Autor Wątek: Jak ustawić światła ?  (Przeczytany 6152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 22, 2013, 14:59:13 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
Może to i dobrze bo kto teraz wie co to jest "płaska i pozioma powierzchnia", "linia załamania światła", "kąt pochylenia światła" itp straszne nazwy i terminy... na fejsbuku tego nie ma...
Padłem ;D

EOT

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 22, 2013, 17:16:04 pm »

Offline michal17abc

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
    • Nie Polonez :)
u mnie diagnosta za free ustawia światła :D
Nie Polonez  <3 SDI :P

Tak po mojemu - parodia ... Zamienił stryjek siekierkę na kijek ;/

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 26, 2013, 01:40:32 am »

szymek1406

  • Gość
Kiedyś tak potrafił każdy...
Czasy się zmieniają i ludzie też. Teraz z takim wielkim problemem trzeba do serwisu jechać. Może to i dobrze bo kto teraz wie co to jest "płaska i pozioma powierzchnia", "linia załamania światła", "kąt pochylenia światła" itp straszne nazwy i terminy... na fejsbuku tego nie ma...
Takkk, popieram Cię, teraz wszyscy wszystko na "fejsie" łał ... porobić coś rączkami i mózgownicą to be jest :) światła ustawić to trzeba do mechanika jechać :) bo on jest guru magikiem :)

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 29, 2013, 22:43:41 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +

Kiedyś tak potrafił każdy...
Czasy się zmieniają i ludzie też. Teraz z takim wielkim problemem trzeba do serwisu jechać. Może to i dobrze bo kto teraz wie co to jest "płaska i pozioma powierzchnia", "linia załamania światła", "kąt pochylenia światła" itp straszne nazwy i terminy... na fejsbuku tego nie ma...
Takkk, popieram Cię, teraz wszyscy wszystko na "fejsie" łał ... porobić coś rączkami i mózgownicą to be jest :) światła ustawić to trzeba do mechanika jechać :) bo on jest guru magikiem :)
A jak ustawisz sam, to powiedzą że się nie znasz i "czeba" do mechanika jechać bo ludzi razisz i do wypadku doprowadzisz. A mechanior to jak się urodził to już ustawiać umiał <lol2>
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2013, 22:46:53 pm wysłana przez bear2493 »

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 01, 2013, 21:49:30 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1695
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo +1?? KM?? & Fiat Croma 1.9 JTD '09 120 KM - Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - "TurboŁoś"
Spokojnie panowie.
Rada dla tych co ustawiają sami: na upewnienie się czy już auta są na pewno dobrze ustawione to stawiamy auto na jakimś pustym parkingu odchodzimy od auta z włączonymi światłami na jakieś 100m i ustawiamy się tak jakbyśmy jechali drugim autem z naprzeciwka i przyklękamy tak aby mieć oczy na wysokości jak kierowca auta i już widzimy czy oślepia nas czy nie.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 02, 2013, 06:56:36 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Spokojnie panowie.
Rada dla tych co ustawiają sami: na upewnienie się czy już auta są na pewno dobrze ustawione to stawiamy auto na jakimś pustym parkingu odchodzimy od auta z włączonymi światłami na jakieś 100m i ustawiamy się tak jakbyśmy jechali drugim autem z naprzeciwka i przyklękamy tak aby mieć oczy na wysokości jak kierowca auta i już widzimy czy oślepia nas czy nie.
Jeden mądry coś napisał. Mnie się nie chciało... Ale dokładnie tak samo ustawiam sobie światła. Potem na przeglądzie okazuje się, że są bardzo dobrze ustawione :) bez zabawy w jakieś podjeżdżanie do ściany itp.

Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 02, 2013, 15:46:52 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
Jeden mądry coś napisał. Mnie się nie chciało... Ale dokładnie tak samo ustawiam sobie światła. Potem na przeglądzie okazuje się, że są bardzo dobrze ustawione  bez zabawy w jakieś podjeżdżanie do ściany itp.
Heh, ja raz po wymianie i regeneracji reflektorów podjechałem do ściany i ostawiłem, żeby jakoś tak na czucie za wysoko nie świeciły, później kumpel przykucnął tak jak opisane wyżej i też na przeglądzie się okazało, że idealnie ustawione ;D