Autor Wątek: Renowacja plastikowych kołpaków  (Przeczytany 11837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Renowacja plastikowych kołpaków
« dnia: Kwiecień 14, 2004, 21:11:03 pm »

Wydra707

  • Gość
*

Mam plastikowe kołpaki, które dawno straciły swój blask. Teraz są bardziej matowoszare niż srebrne. Jak można przywrócić im dawny wygląd? Pomalować..? Wypolerować..?

Myślałem o pomalowaniu na biało albo na srebrno, a może wręcz na chromowo (można kupić spray dający efekt chromu). Nie wiem jakie farby wybrać i jak podejść do problemu, aby uzyskać trwały efekt. Czy ktoś ma praktyczne doświadczenia w tym zakresie?

Pozdrawiam
Paweł Rajewski

Renowacja plastikowych kołpaków
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2004, 21:41:16 pm »

Wafel

  • Gość
są z plastyku więc musisz dać podkład do plastyków, póŹniej normalna farby i na nią farba bez barwna  - najlepiej żeby były to farby wytrymałe na warunki atmosferyczne i dużą temp od hamulców (mi od tego kiedyś kołpaki odpadły :D )

Renowacja plastikowych kołpaków
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2004, 21:44:44 pm »

SerU#408

  • Gość
Zależy czy kołpaki były pomalowane czy zrobione z takiego koloru plastiku. Generalnie oczyścić powierzchnię (jak malowane, to zedrzeć starą farbę do gołego), przed malowaniem zmatowić papierem wodnym 400, pomalować podkładem do plastików (inaczej farba będzie odłazić) i na wierzch kolor jaki sobie tylko zażyczysz. Jezeli chodzi o te farby dające efekt chromu. Wszystko pięknie ładnie ale do pierwszego mycia albo deszczu-potem błysk zniknie i będą po prostu srebrne. Zaletą tych lakierów jest to, że są baaaaaardzo wydajne. Puszką 400 ml 4 razy malowałem felgi (po 2-3 warstwy) i jeszcze zostało na lusterka i szafkę w garażu ;) Należy nakładać ją bardzo cienkimi warstwami-dosłownie mgiełkę bo inaczej porobią Ci się zacieki-jest bardzo gęsta i tworzy gruba warstwę.

Renowacja plastikowych kołpaków
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2004, 22:25:25 pm »

zort#135

  • Gość
SerU.. jakiej firmy miałeś spray?

Renowacja plastikowych kołpaków
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2004, 22:33:47 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
a przed tym wszystkim, przed zakupem papierów, podkładu, sprayu, i samą robotą warto to przeliczyć i zastanowić się czy nie taniej wyjdzie zakup nowych kołpaków?
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Renowacja plastikowych kołpaków
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2004, 08:07:47 am »

SerU#408

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
SerU.. jakiej firmy miałeś spray?


Spray był taki, jaki kupisz w castoramie albo innym markecie budowlanym. Płaciłem za niego coś około 18 zeta. Firmy nie pamiętam ale nie motip.

Renowacja plastikowych kołpaków
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 15, 2004, 19:51:47 pm »

Wydra707

  • Gość
Dziękuję za informacje.

Te kołpaki były malowane na srebrno (to dość typowe kołpaki wciskane, nic szczególnego). Jednak nie uśmiecha mi się zdzieranie farby i malowanie kilkuwarstwowe, tym bardziej że w dziedzinie lakierniczej zawsze byłem d... Czy nie można malować po prostu na starą powłokę, która trzyma się idealnie?

Spróbuję najpierw na jakimś kołpaku ze śmietnika i zobaczę jak mi pójdzie. Gdyby ktoś znał dobrą farbę sprawdzoną przy takim malowaniu, byłbym wdzięczny.

A kupienie nowych kołpaków na pewno byłoby tańsze, ale te stare to część mojego poprzedniego samochodu. Mają w sobie coś z jego z ducha :-) Taka kontynuacja.

Pozdrawiam
Paweł Rajewski