Autor Wątek: docieranie silnika jak co i ile  (Przeczytany 36878 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 10, 2004, 23:09:03 pm »

Maciek#938

  • Gość
Nie ma co za dużo kombinować. Lotos Mineralny to dobry olej, które możesz stosować z powodzeniem. Ważne, żebyś go wymieniał co 10 tys km.


Pozdrawiam

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 12, 2004, 12:39:53 pm »

MLP

  • Gość
Co dp pleju to Lotos jest OK.

Jak jeŹdzisz na gazie lepiej kupić tego do gazu czyli LOTOS GAS 15W-40 SJ

Różnica polega na innym odczynie kwasowości tego oleju po prostu jak jeŹdzi się na gazie to wytrąca się w oleju odczyn kwaśny (związki siarki) natomiast olej nie miesza się z paliwem (bo jest gazowe) tak więc olej ten ma trochę inne właściwości.

Wynikiem jazdy na zwykłym oleju na gazie może być pogorszenie jego właściwości przeciw korozyjnych.

Na razie zużyciem oleju się nieprzejmuj ale jeśli po jakiś 10000 tyś  będzie dalej taki problem to coś jest nie tak.


Pozdrawiam
MLP

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 12, 2004, 20:10:42 pm »

kan

  • Gość
Tylko że przypadkiem jest na odwrót. To paliwo ma więcej związków siarki i olej musi posiadać odczyn zasadowy aby je neutralizować. W związku z tym że pod tym względem gaz jest lepszy( nie poasiada takiego kwaśnego odczynu) możemu można stosowac olej o mniejszym wsp. TBN który jest jednak gosrszym olejem. I tak samo jest z Lotosem Mineralnym i wersji GAS. Lotos Gas przez mniejszy TBN jest tańszy w wyprodukowaniu a resztę załatwia marketing i jest niestety gorszym olejem od Mineralnego.

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 12, 2004, 21:49:02 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "kan"
Tylko że przypadkiem jest na odwrót. To paliwo ma więcej związków siarki i olej musi posiadać odczyn zasadowy aby je neutralizować. W związku z tym że pod tym względem gaz jest lepszy( nie poasiada takiego kwaśnego odczynu) możemu można stosowac olej o mniejszym wsp. TBN który jest jednak gosrszym olejem. I tak samo jest z Lotosem Mineralnym i wersji GAS. Lotos Gas przez mniejszy TBN jest tańszy w wyprodukowaniu a resztę załatwia marketing i jest niestety gorszym olejem od Mineralnego.

Tak to prawda olej GAS jest gorszy od Mineralnego, lecz różnica między nimi nie jest bardzo duża. Napewno jest o niebo lepszy od City, który to jest totalną pomyłką.

Mam znajomego, który od dłuższego czasu do silnika leje Turdus (teoretycznie olej do Diesli, lecz o dobrych parametrach) i bardzo sobie go chwali, gdyż przejechał na nim już ponad 150 tys km., a silnik jest w dobrym stanie.

Pozdrawiam

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 12, 2004, 22:45:25 pm »

Chudson

  • Gość
Dlaczego Lotos City jest taki zły ??  Ja go używam i nie narzekam :D  Fakt że mojemu silnikowi już niewiele nie pomoże więc niema wielkiego znaczenia co mu wleje , pozatym nie uśmiecha mi się dolewać litr drogiego oleju co 2-3 tyś km :)

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 12, 2004, 23:07:16 pm »

mikolaj#288

  • Gość
klasa jakosci oleju Lotos City to SF.... czy trzeba mowic cos wiecej ;)  nie jest on tez wiele tanszy od mineralnego. Ale jak ma sie zuzyty silnik to mozna i lac selektol ;) 8zl za litr ;)

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 13, 2004, 15:19:12 pm »

Chudson

  • Gość
Jakto niejest on tańszy od mineralnego ?? A on niejest mineralny ?
Pozatum  wychodzi zależnie  czy jest promocja w tesco  8-9 zł za litr :)

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 13, 2004, 15:34:01 pm »

mikolaj#288

  • Gość
oleje o ktorych mowimy to:

LOTOS Mineralny (SJ)
LOTOS GAS (SJ)
i
LOTOS CITY (SF)

wszytkie z nich sa mineralne

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 13, 2004, 18:36:14 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Chudson#1423"
Jakto niejest on tańszy od mineralnego ?? A on niejest mineralny ?
Pozatum  wychodzi zależnie  czy jest promocja w tesco  8-9 zł za litr :)

Mineralny kosztuje u mnie 12 zł za litr. Lecz jeżeli silnik jest już do niczego to faktycznie nie ma się co patyczkować.

Pozdrawiam

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 16, 2004, 22:59:25 pm »

MLP

  • Gość
Trudno gdybać ale ja spodkałem się z opinią ze do gazu olej musi mieć duże TBN.

Najlepiej wysłać maila z  zapytaniem do LOTOSA, napewno coś na ten temat powiedzą.

Nie wiem jak to jest ale ostatnio widzałem parametry olejów mobil i okazuje się że zą prawie takie same jak w Lotosach, ktoś kiedyś powiedział że Mobil i Lotos coś mają ze sobą wspólnego ale to nie potwierdzona wiadomość.


Pozdrawiam

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 16, 2004, 23:08:52 pm »

MLP

  • Gość
Olej do LPG posiada odpowiednią zdolność do neutralizacji produktów kwaśnych

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 17, 2004, 09:50:16 am »

mikolaj#288

  • Gość
no to jak to w koncu jest z tym olejem? Zbliza sie powoli czas I wymiany oleju i zastanawiam sie co zalac: LOTOS Mineralny czy GAS :) City oczywiscie pomijam :)


Pozdrawiam
Mikołaj#288

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 17, 2004, 15:15:01 pm »

Maciek#938

  • Gość
Bierz Lotos Mineralny. W przeciwieństwie do Gas poza klasą jakości SJ ma aprobatę ACEA A3/B3, co o nim dobrze świadczy. No i różnica w cenie nie jest na tyle duża, że warto oszczędzać.

Pozdrawiam

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 26, 2004, 12:00:32 pm »

Bodzioo

  • Gość
Panowie czy do docierania silnika potrzebne są obciążenia układu przeniesienia napędu wynikające z jazdy samochodem czy nie??

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 26, 2004, 12:06:15 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Bodzioo#321"
Panowie czy do docierania silnika potrzebne są obciążenia układu przeniesienia napędu wynikające z jazdy samochodem czy nie??

Wstępne docieranie jest bez obciążenia, natomiast samo docieranie odbywa się podczas normalnej eksploatacji auta.

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 26, 2004, 14:07:46 pm »

Bodzioo

  • Gość
Wstępne docieranie czyli odpalenie silnika na "luzie" ?? Ile to ma trwać i przy jakich obrotach??

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 23, 2004, 16:43:04 pm »

mikolaj#288

  • Gość
No i stuknal pierwszy 1000 km od remontu... dopiero teraz wymienilem olej (brak kasy)
Stary olej byl w miare czysty i nie ubylo go ani grama :roll:  Zalalem go dzisiaj Lotosem Mineralnym :)

Jak dlugi powinienem teraz na tym oleju jezdzic? 10.000 km czy wymienic go wczesniej?
No i jaki teraz powinien byc moj styl jazdy? Moge sobie juz na troche wiecej pozwolic?

Z gory dzieki za podpowiedz   :wink:

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 23, 2004, 23:01:59 pm »

Maciek#938

  • Gość
Teraz możesz wymienić olej za 10 tys km co miało się wypłukać już się wypłukało. Jeżeli chodzi o styl jazdy to bariera obrotów przesuwa się na około 3500-4000 rpm, lecz moim zdaniem jeszcze warto się wstrzymać przed wrzucaniem V biegu.

Pozdrawiam

docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 24, 2004, 22:08:35 pm »

Mirekbmw

  • Gość
docierałem na gazie od pierwszego odpalenia ale jest wszystko w porządzu już 4000 a silnik pracuje jak po fabryce. remont silnika za 2500zł
to strasznie drogo kapitalka kosztowała mnie 1300zł z robotą mechanika :smile:

Odp: docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 06, 2011, 20:43:47 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
 Dla mnie  LOTOS itp ..super tanie wynalazki to totalne badziewie .Znajomy też zlewał ze mnie że jak zobaczył jak do swojego poldolota wlewam elfa .Różnica na razie jest taka że jego Renówka z gazem leży już na kupie złomu koło huty,a ja swoim 17-to letnim FSO nadal się bujam.A jak mu zimny odpalał na gazie i od razu w pizdu-no super normalnie hehe żal