Autor Wątek: szybko ubywający płyn do chłodnic  (Przeczytany 3404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szybko ubywający płyn do chłodnic
« dnia: Marzec 18, 2009, 16:15:06 pm »

przemojaca

  • Gość
Witam mam problem z płynem do chłodnic. Co tydzień muszę uzupełniać sprawdzałem już zbiornik i nic przewody też są całe czy ktoś miał podobny przypadek kiedyś?? Dzięki za pomoc

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2009, 16:21:54 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1907
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Owszem. W poprzednim Poldolocie tak miałem. Olej w silniku miodzio, spaliny normalne a płyn znikał - ot tak. Przyczyna prozaiczna - uszkodzona nagrzewnica.

Nie napisałeś jaką furę posiadasz. Jeśli to coś z rocznika 93-96 to pomacaj dobrze ZA konsolą środkową (tam gdzie jest uchylna klapka do nadmuchu powietrza na nogi), jak dość głęboko sięgniesz (nie pamiętam już gdzie dokładnie) i poczujesz pod palcami wilgoć to masz rozwiązanie.

Zaznaczam: o ile pod korkiem wlewu oleju do silnika nie masz masła i/lub nie masz padniętej uszczelki pod głowicą. Innych przyczyn nie znam.

Jeśli coś pomyliłem to mnie poprawcie.

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2009, 17:29:29 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
No mi caly czas ubywało... ale ja to miałem przez uszczelke pod głowica... woda szła do oleju. No wlasnie sprawdzilbys tez ten koreczek od nagrzewnicy ktory zamyka dojscie do nagrzewnicy. Moze byc nie szczelny i ucieka.

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2009, 14:00:01 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
jesli kapie na nogi pasazera to sprawdz w pierwszej kolejnosci wezyki w podszybiu (pod maska), jesli sa zatkane (w wiekszoci wypadkow zatykaja sie suchymi liscmi) wystarczy ze je przeczyscisz i problem powinien zniknac
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2009, 23:05:00 pm »

lesiok85

  • Gość
OK. Jak najprościej się do niej dostać? Żeby nie robić powtórki jeśli był już taki temat o nagrzewnicach to proszę o linka, z chęcią przejrzę.

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2009, 01:28:13 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
generalnie należy również przejrzec wszystkie przewody i złącza. Czasem jest takie małe sączenie, że widac tylko nalot np zielonkawy na połączeniu a nie jest mokro bo szybko schnie od temperatury w komorze silnika. To samo chłodnica może delikatnie przeciekac i będzie z niej tylko lekko parowało a nie zaraz lało. Także przez skorodowany brok w silniku może ubywac...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2009, 13:59:20 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Tak jak napisal DF, ja mialem wąż od termostatu co idzie dziurawy przy objemce. gdy byl obieg wody kapalo po kropelce i ubywało, dobrze ze zauwazylem przy wlaczonym silniku bo inaczej tego nie zauwaze (woda jest goraca i szybko paruje, jeszcze dochodzi temp z silnika)... sprawdz węże, do nagrzewnicy weze tez

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2009, 16:41:07 pm »

mariusz_u

  • Gość
Cytat: "FaZi_Fr"
(woda jest goraca i szybko paruje, jeszcze dochodzi temp z silnika)


To Ty na wodzie masz ???

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:12:18 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
mariusz_u, no chodzilo mi o ciecz :) jest plyn zimowy.

 A co jesli jest woda?

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2009, 20:15:36 pm »

mariusz_u

  • Gość
Jeśli kranówa to kamień jest no a zimą to już nie powiem...

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2009, 22:07:40 pm »

szczepan

  • Gość
U mnie kiedyś płyn ubywał poprzez ziornik wyrównawczy, który miał otwór jak po nakłuciu igłą.Na dodatek w takim miejscu, że pryskało prosto na kolektor. Ale częstą przyczyną ubytku płynu bywa niesprawny korek na zbiorniczku

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2009, 23:11:18 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
najczęstszą przyczyną w polonezie jest nieszczelny zawór nagrzewnicy, kapie bezpośrednio na kolektor i jest niezauważalne.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2009, 17:38:02 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
spokojnie..... :) aworek do nagrzewnicy od 93 jest juz w komorze silnika.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

szybko ubywający płyn do chłodnic
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 18, 2009, 22:01:22 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Umiejscowiony genialnie nad czwartą świecą;) U mnie też płynu wiecznie ubywa, ale dziś chyba znalazłem winowajcę, zauważyłem że zbiorniczek wyrównawczy mi przecieka, tylko z tego co widziałem to płynu potrafiło ubyć znacznie niżej, niż jest pęknięcie w zbiorniczku.