Autor Wątek: Żarówki LED w polonezie  (Przeczytany 19768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 22, 2017, 00:40:23 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Hehe nie wiem czy to brać poważnie czy za ironię  ale dzięki ;) Tak wiem wyłamałem się z schematu robiąc zgnitego atu plusa na minusa (gdzie średnio jest z lakierem ale mniejsza o to na razie wytrzyma póki nie odłożę konkretniejszej sumy i oddam to komuś kto podejdzie profesjonalnie do tego tematu  ) co do tego jaja z radiem przed jakimikolwiek przeróbkami (tylko przełożeniem radia ) to były takie cyrki . Ale stwierdzam że nie chce mi się kuźwa robić kolejnej rzeźby i ciągnąć na nowo instalacji z aku do radia :P . I tak mam nasrane kablami w aucie (chodź by te do komputera pokładowego , lusterka i szyby) że wystarczy chyba już tych kabli w środku bo za niedługo zrobię z tego prom kosmiczny  :P

Co do mojego pisania no cóż tak już piszę od zawsze i trzeba  się do tego przyzwyczaić ;) Dobrze chociaż że na forum nie trzeba odręcznie pisać tylko poprzez klawiaturę bo wątpię żeby ktokolwiek się doczytał czegokolwiek w moich tematach  <rotfl2>

Co do ledów jak tylko odłożę hajsiwko znowu to dam znać jak wygląda sprawa z postojówkami/przeciwmgłowymi z tyłu na ATU przy ledach dwu włókowych na soczewce ;)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 22, 2017, 00:57:37 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Co do polskiego prawa, w porównaniu z angielskim np. to u nas jest wolna amerykanka. To co u nas jest stanem bliskim ideału, to u nich złom i nie przechodzi badania- np. nalot korozji belce zawieszenia 
Tylko, że Angole mają strasznie sprane mózgi jak chodzi o "safety"... Jak opowiadał jeden znajomy, który robił w Anglii na magazynie jak walnął głową w jakieś pudło wystające z półki i Angole zobaczyli, że gość ma lekkiego siniaka z miejsca chcieli do niego wzywać karetkę, wieźć go do szpitala i zgłaszać wypadek przy pracy. Co osobiście uważam za wyższą formę odmóżdżenia, u nas też powoli można obserwować takie zjawisko wszak z każdej strony społeczeństwo jest bombardowane frazesami typu "bezpieczeństwo jest najważniejsze", takie tezy można skwitować stwierdzeniem iż przy takim systemie wartości gatunek ludzki wyginąłby zanim jeszcze by powstał, gdyż praludzie pozdychaliby z głodu w jaskiniach w strachu przed niebezpieczeństwem czyhającym na nich na zewnątrz :>
I tak mam nasrane kablami w aucie (chodź by te do komputera pokładowego , lusterka i szyby) że wystarczy chyba już tych kabli w środku bo za niedługo zrobię z tego prom kosmiczny 
Lepiej zrób wiązkę od nowa raz a porządnie, bo się tak będzie nawarstwiać nawarstwiać i jak potem będziesz chciał coś zrobić przy tym samochodzie to dostaniesz nagłego ataku pierdolca, gdyż sam się pogubisz w swoich patentach.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 22, 2017, 01:10:28 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Hehe nie wiem czy to brać poważnie czy za ironię  ale dzięki ;)

Auto serio mi się podoba jeżeli chodzi o koncepcję przeróbek stylistycznych. To że ktoś spaprał robotę po drodze, to osobna sprawa. Miałeś pecha i tyle.

Tylko, że Angole mają strasznie sprane mózgi jak chodzi o "safety".

Zgadza się, tam już nawet w dobrej, drogiej restauracji nie dostaniesz prawdziwej jajecznicy, bo ichnie przepisy sanitarne zabraniają. Możesz dostać jajko na twardo, ale jajecznica to tylko z jaj w proszku, bo zagrożenie epidemiologiczne blablabla...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 01:12:40 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 22, 2017, 17:54:08 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Jak już ciągnie offtop to na ten temat mogę się wypowiedzieć bo pracowałem przez rok w hotelu 5 gwiazdkowym i powiem szczerze że nigdy w żadnym hotelu po tym jajecznicy bym nie zamówił.  Dzień wcześniej wybija się do pojemnika 20 litrówki jajca do tego leci 2 litry silmietanki 30% i w to jebutny blender.  Ładuje to do chłodni na noc a rano rozlewa się to do dużych takich głębokich blach i robią to na parze.  Ze zwykła jajecznica to ma tylko wspólna nazwę.  Jazda na klopa po tym murowana...                         Wracając do ledów powiem szczerze bardzo fajna sprawa tylko teraz pytanko mam wie ktoś jakie oznaczenia mają żarówki we spojlerze z stopem oraz małe żarówki na kierunkach? 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2017, 17:59:39 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 22, 2017, 18:21:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
z pewnoscia  nie jest to domowa jajecznica packana widelcem po patelni, ale nie wide powodu, by byla kupogenna,

moglbys zmierzyc jaka moc maja te ledówki ?
ja mam w obudowie H4  18LED chyba 5005 (łorewer) i w W5W 13LED i jak na postojowke to swieci bardzo fajnie ,ale juz zamiennik H4 to nawet na dzienne sie nie nadaje,
no dobra, sporo diodek zaslania blacha przed odblysnikiem ,a ze 3 diodki na czole to na pewno mocno tnie efekt,
jednak ich moc jest mala ,bo 13LED bierze 1.1W  ,a 18LED 1.5W  przy napieciu 12.3v
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 23, 2017, 15:06:59 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Jeżeli chodzi Tobie o boczne kierunki to są to żarówki BA9s.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 23, 2017, 16:53:50 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
ja mam w obudowie H4  18LED chyba 5005 (łorewer) i w W5W 13LED i jak na postojowke to swieci bardzo fajnie ,ale juz zamiennik H4 to nawet na dzienne sie nie nadaje,
no dobra, sporo diodek zaslania blacha przed odblysnikiem ,a ze 3 diodki na czole to na pewno mocno tnie efekt,
jednak ich moc jest mala ,bo 13LED bierze 1.1W  ,a 18LED 1.5W  przy napieciu 12.3v
Wysłać ci na testy dobre H4 LED ?
Jak ci się spodobają to się dogadamy finansowo - jak nie - odeślesz na swój koszt.
PAsuje ?

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 23, 2017, 18:05:50 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
widzialem co sprzedajesz i stwierdzam,ze mnie nie stac na takie H4, wiec nie bede sie wyglupial,
18LED kupilem w obudowie H4 z ciekawosci jak to bedzie wygladalo w reflektorze, moglem wybrac jeszcze inna obudowe,
docelowo szukam diod do zrobienia swiatel dziennych w reflektorze PN i kupilem pojedyncze mocne z plytka radioatora, ale one sa na ~3v i trzeba by bylo kombinowac z polaczeniem szeregowym, a dodatkowo trzeba by bylo jakos je umiescic w srodku (najlepiej odkleic szklo)
dlatego zdecydowalem sie na jakas oprawke samochodowa, gdzie bez problemu mozna wlozyc i wyjac zarowke/ledowke a przy okazji sprawdzic rozne moce i uklad diod

na takie wynalazki LEDowe jak sprzedajesz to bym sie skusil w przypadku odzielnych reflektorow (DF, Borek) albo w aucie gdzie sa H7 ,
dlugie sa tak rzadko uzywane, ze moga zostac na halogenach
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 23, 2017, 19:55:01 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Ja myślałem o czymś takim http://allegro.pl/swiatla-drl-led-dzienne-i-kierunkowskazy-2w1-z-pl-i6796106560.html#thumb/2
Ale h4 są tak tanie i rzadko się przepalają, że nie widzę do końca sensu
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 23, 2017, 20:59:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w sumie to niezly bajer taki zestaw ,bo w PN kierunkowskazy sa duze i nadaja sie na swiatla dzienne, a tu przy okazji dzialaja jak w jakims nowym A6,
czyli stary PN goni klase premium  :d
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 24, 2017, 13:08:38 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Ale po co tak rzeźbić i wkładać to zamiast H4 przecież w polonezie były nawet lampy z przewidzianymi dziennymi i było to w rogu lampy wejście na żarowe takie jak do kierunkowskazu .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 24, 2017, 13:22:58 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
takie lampy sa z manufaktury ,oryginalne nie maja nadlewow, ale wlasnie w tym miejscu zamierzam zamontowac,
mozna uzyc oprawki od kierunkowskazu i dlatego pytalem Cie jaka moc maja te twoje zarowki,
dlaczego kupilem w obudowie H4 juz tlumaczylem wyzej - dwie pieczenie na jednym ogniu

zreszta H4 ma ta zalete,ze wystarczy wywiercic otwor w lampie, wlozyc H4 i wkretami ja umocowac,
a do oprawki z kierunku to trzeba troche porzezbic,zeby uzyskac uszy do zablokowania oprawki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 24, 2017, 16:34:01 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
widzialem co sprzedajesz i stwierdzam,ze mnie nie stac na takie H4, wiec nie bede sie wyglupial,
18LED kupilem w obudowie H4 z ciekawosci jak to bedzie wygladalo w reflektorze, moglem wybrac jeszcze inna obudowe,
docelowo szukam diod do zrobienia swiatel dziennych w reflektorze PN i kupilem pojedyncze mocne z plytka radioatora, ale one sa na ~3v i trzeba by bylo kombinowac z polaczeniem szeregowym, a dodatkowo trzeba by bylo jakos je umiescic w srodku (najlepiej odkleic szklo)
dlatego zdecydowalem sie na jakas oprawke samochodowa, gdzie bez problemu mozna wlozyc i wyjac zarowke/ledowke a przy okazji sprawdzic rozne moce i uklad diod

na takie wynalazki LEDowe jak sprzedajesz to bym sie skusil w przypadku odzielnych reflektorow (DF, Borek) albo w aucie gdzie sa H7 ,
dlugie sa tak rzadko uzywane, ze moga zostac na halogenach
Co ty się martwisz :) Widziałeś cenę detaliczną.... sprawdź PW.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 24, 2017, 16:41:01 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A co do dziennych do reflektora PN...
Mam w ofercie takie oto żarówki LED, nie są najtańsze bo kosztuje 40zł KOMPLET (czyli 2 sztuki)
Ale są dwuwłóknowe i świeca albo 1.5W albo 7,5W :) i naprawdę dają radę ! :)

http://sklepowisko.com/LED-Vertex-Classic-1157-7,5W-High-Power?search=1157
Polecam ! Bo świetnie się spisują zamiast tradycyjnych 21/5W
Tylko jest jeden haczyk - nie działają w niektórych francuzach (za małe napięcie i nie świeci wtedy postój)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 24, 2017, 19:47:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moc spoko,tylko czy jest jakas dioda na czole ? bo 4 podwojne na bokach to beda dobrze swiecic jezeli odblysnik odbije to swiatlo,
a do dziennych wlasnej roboty to najwazniejsze sa swiatla na czole,bo odblysnika brak
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 25, 2017, 00:03:42 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
TO ma homologację........
I świeci jak bóg przykazał.. daj mi chwilę.. wrzucę fotkę i dam linka.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 25, 2017, 00:12:06 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl



Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 25, 2017, 00:13:22 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Ledy z przodu nie mają nic do geometrii.
Odbłysnik odbija tylko światło z lewej i prawej strony (jedynie Volvo jest porąbane)
Ale to jest zdjęcie wykonane w całkowitej ciemności (coprawda kijowym aparatem w telefonie) ale jednak.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 25, 2017, 00:14:25 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Tutaj H7



Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Żarówki LED w polonezie
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 25, 2017, 00:17:28 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
A co do tych P21/5W...
Ma diodę soczewkową na czole i cztery po bokach.
Naprawdę daje radę...
Muszę zrobić fotę w jakiejś lampie

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...