Autor Wątek: folia do oklejania wnętrza  (Przeczytany 3023 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

folia do oklejania wnętrza
« dnia: Marzec 15, 2006, 10:33:37 am »

budzior

  • Gość
witam

mam mały problem, kupiłem folie chrom do oklejania wnętrza no i niby zewnętrznych elementów róznież. i ni ch.. niewiem jak przygotowac powierzchnie zeby folia się trzymała. przemyłem powierzchnie benzyn? ekstrakcyjn? no i przykleiłem folie. ale co z tego jak nadal sie nie trzyma. moze kto? zna magiczn? sztuczke jak to cholerstwo przykleić zeby ładnie sie prezentowało.

folia do oklejania wnętrza
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2006, 10:37:48 am »

ajk#1212

  • Gość
nie uzywaj do mycia benzyny ekstrakcyjnej bo ona jest tlusta , napisz cos blizej na jaka powierzchnie chcesz to nakleic i co to za folia tzn konkretnie na jakiej zasadzie się ja nakleja (ma klej , na cieplo itp), a do mycia powierzchni lepszy jest rozpuszczalnik(nie na plastik) a na plastik denaturat , na blache najlepsze sa jednorazowe sciereczki lakiernicze

folia do oklejania wnętrza
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2006, 12:38:35 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
tylko nie mow,ze oklejales przy obecnie panujacej temp otoczenia, bo wtedy sie nie dziwie,ze nie chwycilo

folia do oklejania wnętrza
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 15, 2006, 13:07:59 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Rob to przede wszystkim w odpowiedniej temperaturze.
Jesli chcesz to robic zima, to w jakims cieplym garazu.

Najpierw dokladnie przeczysc powierzchnie zgodnie z tym co napisali koledzy powyzej. Potem poczekaj az wyschnie jesli przesadziles ze srodkiem czyszczacym.

Jesli jest to folia termokurczliwa, to przy nakladaniu nie bedize sie trzymac, ale jak juz ja ulozysz itp. to wtedy skorzystaj np. z suszarki do wlosow i zobaczysz ze ladnie przylgnie (wtedy juz nic nie przesuwaj i nie poprawiaj).

Ps. Malowanie jest lepsze, bo w lato na duzym sloncu moze Ci sie ta folia odksztalcic lub np. stracic kolor..

[ Dodano: 2006-03-15, 13:08 ]
Ale tez jak Ci sie znudzi to mozna ja zerwac, a pomalowanego juz nie cofniesz..
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

folia do oklejania wnętrza
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 15, 2006, 14:14:43 pm »

ajk#1212

  • Gość
a propos Lupo , malowałe? kiedy? jakie? elementy deski rozdzielczej? jak to wychodzi ? i jakiej farby użyłe? ? bo się wła?nie zastanawiam czy sobie nie pomalować kilku detali, a folia i różnego rodzaju okleiny niestety s? niezbyt efektowne

folia do oklejania wnętrza
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2006, 15:14:59 pm »

SerU#408

  • Gość
benzyna ekstrakcyjna jest tłusta? hmm...całe życie odtłuszczałem ni? blachy samochodów przed lakierowaniem i nie stwierdziłem żeby była tłusta...z reszt? jest na niej to wyra?nie napisane: do odtłuszczania  :twisted:  :P

Cytuj (zaznaczone)
beznyna ekstrakcyjna-do odtłuszczania powierzchni przed lakierowaniem - do rozcieńczania tłuszczów, olejów i wosków - do czyszczenia czę?ci, narzędzi oraz zabrudzonych elementów -do prania na sucho w pralniach chemicznych

folia do oklejania wnętrza
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2006, 15:31:24 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
generalnie zasada jest taka że podaruj sobie takie zabawy przy takiej pogodzie - klejenie w ciepłym garażu - nawet jessli jesttam 30 stopni też może nie dać spodziewanego efektu - ważna jest temperatura elementu ktory będziesz oklejał - zreszt? nawet SerU naci?ł się jaki?czas temu lakieruj?c zim? w ogrzewanym garazu auto - prawda SerU ?

poczekaj z tym jeszcze trochę do wiosny :smile:
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

folia do oklejania wnętrza
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2006, 16:02:45 pm »

SerU#408

  • Gość
Prawda Alien#174, prawda  :twisted:

Co do malowania elementów wnętrza, to ja już to kiedy? przerabiałem:





Wersja 2 (to cały czas ten sam samochód :D) trochę kiepsko widać ale pomalowane plastiki wokół wł?czników, popielniczka, panele gło?ników, plastik ?rodkowej konsoli





Przygotowanie: zmatowić papierkiem ?ciernym np 240, odtłu?cić, pomalować. Można użyć podkładów do plastiku ale ja we wnętrzu go nie używałem i nic nie odłaziło. Przy malowaniu większych powierzchni warto go jednak użyć.

folia do oklejania wnętrza
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2006, 17:09:37 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Nic dodac nic ujac :)
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

folia do oklejania wnętrza
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2006, 17:11:09 pm »

ajk#1212

  • Gość
seru , łapiesz mnie za słowa , nie chodziło mi o to że jest tłusta jako taka , ale do czyszczenia powierzchni niemetalowych pod różnego rodzaju folie samoprzylepne lepszy jest denaturat lub spirytus , co do elementów karoserii to też używam ekstrakcyjnej benzyny ale ostateczne czyszczenie robie zawsze a pomoc? jednorazowych sciereczek lakierniczych ( nie mam pojęcia czym one s? nas?czone) ale wła?nie po czyszczeniu benzynzyn? kiedy nimi przejade to widzę że nie czysci ona permanentnie, a co do mojego pytania o lakierowanie wnętrza to napisz mi konkretnie jakich farb używasz (szczególnie czym pomalować np tworzywo deski rozdzielczej z mr93 ) pozdrawiam

folia do oklejania wnętrza
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 16, 2006, 07:46:10 am »

budzior

  • Gość
wszystkie elementy które oklejałem były wyciagniete z samochodu i lezały w ciepełku w domu. folia posiada klej ale jakis kiepski, a moze taki ma byc. a oklejac probowałem te plastiki przy wylotach powietrza po prawej i lewej stronie deski. oraz ramki w ktorych sa klawisze do wlaczania poszczegolnych pierdol.