Autor Wątek: znikaj?ca iskra  (Przeczytany 1606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

znikaj?ca iskra
« dnia: Luty 12, 2006, 11:22:56 am »

ajk#1212

  • Gość
witam znawcow
mam takie od nowosci zmodernizowane cudo socjalizmu jak poldek atu 1,6 gli 97, przejechalem 186.000 km bez gazu, kabelków WN no nie wymienialem :) choc ciezko zapala  ale nie w tym problem.
kilkakrotnie jade sobie grzecznie a tu silnik nagle gasnie. krece rozrusznikiem nic nie pali. brak iskry. wsiadam za pare godzin  i wszystko ok. 2 razy oddalem pojazd  fachowcom ale zanim sie zabrali do pracy iskra juz byla
jakby ktos wskazal kierunki badania przypadku w momencie braku iskry to  zgory dzieki bardzo

znikaj?ca iskra
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2006, 13:35:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moze jednak zmien te kable WN i swiece (tych tez nie zmieniales  :roll:  ?)
przeczysc styki wtyczki od aparatu zaplonowego

czy gasniecie to napewno brak iskry czy moze benzyny?
pewnie filtra benzyny tez nie zmieniales  :roll:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

znikaj?ca iskra
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2006, 14:00:15 pm »

ajk#1212

  • Gość
benzynka jest pompke slychac - to sie kilkakrotnie zdarzylo a teraz coraz czesciej
 tam iskry niema !!!!!!!
 ja mam 2 cewki z ktorch wychodza 4 kable WN
filtr kable i swieczki tez nic nie daja bo czasem zapala znow po 10 minutach od momentu zanikniecia iskry  
 cos nie mam przekonania ze pozbede sie problemu

co steruje tymi cewkami skad pochodzi sygnal?

znikaj?ca iskra
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2006, 15:32:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13861
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
heh
myslalem ,ze masz Plusa na boschu
a ty masz abimexa
w abimexie masz 2 cewki ,ale wiem ,ze na dwoch garach poldek pali dobrze i nie zgasnie
tak wiec w gre wchodzi modul zaplonu
to to cos pod cewkami i kosztuje 200pln  :(
przydaloby sie ewentualne sprawdzenie tego modulu - dobrze jakby ci ktos porzyczyl
a wtyczki od modulu tez mozesz przeczyscic profilaktycznie (jest tych kabelkiw tam troche)
no i sprawdz polaczenia masy z akumulatora i fazy zreszta tez
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

znikaj?ca iskra
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2006, 23:31:32 pm »

karol-1987

  • Gość
miałem identycznie. zgadza sie... moduł u mnie padł. zapalić nie mogłem. jak jechal to jechal ale problemy z paleniem. przebieg ten sam, z tym ze ja mam caro 95 rok. ale to bez roznicy. zaczalem od kabli i swieczek. nic nie dało. potem zawowałem swojego elektryka i spradzwił alarm. pompe tez slychac bylo wiec działała. patrzyl tu i tam i w koncu doszedl ze to pewnie modul. ale pojechalem (ojciec) do drugiego znajomego no i moduł. kupilem nowy i wszystko ok. powodzenia :)

znikaj?ca iskra
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2006, 13:07:31 pm »

radioactiv

  • Gość
Ja miałem lepsz? historie. Polonez GLE 1.6 z 94r było dokładnie to samo jechał, za chwile gasł i nie wiadomo co mu było az do pewniego momentu. Wpakowałem w niego kupe kasy wymieniłem dosłownie wszystko. Mechanicy zachodzili w głowe co to moze być i sie poddawali i ja prawie już też. Wymieniłem przewody, swiece, cewke, kondensator, moduł, aparat zapłonowy, dosłownie wszystko i nie pomogło. Raz jeżdził a raz nie. Aż w końcu któregos dnia mocno sie wk..... i przejżałem wszystko od nowa, w tym czasie silnik pracował dotkełem przewodu dochodzacego do modułu i zgasł (przewód był nowy wychodzacy z aparatu zapłonowego, więc go nie podejrzewałem, wszystko wła?ciwie bylo nowe.) Co się okzało ze to był wła?nie ten jesden cienki przewód który kupiłem nowy a on i tak był uszkodzony.    Tak wiec radze sprawdzic wszystko wokół modułu (chodzi mi o połaczena przewodami).

Pozdrawiam.

znikaj?ca iskra
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2006, 15:09:16 pm »

Cyneq

  • Gość
Jak miale? GLE z 94 roku to jaki ty tam kondensator wymieniałe?? Je?li nawet jaki? pałętał się przy układzie zapłonowym to był przeciwzakłoceniowy (przydaje się jak masz radio), ale on nie ma dla zapłonu  _żadnego_ znaczenia.

znikaj?ca iskra
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2006, 15:22:39 pm »

radioactiv

  • Gość
moze i nie ma zadnego znaczenia ale jak wymieniłem juz wszystko to wymieniłem i ten kondensator, który z tego co pamietam kosztował 5zł.

znikaj?ca iskra
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2006, 15:28:17 pm »

wic123

  • Gość
mialem identycznie.u mnie to byl modul.wymienilem i problemu juz nie mam

znikaj?ca iskra
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2006, 13:26:53 pm »

ajk#1212

  • Gość
hmm witam a ja zamontowalem stary moduł co palil na 2 gary
a iskry dalej nie ma i zimny dalej

poldek pojezdzil jakis czas ostatnio problem powrocil ostatnio chwile palił i zaraz gasnie, nie ma iskry ma ktos pomysl dalszych dzialań czegos sprawdzenia itd? mam 2 moduł palacy podobno na 2 gary i nic
 

odczytalem bledy i powtarzajacy sie kod 12 i 12 ? jak sprawdzić czujnik położenia wału