Autor Wątek: Pompa wody w 2.0ie  (Przeczytany 1814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pompa wody w 2.0ie
« dnia: Marzec 21, 2006, 21:12:48 pm »

GeOrGe#411

  • Gość
Otóż mam problem z pomp? wody w DOHC.  Trzeba j? wymienić na now?. W sklepie kole? powiedział, że s? dwa rodzaje i tym mnie zagi?ł :shock: . Podobno do 83 roku była inna a potem inna. Mam silnik z 83 i tu zaczyna się problem :cry: , któr? kupić i założyć . Macie może do?wiadczenia w tej materii czy po prostu kole? jakie? głupoty gadał. Je?li s? inne to, czym się różni? i czy s? zamienne. Z góry dziękuje za odpowied?  :roll:


PS. Korzystaj?c z wyszukiwarki zauważyłem następuj?cy problem. Otóż niektórzy nazywaj? tematy np. „mam pytanko” albo, „co robić” i to strasznie utrudnia wyszukanie, czego kolwiek

Pompa wody w 2.0ie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2006, 21:34:21 pm »

SerU#408

  • Gość
Zgadza się-były inne. Tyle, że nie w 2.0 a w starszych 1.6 i 1.8 (inny rozstaw ?rub). Nie wiem o czym kolo mówił w przypadku 2.0. Może chodziło mu o różnice między poprzecznymi a podłużnymi dohcami bo w tym przypadku pompy zawsze były inne.

Pompa wody w 2.0ie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2006, 23:06:13 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Nie jestem do konca pewien ale byc moze jest to samo co u mnie : W starej pompie która miałem u siebie w 1,8 ukreciłem srube od rurki :cry:  Poniewaz miałem druga z 2,0 IE bez zastanowienia ja załozyłem . Otwory pasowały uszczelka tez i git do momentu jak zaczołem składac rozrz?d- okazało sie ze róznia sie taka nadlewka na otwór w bloku w 1,8 jest skosna w 2,0 prosta z zwiazku z czym wystaje  i napinacz NIE DA sie cofnac do konca wiec jezeli masz mało splanowana głowice to mozesz nie załozyc paska na rolke napinacza poniewaz nie dasz rady tyle go naciagnac. Co dziwne ja mam głowe ciachnieta na na maksa prawie a rozrz?d udało mi sie ustawic idealanie na znaki  :shock:
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Pompa wody w 2.0ie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2006, 09:49:08 am »

Cyneq

  • Gość
Mi jak kupow?łem do 1.6 powiedzieli że sa dwie, przy czym tylko w katalogu, bo sprowadzić moga jedn?. Różniły się podobno odsadzeniem koła. Wzi?lem t? któr? była, dałem koło od poloneza, "dystans" z nakrętki i chyba jednej podkładki i jest gicior.

Pompa wody w 2.0ie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2006, 15:44:43 pm »

poltec#762

  • Gość
Byłem w sklepie.
No i s? dwa rodzaje pomp.
Jedna różni się od drugiej nadlewk? do napinacza paska rozrz?du :)
Volumex miał przewód przykręcany na ?rubki tak jak rurka do nagrzewnicy tylko sporo większy.

pozdro