Autor Wątek: Zasilanie modułu abimex  (Przeczytany 1640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zasilanie modułu abimex
« dnia: Grudzień 29, 2005, 17:19:03 pm »

Darmar12

  • Gość
Mam pytanie ,czy przy wył?czonej stacyjce powinno być zasilanie na module i cewkach? Bo u mnie jest (nie ga?nie mi samochód dopuki nie spali resztki gazu z parownika) i podejrzewam że trochę rozładowuje mi akumulator.

Zasilanie modułu abimex
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2005, 21:23:39 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
wg mnie ECM powinien byc zasilany nawet po wylaczeniu stacyjki... chodzi o podtrzymanie pamieci (ewentualne kody bledow, poprawki wynikajace z korekt okreslonych w czasie pracy silnika... itp)

niestety nie wiem czy we wszystkich wersjach wtrysku podtrzymanie bylo uzyskiwane z akumulatora samochodu czy z jakiejs wew. baterii... a moze poprostu stosowano EEPROM
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Re: Zasilanie modułu abimex
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2005, 21:25:01 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Cytat: "Darmar12"
Mam pytanie ,czy przy wył?czonej stacyjce powinno być zasilanie na module i cewkach? Bo u mnie jest (nie ga?nie mi samochód dopuki nie spali resztki gazu z parownika) i podejrzewam że trochę rozładowuje mi akumulator.


Swieci Ci sie podswietlenie regulatora poziomu swiatel? (nie zartuje)
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Zasilanie modułu abimex
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2005, 22:11:05 pm »

Darmar12

  • Gość
Pod?wietlenie regulatora ?wiateł działa (czytałem o tym parę dni temu na forum) chyba zasilę moduł prosto z dechy tylko czy wytrzyma obci?żenie cewki?

Zasilanie modułu abimex
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2005, 02:10:55 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "Osfald"
wg mnie ECM powinien byc zasilany nawet po wylaczeniu stacyjki... chodzi o podtrzymanie pamieci (ewentualne kody bledow, poprawki wynikajace z korekt okreslonych w czasie pracy silnika... itp)

niestety nie wiem czy we wszystkich wersjach wtrysku podtrzymanie bylo uzyskiwane z akumulatora samochodu czy z jakiejs wew. baterii... a moze poprostu stosowano EEPROM


W abimexie zasilanie jest brane grubym kablem koloru czerwonego ze srubki 10 na alternatorze i jest połaczona ona bezposrednio z zasilaniem. Drugi kabel zasilajacy jest podłaczony pod stacyjke i wchodzi do instalacji wtryskowej niebiesko białym przewodem(razem z brazowo białym który idzie do obrotomierza) i podpiety jest pod kostke 2 pin która znajduje sie przy module zapłonowym.
Przyczyna samozapłonów w cylindrach tzn po wyłaczeniu stacyjki moze byc tez fakt jezdzenia na złej mieszance i pokrycie nagarem komory spalania- powoduje on podniesienie stopnia sprezania w cylindrze i zwiazane z tym samozapłony(które napedzaja silnik po odcieciu zapłonu).Powodem moze tez byc zła swieca zapłonowa która jest zbyt gor?ca i tez moze spowodowac taki efekt. Jezeli komputer abimexa wchodzi w stan awaryjny to silnik tez pracuje jakis czas po wyłaczeniu !!!!! W tym wypadku zapewne do momentu kiedy wypali sie gaz z parownika), ale oprócz tego jest tez szereg innych objawów http://www.fso.inds.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=16&Itemid=29
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Zasilanie modułu abimex
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2005, 13:41:41 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
w Boschu na 100% mamy jedno zasialnie niezalezne z instalacji samochodu podtrzymujace pewne funkcje komputera i drugie po przekreceniu kluczyka... a co za tym idzie wtrysk Boscha niewiele rozni sie pod tym wzgledem od Abimexa
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)