Autor Wątek: Jakiej ?rednicy mikser??  (Przeczytany 9370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 24, 2006, 07:49:41 am »

sztywny13

  • Gość
Cytat: "wiciu"
a jaka powinna być ?rednica w przypadku poldka na wielopunkcie?

28mm to najbardziej optymalny.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 10, 2006, 15:26:27 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A w poldku z silnikiem rovera ??
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 11, 2006, 10:58:36 am »

sztywny13

  • Gość
28mm.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2006, 14:05:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "sztywny#1820"
28mm.

a tobie plyta sie zaciela czy jak ?
w Morawskim jest napisane ze przepustnica GSI ma 46mm ,a ty chcesz wkladac mikser 28 ?
dzisiaj sprawdze jaki jest w lanosie ,a wiem ze do gsi idzie ten sam
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 13, 2006, 13:48:20 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytuj (zaznaczone)
28mm.

do roverka?? Qrcze a ja mam 32  :shock:  w dodatku wypolerowany na lustro  :mrgreen: .
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 13, 2006, 20:18:50 pm »

wiciu

  • Gość
a może lepiej założyć BLOS-a??

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 13, 2006, 20:27:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wlasnie przezylem szok
w lanosie 1.5 8v przepustnica fi50 ,a mikser fi30
w morde jeza jaki dlawik ,a jak ten samochod sie zbiera ,sam nim jechalem 170km/h i jeszcze mu sie chcialo

no i nie wiem jak oni te przepustnice dobieraja : 1.6 GLI fi38  ,1.6 GSI fi46 ,1.5 soch fi50  -gdzie sens ,gdzie logika ? (choc logika jest bo osiagi tez ida w tej kolejnosci - zaczynam szukac przepustnicy fi60 do mojego GLI  ;)  )
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2006, 09:20:13 am »

sztywny13

  • Gość
Cytat: "KGB"
Cytat: "sztywny#1820"
28mm.

a tobie plyta sie zaciela czy jak ?
w Morawskim jest napisane ze przepustnica GSI ma 46mm ,a ty chcesz wkladac mikser 28 ?
dzisiaj sprawdze jaki jest w lanosie ,a wiem ze do gsi idzie ten sam

Kolega ma pojęcie o zasadzie działania podci?nieniowych instalek lpg? Nie s?dzę, skoro tak piszesz.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2006, 12:13:58 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ma ,ale odkad przelozyl mikser na druga strone i jednak dzialalo to uznal ,ze wszystko da sie wyregulowac parownikiem :mrgreen:

zreszta jak widac ,twoje 28 ,lanosowe 30 i bociana 32 dziala - wiec gdzie jest pies pogrzebany?
mnie za to dziwi jedno - koles mial w jakiejs V6 (2.5 ?) mikser 35mm i pogorszylo mu to osiagi o 0.5s na 400m
mowa oczywiscie o benzynie
woec nurtuje mnie pytanie jak sa dobierane przepustnice do silnika ,skoro w takim lanosie przelot zmniejszyl sie ponad 2.5 raza ,a nie czuc ,zeby mu sie pogorszylo
28 do 46 w GSI to taki sam procentowy spadek
u mnie zreszta tez zostaje pole przekroju odpowiadajace mikserowi 28  ,a jakos mam wrazenie ,ze GSI na gazie zostawi mojego GLI w tyle nawat jak zdejme mikser i zaleje vpower :mad:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 17, 2006, 12:55:38 pm »

@ndrzej19

  • Gość
dzisiaj wyci?nołem taki pier?cień z miksera przez co ?rednica powiększyła mu sie o jakie? 8mm, wyregulowałem na parowniku, i o dziwo na gazie troche lepiej sie zbiera, no ale zobazymy pó?niej czy czasmi nie pali  więcej gaziora

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 17, 2006, 21:07:57 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "@ndrzej19"
dzisiaj wyci?nołem taki pier?cień z miksera przez co ?rednica powiększyła mu sie o jakie? 8mm, wyregulowałem na parowniku, i o dziwo na gazie troche lepiej sie zbiera, no ale zobazymy pó?niej czy czasmi nie pali  więcej gaziora

pisales ,ze masz mikser fi40 ,wiec po wyjeciu srodka nie uzyskasz powiekszenia o 8mm tylko o 2-3mm
tak jest w szczelinowym

a moze ty masz palnikowy? (takie dziorki za zwezeniem) bo tutaj jakbys wyjal caly palnik to rzeczywiscie da 8mm ,ale nie bedzie praktycznie zadnego przewezenia ,wiec dziwne ,ze gaz zasysa


JA po wymianie membran jakos gada ustawilem ,ale od 80% uchylenia przepustnicy sie nadal dusi - najpierw dorwe laptopa i zobacze dlaczego sie dusi ,a potem przekladam mikser na odwrot i daje podkladke - przereguluje i zobaczymy co z tego wyjdzie ,ale to w lato
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2006, 21:53:48 pm »

@ndrzej19

  • Gość
nie znam sie na lpg, ale wydaje mi sie że to jest mikser szczelinowy, bo ten pier?cien nie maił żadnych otworów tylko był wsadzony w mikser i między nim a doln? powierzchni? była szczelina na moje ko?lawe oko na 2mm. a silnik mi sie kręci do 4,5tys, a wyżej nie moge sprawdzić bo mam słabe sprężanie, za spraw? wyjechanego wałka rozrz?du, a i tak nie potrzebuje wyższych obrotów do normalnego uzytkowania

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 17, 2006, 22:56:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
boze ,ty tez masz starty walek rozrzadu w plusie?
to juz trzeci - nie ma bata ,sprawdzam swoj  
na luzie tez ci nie wchodzi na obroty? ,bo moj na postoju pieknie ,tylko ciagu nie ma
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 17, 2006, 23:09:29 pm »

@ndrzej19

  • Gość
na luzie na benie się kręci ale koło 5 tys słychać że go co? dusi, na 2 biegu obrotomierz dochodzi do 5tys.i ani grama więcej a na 5ce to max 120km/h leci tj nie całe 4tys. i ani bata więcej nie poci?gnie, jak chce poszaleć i jak targam zrywa na piasku to obrotek do 4tys. dochodzi a pedał w podłodze, ale na asfalcie jeszcze koła zapiszcz? :D, a z tym wałkiem to musze sie rozejrzeć pojezdzić troche i poszukac czego? m?drzejszego, głowice też czeka remont, ale to już mniejsza o to, nie wiecie ile mog? kosztować gniazda zaworowe z zaworami i prowadnicami???

[ Dodano: 2006-02-17, 23:17 ]
a przy okazjii dzisiaj kumpel sprawdzil mi sprężanie w cylindrach, i nie za ciekawie to wygl?da, otóż na:
1.-7atm
2.-6atm
3-6atm
4-5.5atm
jak mówiłem głowice czeka remont, a przy okazjii może znajde czas żeby j? obrobić, macie może jaki? dokładniejszy opis jak to można we własnym zakresie zrobić??

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 18, 2006, 01:07:24 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
straszne - praktycznie polowe sprezania masz
musi ci niezle zlopac paliwo

olej naprawe glowicy - gniazda trzeba chlodzic ,a glowice podgrzewac do obsadzania ,pozniej docieranie itp. a koszt cie wyjdzie wiekszy niz nowa kupic
do plusa cala uzbrojona 4 lata temu kosztowala 700pln - kumpel wymienial

ja proponuje dorwac starsza za grosze - zaly silnik 1.5 to koszt 300pln ,glowice ponizej 100pln kupisz
caly bajer polega na tym ,by zmienic sprezyny do zaworow od tej co masz ,ale na takim walku jak twoj to nawet nie musisz ich narazie zmieniac

P.S.
to u mnie troche inaczej -ma luzie na niedogazowaniu (paliwem) to by mi z mocowan wyskoczyl jakbym do konca depnal ,ale w czasie jazdy ma dosc
sprawdze jeszcze na benzynie  ,no i juz wczesniej planowalem sprawdzenie cisnienia w cylindrach - 15pln a bede wiedzial na czym stoje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 18, 2006, 10:16:29 am »

@ndrzej19

  • Gość
wła?nie że nie doi za dużo paliwa, a nawet jestem zadowolony z tego wyniku, na trasie pali mi 9-10l. gazu przy spokojnej jezdzie (jak sie bujam tak do 100) no a w mie?cie to sami wiecie jak sie jezdzi, a czy s? jakie? różnice w głowicach od boscha, i abimexa???? a moja głowica to sie zjepsuła od chydroregulatorów, z tego co teraz zauważyłem to wcze?niej chyba już kto? w nich grzebał

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 18, 2006, 13:26:59 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
podobno glowice w plusach sa odlewane inna metoda by gladkosc pwierzchni byla lepsza i takie tam bzdury
sama w sobie nie rozni sie niczym
tylko sprezyny pod zawory sa twardsze i moze gniazda zaworowe trwalsze (ale na to bym nie liczyl)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Jakiej ?rednicy mikser??
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 05, 2006, 15:44:41 pm »

@ndrzej19

  • Gość
wczoraj odebrałem polda od mechanika, powymieniał giazada, zawory i 1 prowadnice, bo była pęknieta, przy okazji splanował głowice, teraz chodzi fajnie równiutko, do wałka nawet nie zagl?dał, bo brakło mi już kasy na wałek, i za t? robote z czę?ciami skasował 450 złociszczy