Autor Wątek: Jak usunąć nagar z silnika?  (Przeczytany 17650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 12, 2006, 22:15:19 pm »

Meggido

  • Gość
Nie zapcha, tylko odpowiednio wyszlifuje...  :mrgreen:

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 12, 2006, 22:28:07 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Zapcha, zapcha. Lupo#1891 ma racje.
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 12, 2006, 23:15:06 pm »

marek82

  • Gość
To ja już nic nie rozumiem.......................
Twierdzicie że nagar jest zdrowy dla silnika? Mnie to osobi?cie zwisa czy nagar tam będzie czy nie. Chciałbym tylko żeby silnik jak najdłużej pracował bez remontu. My?lałem że nagar trzeba usuwać.

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2006, 10:32:25 am »

Meggido

  • Gość
Je?li tak, to nic nie zmieniaj, pomykaj dalej na tym samym oleju i niczym się nie przejmuj. Nagar niczemu nie szkodzi do momentu kiedy nie zaczyna odpadać. A sam nie odpadnie. Więc go nie prowokuj do tego niepotrzebnymi eksperymentami. Pilnuj uszczelniaczy na zaworach, to podstawa. Bo w komorze spalania, czy chcesz czy nie, je?li dostaje się olej, to nagar się buduje i odpada szlifuj?c gład? cylindrow? i pier?cienie. Maj?c dobre uszczelniacze zjawisko nie występuje.

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 13, 2006, 13:50:00 pm »

kan

  • Gość
Jesli Lotos był wymieniany co 10kkm lub czę?ciej to nie powinno być problemu. Lotos ma klasę SF i ma warto? TBN wystarczaj?c? do utrzymania silnika w czysto?ci. Tak że nagaru ni powinno być. Mozna to łatwo sprawdzić zdejmuj?c pokrywe silnika. Je?li klawiatura jest czysciutka to mozna lać natomiast je?li na klawiaturze jest syf i nagar to lepiej dać sobie spokój. Problem jest wtedy kiedy był stosowany np. Selectol lub inny olej klasy SG i niższej wtedy niema co nawet my?lec o syntetyku.

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 13, 2006, 14:09:25 pm »

marek82

  • Gość
Chyba uszczelniacze zaworów s? do wymiany bo oleju ubywa. Ci?nienie w cylindrach jest podobno dobre, 11 czy jako? tak.
Czy zeby wymienić uszcelniacze zaworów trzeba zdemontować głowicę? Jaki jest ?redni koszt wymiany uszcelniaczy u mechanika?
Wnioskuje ze s? do wymiany, bo samochód czasami po odpaleniu kopci na fioletowo, i przy ostrej przegazówce też, ale nie zawsze.

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 13, 2006, 14:11:28 pm »

Meggido

  • Gość
Nie trzeba zdejmować głowicy. Potrzebna jednak jest odrobina wprawy. Koszt nieznany gdyż sam to robię.

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 13, 2006, 15:19:04 pm »

marek82

  • Gość
Czy te objawy które opisałem wcze?niej to od uszkodzonych uszczelniaczy?

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 13, 2006, 16:06:29 pm »

Meggido

  • Gość
Tak. Po zatrzymaniu silnika olej spływa po trzonku zaworu na grzybek i przy porannym uruchomieniu benzyna spłukuje go z grzybak i spala się. Widać to także przy hamowaniu silnikiem i przy zmianach biegów. Taki charakterystyczny niebieski tuman dymu z rurki... ;)

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 13, 2006, 17:51:12 pm »

marek82

  • Gość
Bardzo dziękuje za wszystkie informacje. Jednak wła?ciciele Plonezów to równi go?cie. Ciesze się że w końcu ja też mam własnego. Nie wiele samochodów ma taki fan klub.
Dziękuje i Pozdrawiam Wszystkich
Szególne podziękowania dla Meggido. Wyprowadził mnie z błędu. Liczyłem że gdy silnik bierze olej to czeka go jaki? większy remont, a to jednak uszcelniacze zaworów.

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 13, 2006, 18:07:58 pm »

Offline MaciejFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1.5LE '87 (2.0 DOHC)
Cytat: "kan"
Lotos ma klasę SF i ma warto? TBN wystarczaj?c? do utrzymania silnika w czysto?ci. Tak że nagaru ni powinno być.

Ktory Lotos, bo chyba nie Lostos Mineral, ten ma klase jakosci SJ! :D
Kazde auto jest najlepsze na swiecie pod warunkiem ze jest to auto z FSO!!!!!!!!! ;-)
2.0 DOHC, Łada brake system! :)
LPR - liga punk rocka

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 13, 2006, 20:40:01 pm »

Meggido

  • Gość
Cieszę się, że mogłem pomóc. :smile: Pilnuj uszczelniaczy, a długo poci?gnie ten silnik, tak jak i mój.

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 13, 2006, 23:32:59 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
to ja zapytam skoro jestesmy w temacie zmiany oleju..

silnik w aucie gdy gdy go kupilismy jezdzil na oleju mineralnym shell helix 15W40 przebieg ok 50tys.
mojemu ojcu, ekhm mechanik doradzil zeby wlal lepszy olej tj. lotos syntetic 0W30 czy cos takiego taki srebrny w kazdym badz razie. pozniej przy 80tys zalal spowrotem shell helix
i jakie moglybyc skutki takiej zmiany? silnik odpala w kazdych warunkach, chodzi jak burza doslownie i w przenosni.. wiec cos sie moglo spsuc?
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 13, 2006, 23:53:28 pm »

Godzill

  • Gość
ja zawsze słyszalem zeby z gorszego oleju na lepszy nie zmieniac cos w tym jest bo duzo ludzi tak mowi co do nagaru to zaistaluj sobie instalacje gazow? i nagar zniknie  ;)

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 14, 2006, 00:05:10 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Cytat: "Godzill"
ja zawsze słyszalem zeby z gorszego oleju na lepszy nie zmieniac cos w tym jest bo duzo ludzi tak mowi
mowic mozna sobie wiele, ale co sie moze stac? jak jezdzil tak jezdzi, no chyba nie powiecie ze przez ta zmiane poszla sie kochac uszczelka pod glowica? ciekawi mnie to, bo porcz tej drobnej awarii nic sie nie dzieje..
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 14, 2006, 00:15:02 am »

karol-1987

  • Gość
nawijacie non-toper o oleju, a nie ma jakis super specyfików do czyszczenia silnika? to nie usuwa nagaru?

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 14, 2006, 00:30:34 am »

Godzill

  • Gość
OZI ja mysle ze tu bardziej chodzi o stan silnika .jak zaczyna wciagac olej to sie leje gestszy np minerał ,wtedy nagar oraz gesty olej utrzymuje szczelno?ć reszte mozna sobie dopisac...

Specyfiki do usówania nagaru s? ale niewiem co i jak
 :mrgreen:

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 14, 2006, 09:36:50 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
Aaa to taki bajer.. myslalem ze sie cos niszczy jakas czesc mechaniczna czy cus..
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 14, 2006, 12:53:30 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "Godzill"
ja zawsze słyszalem zeby z gorszego oleju na lepszy nie zmieniac cos w tym jest bo duzo ludzi tak mowi co do nagaru to zaistaluj sobie instalacje gazow? i nagar zniknie  ;)


Zniknie, ale gdzie...? Może chyba pozapychać przewody olejowe itp. Przeczytaj wypowied? Meggido. Mi też się tak wydaje.

[ Dodano: 2006-04-14, 12:58 ]
Cytat: "OZi#1845"
to ja zapytam skoro jestesmy w temacie zmiany oleju..

silnik w aucie gdy gdy go kupilismy jezdzil na oleju mineralnym shell helix 15W40 przebieg ok 50tys.
mojemu ojcu, ekhm mechanik doradzil zeby wlal lepszy olej tj. lotos syntetic 0W30 czy cos takiego taki srebrny w kazdym badz razie. pozniej przy 80tys zalal spowrotem shell helix
i jakie moglybyc skutki takiej zmiany? silnik odpala w kazdych warunkach, chodzi jak burza doslownie i w przenosni.. wiec cos sie moglo spsuc?


Po takim przebiegu silnik chyba nie jest na tyle zużyty i zabrudzony żeby nie mógł je?dzić na lepszym oleju. Z Twojego opisu wynika że to chyba był Lotos półsyntetyczny 10W40??? On jest w srebrnym opakowaniu. Polonez rodziców je?dzi na takim. Ma 160000km i jest nadal ok.

Jak usun?ć nagar z silnika?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 14, 2006, 13:26:34 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
to byl Lotos pelen syntetic 5W40 taki jak na tym obrazku:
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650