był zimny, zalany wod? i bezpo?rednio po odpaleniu przeł?czony na gaz (nie tylko poldek).
    4.U mnie trzeba przeł?czać na gaz od razu, ponieważ pompa paliwa siada :sad:
    5. Może zacznij się bać :roll:

Rover - grzeje się
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2005, 10:07:40 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Wy mnie tu q?wa nie straszcie. Ja też na PB je?dzę tylko po podwurku.  :shock: .
Całe szczę?cie mam borygo ECO i opuki co jeszcze nigdy mi parownik nie zamarzł  :mrgreen: mimo że mam wpięty w szereg z małym obwodem chłodzenia.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.