Autor Wątek: Podgrzewanie przedniej szyby  (Przeczytany 5612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Podgrzewanie przedniej szyby
« dnia: Styczeń 25, 2010, 20:28:16 pm »

Offline chudy8604#1971

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
    • BoroKombi 1.8 16V TURBO
Przyszedł mi do głowy pomysł żeby podgrzać przednią szybę w miejscu gdzie zatrzymują się wycieraczki...  Czyli jakieś 2-3 cm od dołu bo nie dochodzi tam nawiew z kabiny i zdarza się że wycieraczka delikatnie przymarznie. Cały montaż nie wydaje się bardzo skomplikowany bo chciałbym do tego wykorzystać "ogrzewanie tylnej szyby" podłączenie prądowy też zostanie takie samo wystarczy dociągnąć dodatkowe dwa kabelki, czyli w teorii wydaje się proste:) Ale nie wiem skąd wziąć takie "paski" albo czy da się je zdjąć z tylnej szyby i ponownie przykleić???

Podgrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2010, 20:30:03 pm »

Fistasz

  • Gość
tego raczej nie zdejmiesz z tylnej szyby.

Podgrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2010, 20:31:39 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Lepiej podegnij sobie ramie wycieraczki, zeby na "postoju" były wyzej :) Mniej roboty.

Podgrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2010, 20:42:50 pm »

Offline chudy8604#1971

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
    • BoroKombi 1.8 16V TURBO
właśnie o to chodzi jak można coś takiego zdobyć??? podginanie wycieraczek odpada pod względem estetyki, bo nie chce widzieć tylko wycieraczek przed sobą

Podgrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2010, 20:47:54 pm »

skaner

  • Gość
wszystko da się zrobić, możesz użyć do tego farbki którą używa się do naprawy nitek ogrzewania, a konektorki przykleić do szyby. Tylko pytanie jest czy to ma sens. tylna szyba jest hartowana i gruba, szyba czołowa jest klejona, tzn. są dwie tafle szkła, a w środku folia plastikowa. szkło jest cieniutkie i jestem prawie pewny, że przy dużej różnicy temperatur, po odpaleniu tego wynalazku szyba pęknie. W większości samochodów, gdzie szyba czołowa jest ogrzewana, te nitki znajdują się właśnie w tej folii w środku. Ale próbuj, może coś wymyślisz :-)

Podgrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2010, 20:49:12 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Przyklej rządek dużych rezystorów, wzorem tego patentu http://romanrajnsz.w.interia.pl/kaszlaki.html#podgrzewane%20lusterka

Podgrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2010, 21:04:23 pm »

skaner

  • Gość
tylko to podklejenie poxipolem słabo zda egzamin :-)

Podgrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2010, 21:07:59 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Nie wiem, ale jak zrobisz to sie pochwal bo mnie tez ten patent ciekawi:)

Podgrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2010, 21:17:42 pm »

Offline chudy8604#1971

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 287
  • Płeć: Mężczyzna
    • BoroKombi 1.8 16V TURBO
już kiedyś próbowałem z kolegą naprawić szybę za pomocą tej farbki (może też być tak że nie zrobiliśmy tego fachowo) ale jak była mała przerwa to skutkowało, na dłuższą odległość to już gorzej. "Skaner" masz racje szyba może pierdzielnać jak ogrzejemy ja punktowo dobra uwaga o tym nie pomyślałem :?

Podgrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2010, 17:52:08 pm »

skaner

  • Gość
zawsze służę poradą :-) a co do naprawy nitek, to długie nitki też się naprawia, trzeba nałożyć kilka warstw tej farbki w odstępach ok 30 min i przynajmniej przez 12 godzin nie włączać ogrzewania, bo zabłyśnie, zadymi i od nowa malowanie :-)

Podgrzewanie przedniej szyby
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2010, 22:10:53 pm »

Chudson

  • Gość
Można by sie pobawić z matami do lusterek, wybrać jakąś najdłużśzą , doćiać odpowiednio i przykleić przy samej desce rozdzielczej na szybie ale ile tego ciepła przejdzie do wycieraczki to niewiem