Autor Wątek: szarpanie auta  (Przeczytany 2795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szarpanie auta
« dnia: Czerwiec 27, 2006, 00:18:50 am »

GrzegorzF20

  • Gość
jeszcze jedno moje pytanie od jakis kilku tysiecy auto (polonez caro 1.6GLI 96rok 11500tys) zaczelo szarpac np przy jezdzie na bezynie (na gazie tego nie bylo)  2biegu lub pierwszym jak chcialem jechac ze stala mala predkoscia, pozniej to sie juz odbywalo na 3biegu a teraz nawet na 4 przy predkosci 60km/godz wiem ze tata regulowal w nim zawory tylko raz przy przebiegu ok 60kilka tys. a teraz ma 11500 gaz załozylem przy 100tys, oleje , filtry byly wymieniane, swiece, jest jeszcze jeden problem ze poldek nie zawsze szybko spada na obroty niezaleznie czy chodzi na gazie czy benzynie (na gazie jest troche lepiej)
moze wiecie w czym tkwi problem na pewno odpada regulacja instalacji gazowej bo to jest niezalezne od tego na czym chodzi samochod i od pewnego czasu samochod przy ciezkiej nodze i właczaniu luzu przy skrzyzowaniu gasł i bardzo bardzo ciezko zostal ponownie uruchamiany, ani na beznynie ani na gazie łatwo mu nie szło

prosze o jakies konkretne odpowiedzi moze trzeba wymienic silnik krokowy, wujek mi czyscil i resetowal komputer w sumie pomoglo ale na krotka mete, pozatym on silnik owy wkladał a podobno ma byc on jakos iles mm wyciagniety czy cos w tym stylu i czy warto taki silnik na allegro kupic za ok 65zł niby nowy wiem ze tata wymienial juz go raz w sumie kilka lat temu ale placil ponad 400zł wiec?????

jak ktos ma cos do powiedzenia to uwarznie słucham tylko prosze nie jezykiem skaplikowanym bo jest bardzo poczatkujacym :-)

szarpanie auta
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2006, 04:28:43 am »

Rysiu#1883

  • Gość
sprawdż pompę paliwa być może (lecz niekoniecznie) się przytarła st?d może być takie zachowanie na benzynie

szarpanie auta
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:26:16 pm »

rojek666

  • Gość
hihihih
Niestety nie jestem w stanie wyja?nic z dla czego ci tak sie robi, gdyz nie jestem mechanikiem.Pisze tylko tocousiebie zaobserwowałemw swoim poldolocie. Ja mam taki sam problem z tym żę mialem to tez na wszystkich biegach przy je?dzie, ale wymienilem ?wiece na nowe, wyregulowałem ga?nik (poldek 1,5 gle), a ostatnio nawet wymienilem uszczelke pod głowic? i w tej chwili mam takie objawymam tylko na 1-szym biegu na pozostalych jest juz spoko. Na 1-szym jak dodam ciut więcej gazu tez nie szarpie. Twój poldolot jest troche inny ale może....
Na pewno po wymianie ?wiec byla umnie już wyczówalna róznica
pozdrawiam

szarpanie auta
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 27, 2006, 12:38:15 pm »

GrzegorzF20

  • Gość
zobaczymy bo dzisiaj juz zamowilem swiece NGK BP6ET i zobaczymy powymieniam co nieco ale mi zalezy na odpowiedzi co z zaworami bo jedni mowia ze trzeba je regulowac co kilka tys jak sie jezdzi na gazie inni mowi.... a moj ma juz przejechane ponad 60tys odkad byly regulowane jezeli w ogole kiedys byly tata mowil ze mu to robili i ma zapisace w ksiazce ale czy faktycznie robili :-)

szarpanie auta
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 27, 2006, 15:00:41 pm »

rojek666

  • Gość
Co do zaworów to sie nie wypowiem (tu miejce rady fahowców)bo jak wspominalem nie jestem mechnikiem więc się nie znam, ale mam nadzieje że po wymianie ?wiec sie poprawi.  :D

szarpanie auta
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2006, 15:36:10 pm »

Guciu1801

  • Gość
jesli szarpie ci abimex to: swiece, pompa paliwa, filtr paliwa, modul zapl. Co do zaworow, to zasadniczo nie powinny chyba miec wplywu na szarpanie silnika. ( u mnie szarpie tak samo przed jak i po regulacji) podjedz jutro na spota (dokladne dane w moim podpisie) to moze cos wygłówkujemy ;D

szarpanie auta
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 27, 2006, 16:03:26 pm »

Cyneq

  • Gość
Cytat: "Guciu#1801"
do zaworow, to zasadniczo nie powinny chyba miec wplywu na szarpanie silnika. ( u mnie szarpie tak samo przed jak i po regulacji) podjedz jutro na spota (dokladne dane w moim podpisie) to moze cos wygłówkujemy ;D


Rozumiem że mam wzi?ć szparometr i na wszelki wypadek Was odwiedzić?  :)

szarpanie auta
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2006, 18:47:48 pm »

GrzegorzF20

  • Gość
hehe czemu nie :-) ja bede jutro

szarpanie auta
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2006, 18:51:10 pm »

RooS

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
(polonez caro 1.6GLI 96rok 11500tys

sorki za OT ale z takim przebiegiem to chyba jedyne auto na swiecie by bylo ;)

szarpanie auta
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2006, 09:35:14 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jeżeli szarpie na benzynie, to może to być pompa paliwa. U mnie też czasem szarpie na benzynie, głównie jeżeli jest mało paliwa i podejrzewam wła?nie pompę, ale że benzyna służy mi do odpalania to na razie nie wymieniam.  

RooS#1885, czytaj dokładnie. :D

szarpanie auta
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2006, 10:09:35 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13864
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "Cyneq#1748"

Rozumiem że mam wzi?ć szparometr i na wszelki wypadek Was odwiedzić?  :)

zawsze go nosze przy sobie  :biglaught:
lepiej wez szczelinomierz  :smile:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

szarpanie auta
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2006, 10:10:50 am »

Rysiu#1883

  • Gość
szpara a szczelina w sumie to samo  ;)