Autor Wątek: Nie chce zapalic  (Przeczytany 1556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie chce zapalic
« dnia: Grudzień 28, 2005, 00:07:42 am »

drd

  • Gość
Witam!

samochód: polonez caro 1.6 GLE 1992r

nie chce zapalic na benzynie ani na gazie,  jechalem na gazie i nagle zaczęło nim szarpac i zacz?ł gasn?ć, kilka razy strzelił przeł?czylem na benzyne bylo wszystko wporz?dku pó?niej spowrotem na gaz i to samo wkoncu przeł?czyłem na benzyne przejejchał troche i zgasł całkowicie teraz nie moge go wogóle odpalic dodam ze wczesniej na benzynie jak był zimny palił bardzo cięzko a na gazie zazwyczaj za pierwszym razem jak był ciepły palił z dotyku nja benie i na gazie.

Prosze o pomoc

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2005, 00:35:29 am »

maroox

  • Gość
Witam,

s?dzę, że powiniene? sprawdzić czy jest iskra na ?wiecach. Jeżeli by jej nie było, to id?c dalej tym tropem sprawdż kopułkę rozdzielacza czy nie jest popękana, no i jeżeli tu wszystko OK, to cewkę zapłonow? i moduł. Rozumiem, że nie miałe? żadnych kłopotów z akumulatorem wcze?niej? Akumulator też sprawdż. To chyba byloby tyle... ale poczekaj też na rady innych!!

Pozdrawiam :smile:    , maroox

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2005, 00:44:01 am »

drd

  • Gość
akumulator jest w porzadku tzn by byl gdybym go nie rozladowal probojac odpalic pozatym wydaje mi sie ze, gdyby to byla wina akumy to podczas jazdy by bylo wszystko wporzadku a to sie zrobilo w trakcie, jutro jak naladuje akume sprawdze iskre i cala reszte, dzieki za podpowiedz

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2005, 08:48:48 am »

john02

  • Gość
Tak jak napisał kolega, w pierwszej kolejno?ci trzeba sprawdzić:

|wiecie -> Kable -> Kopułka -> Cewka -> Moduł.

Potem się zobaczy co dalej
 :D

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2005, 13:19:45 pm »

Chomal#1856

  • Gość
glownie przewody WN jak masz kompresor to przedmuchaj wtyki, kopulke. Wyczysc swiece :!:
Po wszystkich w/w zabiegach bedzie to samo to wymien przewody WN i powinno byc ok . Ja bym jeszcze wymienił swieczki ale to juz Twoja sprawa :)

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2005, 17:43:39 pm »

drd

  • Gość
dzieki za odpowiedzi juz go zrobilem, poszedl przewód który ł?czy moduł z aparatem zapłonowym(ten zielony),jeszcze tylko musze pozyczyć lampe i zapłon ustawic bo odkręcałem aparat narazie zarobilem to tak na "oko"= czyli napewno zle, ale je?dzi i ładnie zapala, swiece wymieniałem, zrobilem na nich dopiero 3 tys km

pozdrawiam

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2005, 23:57:27 pm »

-ukaszenty

  • Gość
czasami lepiej ustawic na oko niz na lampe... :roll:

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2006, 20:09:07 pm »

drd

  • Gość
Znowu mam z tym samym problem, powymianie tego przewodu samochód pochodził do dzisiaj, i jak ostatnio zaczeło nim szarpać gasn?ć aż wkońcu zgasł na dobre, zadzwoniłem po znajomego mechanika żeby mnie scholował, jak mnie scholował samochód stał pod warsztatem jakas godzinke bo nie miał czasu zrobic go, po tej godzinie zapalił za pierwszym razem bez problemów, mechanik nie wie co jest popsute bo jak narazie chodzi dobrze ale ja sie obawiam ze znów mu cos odbije i bede go musiał cholowac, może miał kto? podobny problem? dodam że na gazie i benzynie jest tak samo, przewody WN i ?wiece niedawno wymieniałem

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2006, 20:15:00 pm »

Chomal#1856

  • Gość
a moze cos nie tak z modułem ale to tylko sugestia jak masz opcje to pozycz od jakiegos znajomego moduł i zaloz go n probe.
posprawdzaj wszystkie poł?czenia, zł?czki, kable itp....