Autor Wątek: CENY OC - Za moc czy za pojemność. AXA DIRECT  (Przeczytany 3294 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CENY OC - Za moc czy za pojemność. AXA DIRECT
« dnia: Kwiecień 10, 2011, 09:23:30 am »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
Witam. Z tego co wiadomo mi dziś do tej pory w polsce składka OC zalezy od pojemnosci silnika, a w niemczech np od mocy silnika.
Kupilismy dla dziewczyny wczoraj astre 1.6 OHC MPi. ktora ma 74kW - 100 km - calkiem fajnie. Kalkulujemy sobie wlasnie OC na stronie AXA direct ktora ma dosc dobra baze marek i silnikow im odpowiadajacych i wychodzi zaskakujaca rzecz. wybieramy model pojemnosci - a nastepnie te opcje rozwijamy o rozne warianty mocy, bo byly tez silniki ohc 1.6 o mocy 75 km. roznica miedzy jedna opcja a druga w naszym przypadku jest o ponad 100 zl. Zatem pytanie -  czy mozemy sobie 'udac' ze mamy 75 km dla nizszej skladki? Czy na polisie axy jest gdzies wzmianka o dokladnym modelu silnika i jego mocy , tak aby potem nie bylo zadnych problemow z policja i niezgodnosci mocy na polisie z tym co jest na dowodzie rejestracyjnym ?

Odp: CENY OC - Za moc czy za pojemność. AXA DIRECT
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2011, 11:15:43 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jeżeli silnik jest 1.6 OHC to na bank ma 75KM. (swoją drogą, super silniczek)


Silniki 1.6 DOHC 16V miały 100KM.

Odp: CENY OC - Za moc czy za pojemność. AXA DIRECT
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2011, 11:25:00 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Nie wiem jak w AXA ale przykładowo w Liberty Direct gdzie ostatnio przeszedłem z Benefii nie ma na potwierdzeniu zawarcia polisy mocy silnika. Jest tylko pojemnośc , model , marka , nr rej. , nr VIN , dane ubezpieczającego , wysokośc skladki , zakres ubezpieczenia , nr polisy i od kiedy do kiedy ważna jest.

Wczesniej w Benefii tez nie było mocy silnika. A moje auto (dostawcze akurat w tym przypadku)  w tym roczniku tez wystepowalo z trzema mocami silnika o tej samej pojemności 103KM , 107KM , 115KM.

Przy kontroli pewnie nic Ci nie zrobia jak bedzie inna moc na polisie/potwierdzeniu niz w dowodzie  , gorzej w przypadku ewentualnej chociazby kolizji , wtedy ubezpieczyciel moze zauwazyć niezgodnośc i moga byc wtedy problemy...

Ja na przykład jak wymieniałem dowód rejestracyjny na nowy musiałem zrobić uzupelnienie danych w stacji kontroli pojazdów , i jak w osobowej toyocie mam silnik 1.6 o mocy 115KM , tak na przeglądzie w dowód mi wpisali ze jest to wersja 1.6 99KM i ja nawet nie protestowałem bo co to za róznica co jest w dowodzie. Silnik i tak wyglada identycznie :). Ale tam gdzie ubezpieczam (mBank) nie ma to zadnej róznicy jaka moc silnika jest o danej pojemności , kiedys sprawdzałem rózne warianty które tez tam się zaznacza i wychodziła taka sama składka.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Odp: CENY OC - Za moc czy za pojemność. AXA DIRECT
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2011, 18:27:28 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Ja się z kryptoreklamą TUWu wbiję: Nie zawsze potentaci ubezpieczeniowi są najtańsi :) Dzięki temu że jestem współudziałowcem swojego towarzystwa co mnie kosztuje 10zł rocznie to za mniejsze pieniądze niż OC mam cały pakiet
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: CENY OC - Za moc czy za pojemność. AXA DIRECT
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2011, 20:42:40 pm »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
Z tabelki wikipedii, + to co zgodne z dowodem rej. :
1.6 Si   C16SE   1598 cm³   100 KM przy 5800 obr/min   135 Nm przy 3400 obr/min   MPi   SOHC   9,8:1

Astra OHC MPI ma 100 km, a SPI 75km

Odp: CENY OC - Za moc czy za pojemność. AXA DIRECT
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2011, 20:52:28 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A to sorki, czyli to jest astra F?

Odp: CENY OC - Za moc czy za pojemność. AXA DIRECT
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2011, 20:53:27 pm »

Offline bisz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 342
    • http://marekd.chrobry.pl
tak

Odp: CENY OC - Za moc czy za pojemność. AXA DIRECT
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2011, 19:16:06 pm »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
Czy na polisie axy jest gdzies wzmianka o dokladnym modelu silnika i jego mocy
Ja mam OC w aksie i NIE, nie ma. W części "Wniosek o zawarcie umowy ubezpieczenia" też nie. Nie ma nawet pojemności skokowej, oni sobie pewnie te dane o rodzaju silnika z VIN-u wyciągają, a vin musisz podać.
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: CENY OC - Za moc czy za pojemność. AXA DIRECT
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2011, 00:11:30 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13866
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przeciez w tych kalkulatorach sie mocy nie wpisuje ,tylko model wybiera ,
sprawdz czy dla poloneza 1.6 z tego samego rocznika bedzie taka sama stawka

co do astry F zwanej rozwniez kadetem F :P to byla wersja 1.6 8v 100KM przez krotki okres i byla na wielopunkcie ,
pozniej zastapiana 1.6 16v ,
byla tez 1.4 MPI 82KM  i to tez 8v
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: CENY OC - Za moc czy za pojemność. AXA DIRECT
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2011, 00:21:11 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
W hestii na poloneza jest zniżka 5 lub 10%

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...