Autor Wątek: tylny zcisk hamulca  (Przeczytany 2482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tylny zcisk hamulca
« dnia: Grudzień 18, 2005, 12:52:17 pm »

slaw

  • Gość
Witam .
Ponownie zosatalem zmuszony do skorzystania, z ogromnej skarbnicy wiedzy i uprzejmo?ci klubowiczów.
Moje pytanie dotyczy tylnego zacisku hamulca  - poldek (stary typ) a wła?ciwie jak spowodowac, aby wsunoł się do zacisku.
Maj?c doswiadzcenie z wymian? przednich klocków, wtedy przy wycofaniu tloka pomógł klucz francuski.
Postanowilem samodzielnie dzialać przy tylnych , ale metoda- na klucz zawiodła.
Ponoć trzeba  wkręcać tlok, ale tym sposobem nic nie uzyskałem.
Pozdrawiam  /slaw/

zacisk
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2005, 12:57:50 pm »

hjjj

  • Gość
wczoraj miałem ten sam problem. Wziołem drobny papier wodny i dobrze wyczysciłem tłoczek - wlazł bez problemu!

tylny zcisk hamulca
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2005, 13:29:53 pm »

RooS

  • Gość
tylny tloczek trzeba wkrecac.. jesli nie idzie to wlasnie przeszlifuj go drobniutkim pamierem nasmaruj smarem do tloczkow i probuj dalej

tylny zcisk hamulca
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2005, 13:34:55 pm »

slaw

  • Gość
W moim przypadku, tłok chcę cofn?ć tak aby zmie?ciły się nowe klocki.
Zacisk nadal jest podłonczony do układu, a tlok max. wysunięty -ze starych klocków pozostały tylko blachy. slaw

tylny zcisk hamulca
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2005, 13:41:48 pm »

RooS

  • Gość
to wysun go troche.. ale tak  tak zeby calkiem sie nie wysunal i go porzadnie przeczysc posmaruj i wkrec.. w koncu musi puscic

tylny zcisk hamulca
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2005, 16:08:59 pm »

sztywny13

  • Gość
Mi w póltora roku tak się zapiekły, że musiałem wyci?gn?ć zaciski na stół. Imadełko i młotek zrobiło robotę

tylny zcisk hamulca
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2005, 17:07:10 pm »

Anzak

  • Gość
Jeżeli tłok się kręci, ale się nie wkręca-to przy wkręcaniu staraj sie go troszkę wciskać.

tylny zcisk hamulca
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2005, 17:23:34 pm »

thomas#1840

  • Gość
a pzry okazji wymień przynajmniej gumowa osłonkę ( czyszcz?c syf z pod niej) , je?li masz takie problemy z tłokiem to znaczy że długo tam nie zagl?dałe? więc wypadałoby  ;)

tylny zcisk hamulca
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2005, 22:59:27 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
a najlepiej go odkrec połóz na stole rozbierz,przeczysc,zaaplikuj mu nowe uszczelki(3,5zł) i masz spokój na troche,nie wspominajac ze zmniejszasz realnie mozliwosc rozciekniecia sie zacisku. :)
  • Jef
  • Czaku

tylny zcisk hamulca
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2005, 00:16:27 am »

TALREP

  • Gość
tylko jak kolega wyjmie zacisk to potem bedzie musial odpowietrzac uklad a sami wiecie jak to jest potem z otpowietrznikami.... loteria, raz sie urwie a raz nie (zwykle sie urywaja :? podobnie z reszta z przewodami :? ja generalnie jak to nie jest konieczne to za duzo nie rozbieram bo potem okazuje sie ze jedna usterka goni druga :?