Autor Wątek: POMOCY !!! dlaczego się zapowietrza ?  (Przeczytany 3226 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POMOCY !!! dlaczego się zapowietrza ?
« dnia: Styczeń 01, 2006, 13:46:31 pm »

ajk#1212

  • Gość
po wymianie nagrzewnicy regularnie mi zapowietrza układ chłodzenia, może zle odpowietrzam i dalej mam powietrze w układzie i wkońcu rozwali mi przewody, jak mam prawidłowo odpowietrzyć taki układ w polonezie 1,4 rover, już brakuje mi pomysłow.
Temperatura skacze do 90 stopni, a wcze?niej tego nierobiła, pompa wody jest nowa więc to odpada, termostat to chyba trochę trudno będzie wyci?gn?ć bo go ledwo widać, zreszt? czytałem na kilku tematach forum ze niektorzy wymieniali prawie wszystko i problem wracał. Oleju niebierze i jest czysty, płynu chłodz?cego też nieubywa i też jest czysty no chyba ze wywala mi go przez korek czasami to trzeba dolać.
Może wine ponosi  chłodnica bo chyba jest delikatnie mokra  na dole, ale teraz jest zimno i jest tam czesto mokro wiec trudno okreslic czy to wyciek tym bardziej ze stoi przed blokiem caly czas bo nie mam garazu. Mechanicy nie chca sie za niego wogole brac i odsylaja do nastepnego i tak wkolko, moze ktos z was mial taki przypadek i moze mi pomoc !!!!!!!, bo szlak trafi wkoncu silnik i zostanie odeslany na szrot, bo nieoplacalna bedzie na prawa

[ Dodano: 2006-01-01, 14:33 ]
i jeszcze jedno zauwazylem rownierz ze niedziala kontrolka ostrzegawcza temperatury, zarowka jest dobra wiec chyba czujnik padl, tylko dlaczego sie zapowietrza

POMOCY !!! dlaczego się zapowietrza ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2006, 15:36:50 pm »

Drobek

  • Gość
może gdzies łapie powietrze? albo termostat nie otwiera?

POMOCY !!! dlaczego się zapowietrza ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2006, 02:42:53 am »

ddobry#1564

  • Gość
sprawdz korek na zbiorniczku wyrownawczym najlepiej kup nowy. jeden juz mial taki problem i wsadzil w poldka 5 tys a wystarczylo pare zl.  sprawdz to.

POMOCY !!! dlaczego się zapowietrza ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2006, 12:29:23 pm »

Drobek

  • Gość
ddobry#1564,  Helo ale co ma korek do zapowietrzania?? Ja jeżdże na popuszczonym korku ponieważ mam zbiorniczek wyrównawczy z nowego poldka i one bardzo często lubia sie rozsadzać i dlatego jezdze na popuszczonym i żadnych problemów niemam

POMOCY !!! dlaczego się zapowietrza ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2006, 17:55:30 pm »

ajk#1212

  • Gość
Panowie, ale co? tu jest nie tak, bo znajomy przyniósł mi ksi?żkę naprawcz? dla polonezów, co prawda nie było tam nic o układzie chłodzenia, ale rysunek techniczny silnika w dużym stopniu niezgadzał się z tym co mam pod mask?, np. w miejscu gdzie jest normalnie kolektor plastikowy był na rysunku dziwny filtr powietrza, a na innym znowu rysunku był kolektor we wła?ciwym miejscu tyle że przepustnica była z drugiej strony.

W każdym razie znalazłem na rysunku odpowietrznik układu chłodzenia, według autora ksi?żki jest on na rurce metalowej, która idzie z okolic pompy wody do termostaatu ( prawie termostatu ). Jednak u mnie na tej rurce niema nic takiego, pytanie czy to kolejny bł?d autora, czy może poprzedni wła?ciciel zmieniaj?c rurkę wstawił jak?? swoj?, może kto? sprawdzi u siebie i da znać jak ma. Odpowietrznik rzekomo powinien się znajdować mniejwięcej w górnej czę?ci rurki, na końcu, i ma być tam ?rubka i uszczelka, niestety można tylko ręk? wymacać to miejsce, albo ewentualnie zerkn?ć na kanale.