Autor Wątek: majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?  (Przeczytany 2977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« dnia: Luty 12, 2006, 14:57:56 pm »

karol-1987

  • Gość
witam,
mialem sobie parownik, wstawiłem nowy, tak samo mikser. ale to raczej nie ma nic wspolnego. od tego czasu zrobilem 900km  :roll:
w piatek wieczorem u kumpla w garazu przegladalem sobie mojego poloneza 1,6GLI abimexa z 95 roku i sie okazalo ze w filtrze powietrza mam ciemny majonez lub musztarde, jak kto woli to nazwac. filtr sie przybrudził, w pojemniku filtra na dole troche tego było, rurka od powietrza zawalona, filtr lekko tez. strach w oczach  :shock: . uszelka pod glowica. ale co sie okazuje, ani na bagnecie, ani na korku ani w chlodnicy tego nie ma! czysciutkie wszystko inne jak łza! zaraz telefon do ojca, byl niedaleko wiec sie z nim spotkalem, przyjechal tez ze znajomym co sie zna troche na rzeczy i ich diagnoza byla ze niedogrzany silnik. stwierdzili ze "fiaty" tak maja, szczegolnie teraz kiedy jest duzo wilgoci, niewielkie odcinki, chociaz sie wydaje, ze silnik sie zagrzewa... czy maja racje? wczesniej tego nie mialem, a zauwazylem to dopiero po wymianie parownika i mikseru. dodam ze spalanie gazu spadlo z prawie 17 na 11 i chodzi ladnie. raczej z gazem tego nie wiaze dlatego w dziale mechanika. w szukajce nie znalazlem. ktos cos wie? boje sie o niego troche...

[ Dodano: 2006-02-12, 15:04 ]
dodam, że zapalam i jade na benzynie dopoki strzalka sie nie ruszy pod 50 stopni, wtedy przelaczam na gaz. zapchalem sobie rure od cieplego powietrza (z kolektora) szmata bo dla gazu lepiej, moze to ma zwiazek bo benzyna raczej cieple powietrze lubi? ale jak ja prkatycznie tylko zapalam na benzynie to kolektor tyle sie nie zdazy nagrzac zeby cieple powietrze dawalo do benzynki...

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2006, 15:30:11 pm »

Drobek

  • Gość
było to juz, zle szukałes. to maz z niedogrzanego silnika. przeczysc przewody z odmy czyli te przewody które wychodza z filtra powietrza i bedzie wszystko oki.

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2006, 15:53:57 pm »

karol-1987

  • Gość
no szukałem i widziałem podobne tematy ale tam wszedzie byl zawalony korek i chlodnica. u mnie tego nie ma. a czego jest to efektem? ta moja szmata co jest w rurze cieplego powietrza od kolektora? mowisz przwczysc i bedzie ok, ale juz calkiem? czy za 3 tygodnie znow spojrzec?

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2006, 16:22:28 pm »

Drobek

  • Gość
miałem to samo i wyci?gn?łem odme i ja przeczysciłem i ten gruby waż co prowadzi z odmy do filtra. Ja wogóle niewiem po co ty t? szmate tam dałes jak ci słabo grzeje to przytkaj troche chłodnice ale w miejscu gdzie niema wentylatora

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2006, 16:36:56 pm »

karol-1987

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Ja wogóle niewiem po co ty t? szmate tam dałes jak ci słabo grzeje to przytkaj troche chłodnice ale w miejscu gdzie niema wentylatora


nie nie.... ja szmate dalem po to, zeby do filra powietrza tylko zimne powietrze lecialo, szmate wsadzilem do rury od kolektora do filtra, i nie po to zeby sie wolniej zagrzewal czy cos bo grzeje sie normatywnie, ale po to zeby filter tylko zimne powietrze mial bo na gazie lepiej chodzi i lepiej dla gazu.

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2006, 17:16:57 pm »

Zak

  • Gość
Pana sie robi z wilgoci w powietrzu!Para sie miesza z olejem i sie dzieje to samo jak sie margaryne robi!
Olej + woda=margaryna!
Na to raczej nic nie poradzisz!
Chyba że to przez t? szmate!
kiedy j? tam wsadziłe??

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2006, 18:20:45 pm »

Chomal#1856

  • Gość
Cytat: "karol-1987"

nie nie.... ja szmate dalem po to, zeby do filra powietrza tylko zimne powietrze lecialo, szmate wsadzilem do rury od kolektora do filtra, i nie po to zeby sie wolniej zagrzewal czy cos bo grzeje sie normatywnie, ale po to zeby filter tylko zimne powietrze mial bo na gazie lepiej chodzi i lepiej dla gazu.


zamiast szmaty wez rure (musi byc dosc dluga), ktora ma isc na oskone kolektora wydechowego i ulokuj ja za reflektorem.
Ja tak mam i jak jezdze na bence to zakladam j? na oslone kolektoru zeby zasysall cieple, a jak jezdze na LPG to sci?gam j? z kolektoru i koniec umieszczam zaraz za reflektorem i w ten sposob ez blokowania termostatu zawsze dolatuje zimne powietrze.
To chyba najlepsze rozwiazanie ;)

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2006, 20:43:28 pm »

Zak

  • Gość
Cytat: "Chomal#1856"
zamiast szmaty wez rure (musi byc dosc dluga), ktora ma isc na oskone kolektora wydechowego i ulokuj ja za reflektorem.
Ja tak mam i jak jezdze na bence to zakladam j? na oslone kolektoru zeby zasysall cieple, a jak jezdze na LPG to sci?gam j? z kolektoru i koniec umieszczam zaraz za reflektorem i w ten sposob ez blokowania termostatu zawsze dolatuje zimne powietrze.
To chyba najlepsze rozwiazanie ;)


Zgodze sie z koleg? bo jak jest zimno to termostat chce ssać z kolektora, a tam jest zatkane więc zasysa więcej gazu (czytaj więcej pali)
Ale po co długa rura? wystarczy wypi?ć rure z filtra!

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2006, 22:45:01 pm »

karol-1987

  • Gość
hmmmmm szmateksa wsadziłem ponad miesi?c temu, ale jak rozbierałem filter zeby dostac sie do mikserka (mikser i parownik wymienilem 900 km temu, nieco ponad 2 tyg temu) to tego nie bylo ani sladu. fakt faktem ze mrozik, sucho itd. teraz sama wilgoc i woda wszedzie... ja tylko zapalam na benzynie, szybko łapie temperature, wiec chwile, albo 2 minuty odsniezanie na postoju albo 700 metrów i przelaczam na gaz. wiec na benzynie chodzi tyle co nic. wiec przestawianie, wyjmowanie rurki i wsadzanie jej z kolektora zeby lapal cieple powietrze troche meczace dla mnie.
poza tym jak mam filtr powietrza to jak sie spojrzy w niego od strony rurek to widze ze ta klapka co jest w srodku jest zastana a nawet ostatnio z niej wypadla połamana taka "laseczka". wiec powietrze u mnie bierze z obu rurek tak samo. a dla lpg lepsze zimne powietrze wiec wsadzilem se szmateksa w cieple. nie podobala mi sie chyba dziura w kolektorze wiec szmateks zastosowałem.

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2006, 23:52:46 pm »

Drobek

  • Gość
i jeszcze jedno olej tez moze byc przyczyna. Olej 5w 40 jest to olej który nie wi?że sie z woda, wilgocia a 15 i 10 tak

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2006, 10:45:16 am »

Zak

  • Gość
Drobek,
Chodzi ci o efekt majonezu?że wi?że czy nie? wtym przypadku!

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2006, 14:42:12 pm »

Drobek

  • Gość
chodzi mi o to żę oleje syntetyczne niby nie wi?ż? sie z woda a mineral i półsyntetyki tak, Hmm wiec to po troszku tez moze byc przyczyna tego majonezu nie?

majonez, musztarda (bez ketchupu) w filtrze powietrza! sk?d?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2006, 15:15:52 pm »

Michal

  • Gość
Mam wlany półsyntetyk, (od 240km) i na korku mam piękn? bit? smietanę.

[ Dodano: 2006-02-16, 09:00 ]
I prawdopodobnie walnięt? uszczelke pod głowic?, albo jest nie dociagnięta głowca i zasysa powietrze do kanału olejowego