Autor Wątek: Z cyklu "Gdzie jest prąd" - zapalniczka  (Przeczytany 2220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Z cyklu "Gdzie jest prąd" - zapalniczka
« dnia: Marzec 20, 2012, 17:50:02 pm »

Offline Rajdowiec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złombolowiec
    • Najsłabszy z możliwych Golf TSI
Witajcie,

połamałem zapalniczkę i kupiłem sobie nową  <rotfl2>
No i podczas wymiany, a właściwie tuż przed nią zapalniczka mimo, że połamana, to działała.
Poszarpałem się z tymi kabelkami, bo zejść nie chciały, podłączyłem nową zapalarkę i ... kicha.
Prądomierz poszedł w ruch i ... 0.23V na kabelkach dochodzących do zapalniczki. Mówię, eee, ślepy jestem, stara na pewno zadziała. Ale stara też już nie działa. Czyli pewnie "coś, gdzieś, jakoś" urwałem.
I teraz rozbierać dechę żeby zobaczyć gdzie urwał się kabelek mi się nie widzi.

Skąd można pożyczyć troszkę prądu żeby zasilić zapalniczkę? Tak żeby nic nie spalić i żeby wsio działało ;) Da się tak?

Pozdrooooooo i dzięki,

Kamil
RALLYCROSSSSSSSS

Odp: Z cyklu "Gdzie jest prąd" - zapalniczka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2012, 17:54:00 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Pociągnąć nowy kabelek ze skrzynki bezpieczników jeśli nie chce ci sięgrzebać za starym :P nie trzeba demontować deski, puścisz go od skrzynki, za licznikiem i do konsoli środkowej :) Albo drugi sposób, prosto od aku z nowym bezpiecznikiem. Albo bezpiecznik ci strzelił od zapalniczki.

Odp: Z cyklu "Gdzie jest prąd" - zapalniczka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2012, 18:03:05 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
Albo bezpiecznik ci strzelił od zapalniczki.
ja mialem tak ze sie nadpalil bezpiecznik bo zwarcie zrobilem na chwilke doslownie ale jednak, do konca bezpiecznika nie wysadzilo bo np radio dzialalo, a podswietlenie na nogi i gorne juz nie, wyjalem wsadzilem bezpiecznik dzialalo, chwile pozniej znowu nie dzialalo, okazalo sie ze nadlamany bezpiecznik byl, dalem nowy i sw. spokoj, moze u Cb tak samo jest? w koncu zapalniczka i radio i cale wnetrze jest na jednym bezpieczniku - od awaryjnych..

Odp: Z cyklu "Gdzie jest prąd" - zapalniczka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2012, 18:55:15 pm »

Offline Rajdowiec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 377
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złombolowiec
    • Najsłabszy z możliwych Golf TSI
No niestety bezpiecznik jest sprawny ;)
Pociągnę sobie prosto z aku na nowych "kabelkach" bo na Złombolu chciałbym podpiąć pod zapalniczkę przetwornicę 12V-220V więc dobrze jakby kabelki były nowe ;)
RALLYCROSSSSSSSS

Odp: Z cyklu "Gdzie jest prąd" - zapalniczka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2012, 07:49:50 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2287
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
odkopie ci trupa z radą na przyszłość  myślę że masz świadomość tego że na tym urwanym przewodzie o ile nie jest to masa jest ciągle napięcie.  Módl się tylko żeby przez przypadek nie zwarł się gdzieś z masą pod tą dechą.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Z cyklu "Gdzie jest prąd" - zapalniczka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2012, 09:06:11 am »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
odkopie ci trupa z radą na przyszłość  myślę że masz świadomość tego że na tym urwanym przewodzie o ile nie jest to masa jest ciągle napięcie.  Módl się tylko żeby przez przypadek nie zwarł się gdzieś z masą pod tą dechą.
To mu strzeli bezpiecznik tylko :) O ile nikt nic nie grzebał w oryginalnej instalacji.