Autor Wątek: Jak ustawić światła ?  (Przeczytany 6169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak ustawić światła ?
« dnia: Maj 19, 2013, 13:19:30 pm »

Offline Tracer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +
Witam,

gdzie tam znajduje sie w poldku caro + jakaś śruba by podnieść trochę lampy ? bo świecą bardzo blisko.

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2013, 13:52:03 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Jedź na stację diagnostyczną, za parę złotych ustawią Ci tak jak być powinny. :)

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2013, 13:53:06 pm »

Offline Tracer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +
No tak , ale na chwilę obecną chcial bym sam sobie jakoś podnieść ciut :)
To jak to zrobić :D ?

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2013, 14:05:26 pm »

Offline Arti28

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1011
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1996r. 1.6 16V GLI
Kręcisz plastikiem od silniczka, który ustawia odbłyśniki  oczywiście pod  maską .  Silniczek znajduje się  zaraz przy  wejściu do żarówki , idzie do niego taki zielonawy twardy przewodzik . Jeśli masz reflektor do 93 roku czyli manualne ustawianie to zostaje tylko kluczyk .

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2013, 14:17:21 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
jakoś podnieść ciut

A potem oślepiać innych :]
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 19, 2013, 14:31:23 pm »

Offline Tracer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +
e tam aż tak bardzo nie przesadze , bo obecnie to normalnie są tak nisko że jak się mijam z jakimś samochodem to się tylko modle by pieszy nie szedł żaden po poboczu bo tak blisko widać :D

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2013, 15:59:45 pm »

piciek

  • Gość
To trzeba zwolnic, zamiast się modlić. Jedz na diagnostyczną i nie kombinuj, Ty bedziesz widzial pieszego, a osoba z naprzeciwka bedzie widziec tylko Twoje swiatla.

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2013, 16:59:26 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
To trzeba zwolnic, zamiast się modlić. Jedz na diagnostyczną i nie kombinuj, Ty bedziesz widzial pieszego, a osoba z naprzeciwka bedzie widziec tylko Twoje swiatla.
Ja ustawiałem sam pokrętłem. Ustawiłem prawie na maxa (tzn prawie najwyżęj) i pojechałem tak na przegląd. Dowiedziałem się że są bdb ustawione i nie ma co kombinować. Z drugiej strony wątpie aby była tam na tyle duża regulacja która oślepiała by innych kierowców.

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2013, 17:48:01 pm »

Offline Tracer

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +
No dzięki chłopacy sobie prawe dałem na maxa do góry , już sie nie moge doczekać wieczoru by zobaczyć efekty  ]:->

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2013, 18:44:51 pm »

piciek

  • Gość
Minimalna regulacja moze powodowac oslepienie. Proponuje wrocic do podstawowki i poczytac fizyke z matematyka.ze akurat fartnelo sie z ustawieniem to dobrze, jednak nie polecam robic tego w domu, tymbardziej ze taka usluga w stacji diagnoztycznej kosztuje mniej niz paczka fajek. Troche wiecej odpowiedzialnosci panowie.

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2013, 19:24:11 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
tymbardziej ze taka usluga w stacji diagnoztycznej kosztuje mniej niz paczka fajek. Troche wiecej odpowiedzialnosci panowie.

no właśnie, ustawianie świateł na własną ręke, to jest "ucieranie pupy szkłem", w kii jak wymieniałem lewy reflektor (bo był z anglika) to po zamontowaniu podjechałem pod ściane, i dużo go obniżyłem, bo jak zobaczyłem jak wysoko świeci to sie zdziwiłem, a pojechałem do diagnosty to powiedział że prawie idealnie ustawiłem :P za usługę regulacji świateł i udostępnienie kanału na 15min (żeby koreańczyka przejrzeć) zapłaciłem 5zł, bo sie śmiał żeby mu na piwo dać, bo za darmo to nie może być :P
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2013, 20:06:02 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
I ten reflektor od angola jest niby OK?

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2013, 20:17:11 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
wymieniałem z angola na europejski ;)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 19, 2013, 20:18:04 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
w kii jak wymieniałem lewy reflektor (bo był z anglika) to po zamontowaniu

Wymieniał z angielskiej na europejską.
Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2013, 20:39:13 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
Cytuj (zaznaczone)
bo jak zobaczyłem jak wysoko świeci to sie zdziwiłem, a pojechałem do diagnosty to powiedział że prawie idealnie ustawiłem
Czyli wychodzi na to, że diagnosta też gówno się zna skoro miałeś źle ustawione a mówił że jest ok. Więc różnica pomiędzy naszym ustawieniem a jego będzie tak samo gówniana?  <mysli>
Jeśli kolega nie widzi nic na drodze to niech już sobie to ustawi, najwyżej będzie dostawał długimi po oczach to dojdzie do wniosku że je źle ustawił.
Jeżdzące Golfy na ksenonach bez soczewki i spryskiwaczy ganiają zające po lesie swoimi spawarkami są prawdziwym zagrożeniem a nie polonez ze światłami świecącymi 5m dalej

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 19, 2013, 20:57:52 pm »

piciek

  • Gość
Niech kazdy zacznie od siebie, a nie patrzec na innych, bo ten ma ksenon to i ja moge oslepiac.

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 19, 2013, 21:10:50 pm »

Offline bear2493

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro +
No to niech jeździ z opuszczonymi. Najwyżej kogoś zabije

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 19, 2013, 21:33:14 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
Więc różnica pomiędzy naszym ustawieniem a jego będzie tak samo gówniana? 

nie poprostu przypadkowo prawie dobrze ustawiłem ;) ale chyba lepiej jest ustawić minimalnie niżej i pojechać w dzień na ustawienie świateł??
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 19, 2013, 22:22:09 pm »

Offline Piotr_T

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 954
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 C6
Zapamiętałem z ksiązki do elektrotechniki z Technikum taki sposób:
Stajesz na płaskiej i poziomej powierzchni przed ścianą. Na kloszu, naprzeciwko żarówki,  masz kółko z wyznaczonymi osiami - pionową i poziomą. Pozioma oś pokrywa sie z linią załamania światła. Nanosisz ten punkt i poziomą linię załamania światła na ścianę. Cofasz autem 10 metrów do tyłu. Na nalepce nad lampą masz symbol światła mijania i kąt pochylenia światła 1,3%. Podchodzisz do ściany i 13 cm w dół od wcześniej narysowanej prostej i punktu rysujesz nową prostą i punkt. Ustawiasz światła tak aby pozioma linia zalamania światła pokrywała sie z prostą poziomą 2 a skośne załamanie światła odchodziło z dolnego punktu odznaczonego na ścianie od lampy.
Caro Plus 1.6 GLI --> 1.4 GTI 74U - był
Caro Plus 1.4 GTI 23E - był ;(
Audi A6 C6 - tatusiowóz

Odp: Jak ustawić światła ?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 22, 2013, 09:46:18 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Kiedyś tak potrafił każdy...
Czasy się zmieniają i ludzie też. Teraz z takim wielkim problemem trzeba do serwisu jechać. Może to i dobrze bo kto teraz wie co to jest "płaska i pozioma powierzchnia", "linia załamania światła", "kąt pochylenia światła" itp straszne nazwy i terminy... na fejsbuku tego nie ma...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.