Autor Wątek: Sobotnie grillowanie - przeróbka plusowego wlotu  (Przeczytany 29913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Sobotnie grillowanie - przeróbka plusowego wlotu
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 30, 2012, 20:10:49 pm »

Offline MichalFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro + 1.6GLI
Ja już zrobiłem grill ale niestety klapa podczas malowania. zmatowiłem stary lakier odtłuściłem i przetarłem ścierką antystatyczną i położyłem 3 warstwy podkładu w sprayu motip i odłożyłem na około 4 godziny do wyschnięcia. Potem zmatowiłem podkład odtłuściłem i przetarłem ścierką antystatyczną i zacząłem kłaść lakier w sprayu i w niektórych miejscach zaczął marszczyć. Wiem że to nie jest forum lakiernicze ale może ktoś z was wie co mogło być nie tak zrobione.


Albo masz kiepski podklad ktory nie gra z lakierem, albo słabo odtłuściłeś.
Polonez lepszy niż myślisz!!!

Odp: Sobotnie grillowanie - przeróbka plusowego wlotu
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:10:10 pm »

Offline Tom16

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 1.6 GSI
Albo masz kiepski podklad ktory nie gra z lakierem, albo słabo odtłuściłeś.
Podkład mam motipa a lakier to był dobierany pod kolor nabijany do sprayu colormatic.Podkład matowiłem przed nałożeniem kolory papierem ściernym 600. Odtłuściłem 2 razy cały grill benzyną ekstrakcyjną i przetarłem go ścierką antystatyczną. Połowa grilla wyszła ok a druga połowa jest zmarszczona.

Odp: Sobotnie grillowanie - przeróbka plusowego wlotu
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 31, 2012, 10:50:29 am »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Też używałem do grilla podkładu motip i było wszystko ok, tylko tyle, że u mnie to schło ze 2 dni zanim położyłem właściwy kolor :)

Złuszczył mi się kiedyś lakier na podkładzie motip, ale wtedy to nie odtłuściłem i malowałem ok 30min po nałożeniu podkładu :)
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Sobotnie grillowanie - przeróbka plusowego wlotu
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 31, 2012, 11:35:26 am »

Offline Michał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 716
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6, LEXUS IS
Ile ja już w życiu malowałem, czy sprayem czy pistoletem to nigdy mi się nic nie zgotowało jak mówisz  :P
Co prawda kiedyś się lakier złuszczył, ale wtedy nawet powierzchnia nie była wyczyszczona  :d
Tak jak koledzy mówią, albo za krótko czekasz aż podkład wyschnie albo podkład z lakierem się nie dogadują  :P Bardziej bym stawiał na to pierwsze :)

Odp: Sobotnie grillowanie - przeróbka plusowego wlotu
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 05, 2013, 08:01:00 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
a jaka miales temp otoczenia podczas pracy? Ja malowalem u siebie kratownice na tylnej klapie i wyszly babelki i inne skazy, a malowalem to przy temp ok. 0-2 st. wiec juz wiem ze nie nalezy malowac przy takich temp. I na wiosne bede polowal na druga klape bagazniora ;/