Autor Wątek: ZAGADKOWA AWARIA  (Przeczytany 1962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZAGADKOWA AWARIA
« dnia: Październik 05, 2006, 09:06:20 am »

damianisko

  • Gość
Jechałem noc? poldkiem 1,6i /1pkt wtrysk Bosch/ auto ma OK. 50 tysięcy przebiegu – żadnych mniejszych lub większych awarii , zadbane i w doskonałym stanie technicznym, gdy nagle po przejechaniu poprzecznej muldy, chopki  /aż rowery, które wiozłem w bagażniku podskoczyły/  SILNIK ZGASŁ!!, ZA|WIĘCIŁY SIĘ WSZYSTKIE KONTROLKI,  udało się bezpiecznie stan?ć na poboczu – w pierwszej chwili pomy?lałem, że zsunęły się zaciski akumulatora i od niego zacz?łem sprawdzać co się stało – ale wszystko było OK. dalej sprawdziłem wszystkie czujniki czy s? w swoich gniazdach OK. Po tych zabiegach /ciemna noc/ silnik zapalił. ALE UJECHAŁEM OK. 500 METRÓW  i znów to samo – SILNIK ZGASŁ, tu sprawdzanie zajęło sporo czasu, bo silnik nie chciał długo zapalić ...  /w następnym wej?ciu opiszę co sprawdziłem/ KOMU PRZYDARZYŁO SIĘ CO| PODOBNEGO I
JAK TO SIĘ SKOŃCZYŁO – NADAL NIE WIEM CO BYŁO TEGO PRZYCZYNˇ  - PROSZĘ O OPINIE .Małopolanin

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2006, 09:33:16 am »

Russell

  • Gość
teraz tu to wpisał???? no co za człowiek

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2006, 10:23:52 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja obstawiam że mógł ci wyskoczyć uderzeniowy wył?cznik pompy. Oczywi?cie je?li nie ma LPG. Potem jak poruszłe? kablami to mozę trochę zacz?ł stykać i znowu na jakiej? dziurze wyskoczył.

Kiedy? w "Usterce" było o tym wł?czniku ;).
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2006, 10:39:26 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
w Boschu na prozno szukac takiego wylacznika... i napewno nie zapalaja sie po tym wszystkie kontrolki... jednak z jednym sie zgodze: napewno jest problem z jakims polaczeniem elektrycznym... stawiam na skrzynke bezpiecznikow i glowny przekaznik wtrysku
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2006, 12:01:34 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Cytuj (zaznaczone)
w Boschu na prozno szukac takiego wylacznika...

No cóż człowiek uczy się całe życie...


... ale i tak głupi umiera.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2006, 12:05:20 pm »

damianisko

  • Gość
Witaj - gdzie jest ten uderzeniowy wył?cznik pompy ?- nie mam LPG ! Kable poruszałem, ale tylko te pod mask? , do których miałem dostęp.

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2006, 12:30:30 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
GLI chyba tego nie ma.  Sprawd? jeszcze raz wszystkie poł?czenia przewodów, ł?cznie ze skrzynk? bezpieczników.


OT: To co ci się przydarzyło bardziej mi wygl?da na odziaływanie UFO na Twojego poloneza. koniec OT

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2006, 12:35:59 pm »

Defender

  • Gość
Jak na mój gust to może być stacyjka.

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2006, 15:08:16 pm »

damianisko

  • Gość
Co masz na my?li pisz?c, że to może być stacyjka - jakie? przerwania na stykach czy co? podobnego ?? miałe? podobne problemy ?

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2006, 15:16:17 pm »

jawiem69

  • Gość
u mnie tez sie tak dzialo i winne bylo zlacze czujnik halla

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2006, 15:19:24 pm »

Defender

  • Gość
damianisko,  Miałem podobne problemy w malaczu. Do dzi? nie wiem co tam przerywało, ale wymieniłem stacyjkę i przestało mi gasn?ć na dziurach. Widocznie gdzie? tam co? nie stykało, albo się przepalało.

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2006, 08:43:56 am »

damianisko

  • Gość
Czy działo się podobnie w poldku ? gdzie jest czujnik halla? i zł?cze. pzdr . mm

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2006, 08:54:15 am »

kan

  • Gość
To jest czujnik połozenia wału i jest przy kole zębatum na wale.

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2006, 09:54:58 am »

Cyneq

  • Gość
Identyczne objawy - samochód zgasł i wszystkie kontrolki, były w przypadku uszkodzenia pompy paliwa w baku. Ale nie w Boshu tylko w Abimexie. No i ten abimex nie w poldku ale w Corsie (ale pompa paliwa taka sama).

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2006, 11:02:39 am »

damianisko

  • Gość
W moim przypadku wszystkie kontrolki zapaliły się i po drugim zga?nięciu silnika /tak jak opisałem w 1-szym wej?ciu/  i ponownym uruchomieniu  auto jechało do celu ok. 50km. jakby mu przybył 5 cylinder /odczułem to jakby miał więcej mocy i  momentu obrotowego !!!  pzdr .mm

ZAGADKOWA AWARIA
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 08, 2006, 15:17:28 pm »

damianisko

  • Gość
Dziękuję za poradę - sprawdzę złącze i dam znać w  jakim było stanie .pzdr MM

[size=9:][ [b:]Dodano[/b:]: [i:]2006-10-08, 15:20[/i:] ][/size:]
Jesli dobrze się orientuję to są dwa takie złącza ?? jedno pod maską blisko gniazda amortyzatora, drugie pod schowkiem blisko podłogi - popraw mnie jeśli się mylę. mm