Autor Wątek: czy zle zalozenie filterka moze wplywac na spalanie?  (Przeczytany 1708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czy zle zalozenie filterka moze wplywac na spalanie?
« dnia: Luty 09, 2006, 17:34:35 pm »

wic123

  • Gość
wymienialem sobie po raz pierwszy filterek gazu.nie mam pewnosci czy dobrze to zrobilem.zaczal mi duzo palic.czy zle zalozenie tego filtra moze miec wplyw na spalanie?prosze o porady.



polonez 90r.104tys przejechane

czy zle zalozenie filterka moze wplywac na spalanie?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2006, 19:28:25 pm »

barthezo

  • Gość
ojjjjjj ma ma i to bardzo duzy wplyw:)
bo jesli nie siadl ci dobrze oring(taka gumka uszczelniajaca w filterku) to twoj poldek bedize dalej palil 10 L na 100 (dajmy slowo), ale drugie 10L pewnie przez filterek uleci:)
tak ze radzilbym sprawdzic przy filtrze czy nie mrozi go tam gdize albo powachac czy nie spieprza gdizes.
ja to zawsze jade do kumpla na gazownicza stacje.psiknie takim sprayem specjalnym do sprawdzania czy nieucieka gdzies gaz.
wszedzie taki maja na takich zakladach wiec podjedz sobie to ci napewno psiknie za jakies  5-10 zl a bedziesz pewny ze masz dobrze zlozony.


A ile ci pali wiecej na 100??

czy zle zalozenie filterka moze wplywac na spalanie?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2006, 22:34:49 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
ojjjjjj ma ma i to bardzo duzy wplyw:)
bo jesli nie siadl ci dobrze oring(taka gumka uszczelniajaca w filterku) to twoj poldek bedize dalej palil 10 L na 100 (dajmy slowo), ale drugie 10L pewnie przez filterek uleci:)
chłopie masz ludzi za ...To chyba oczywiste ze nikt kto podejmuje sie samodzielnej wymiany filtra nie pominie testu na szczelnosc...Inna sprawa jest to ze w niektórych elektrozaworach nie da sie odwrotnie zamontowac filtra.Nie ma mozliwosci wzrostu spalania po wymianie filtra,jedyna mozliwoscia po złym jego załozeniu moze byc okropne zamulenie fury.No chyba ze do tego wymieniłes jeszcze filtr powietrza...
  • Jef
  • Czaku