Autor Wątek: Naciąganie materiału na fotelu kierowcy -materiał welur stary typ siedzeń  (Przeczytany 2107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Witam.
Zapytanie może głupie ale kieruje je głownie do ludzi co bawili się trochę z tapicerką w polonezie.
A mianowicie problem dotyczy przednich siedzeń z materiału welur ( brązowy).
Materiał jest bez przetarć , zniszczeń mechanicznych.
Jedyną wadą jest to że welur jest pomarszczony, materiał jest jak to nazwać luźny, mam wrażenie że oddzielił się od gąbki.
Da się to jakoś naciągnąć czy raczej trzeba by było udać się z tym do specjalisty?

Druga sprawa kolor jest już troszkę wyblaknięty, wiadomo eksploatacja, słońce robi swoje.
Czy bawił się ktoś w barwienie takiego materiału farbami do tkanin?
Ma to sens czy raczej to sobie darować.
pozdrawiam.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Naciąganie materiału na fotelu kierowcy -materiał welur stary typ siedzeń
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2014, 00:12:18 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
spytaj najpierw tapicera ile by wziął za taką robotę. bo możesz narobić się a efekt będzie smutny. jak podkleisz gąbkę butaprenem to po wyschnięciu może być twarda jak blacha i nie da się ukształtować. będzie gnieść gąbkę stanowiąca wypełnienie. nie osiągniesz takiego trwałego farbowania jak fabryczne, może okazać się że biała koszula zmieniła miejscami kolor. w Lublinie za naprawę gąbki w groklinie chcą 50 zł ze złożeniem i nowymi- prostymi drutami. nie pytałem ile kosztowałoby pokrycie nowym materiałem. materiał pokryciowy nie jest specjalnie drogi. ja rozebrałem groklina ale do złożenia potrzebne są specjalne szczypce żeby w kanale (w gąbce) połączyć druty.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2014, 00:22:54 am wysłana przez wrb »
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Naciąganie materiału na fotelu kierowcy -materiał welur stary typ siedzeń
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2014, 13:10:18 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
spytaj najpierw tapicera ile by wziął za taką robotę. bo możesz narobić się a efekt będzie smutny. jak podkleisz gąbkę butaprenem to po wyschnięciu może być twarda jak blacha i nie da się ukształtować. będzie gnieść gąbkę stanowiąca wypełnienie. nie osiągniesz takiego trwałego farbowania jak fabryczne, może okazać się że biała koszula zmieniła miejscami kolor. w Lublinie za naprawę gąbki w groklinie chcą 50 zł ze złożeniem i nowymi- prostymi drutami. nie pytałem ile kosztowałoby pokrycie nowym materiałem. materiał pokryciowy nie jest specjalnie drogi. ja rozebrałem groklina ale do złożenia potrzebne są specjalne szczypce żeby w kanale (w gąbce) połączyć druty.


ehhhh, u mnie to sa fotele kanapowe starego typu.... tapicer żąda kwoty 1000zł, i chyba to trochę ciut drogo.......
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Naciąganie materiału na fotelu kierowcy -materiał welur stary typ siedzeń
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2014, 13:53:41 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3049
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Za 1000PLN to obszyjesz na nowo :)

Nie pamiętam jak tam jest w kanapowcach ale chyba zewnętrze obszycie jest montowane na takie listwy na dole do stelaża. Trzeba by te listwy zdjąć naciągnąć materiał, ewentualnie jak zdjęte to upchnąć gąbkę pod materiał w miejscach gdzie się mocno marszczy i ponownie naciągnąć całość i spiąć listwami do stelaża.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Naciąganie materiału na fotelu kierowcy -materiał welur stary typ siedzeń
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2014, 13:58:15 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
A ma ktoś pomysł jakim klejem zakleić ubytek ( rozdracie 1cm)?
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2014, 17:54:25 pm wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........