Autor Wątek: Elektryka - kłopoty :(  (Przeczytany 1744 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elektryka - kłopoty :(
« dnia: Kwiecień 15, 2006, 01:45:14 am »

adam.p

  • Gość
Witam wszystkich forumowiczów ;)

Mam poldka z 2000 roku - benzyna/gaz  1,6 silnik. Po zimie miał kłopoty z  ładowaniem - pocz?tkowo my?lałem, że to alternator /wymiana szczotek, sprawna dioda/, potem sprawdziłem kable i okazało się, ze nie kontaktuje gdzie? :(
Oddałem do elektryka - znalazł uszkodzenie pod desk? rozdzielcz?  i wydawało mi się, ze jest O.K. po naprawie.
Pojeżdziłem kilka dni i...powstały nowe problemy. Jak jeżdziłem na benzynie,
szarpał, jakby miał przerwy w dostawie paliwa, ale nie był to objaw trwały,
tylko od czasu do czasu, przy róznych biegach i prędko?ciach...|wieciła się wtedy kontrolka sterowania silnika /pomarańczowa/

Jak przeł?czałem w trakcie jazdy na gaz, to samo - dusił się przy nabieraniu prędko?ci, do
momentu wrzucenia wyższego biegu i to też  nie  regularnie. Czasm pomagała
zmiana gaz-benzyna-gaz-benzyna...Dodatkowy objaw - kopał PORZˇDNIE przy wysiadaniu z samochodu, czego wcze?niej nie było...
Wymieniłem więc przewody WN, ale nic to nie dało, w dodatku zaczęły się kłopoty z zapłonem - jak zapalałem z zimnego silnika, wszystko OK, jak podjechałem na stację benzynow?, wył?czyłem silnik - już nie zapalił, tylko rozrusznik kręcił :(

Teraz wcale już nie zapala, nawet na zimnym. Nie wiem, co mogło się stać, może ten elektryk co? pokręcił? Wcze?niej tego nie było, dopiero po naprawie...Kontrolka sterowania silnikiem paliła się już póżniej na stałe - usterka powstała w ci?gu kilku dni, ale elektryk się nie poczuwa do gwarancji...
Wspomniał co? o pompie paliwa, a że mój poldek ma gaz w kole zapasowym, to stwierdził, ze to pewnie będzie duuuużża naprawa...
Jestem wkurzony  :badass:
Poradżcie, co dalej zrobić...

Elektryka - kłopoty :(
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2006, 09:39:45 am »

Adampio

  • Gość
Jak masz wlasciwy rodzaj wtrysku to sprawdz co zglasza komputer (jaka usterke)

Elektryka - kłopoty :(
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2006, 01:02:41 am »

Długi#1865

  • Gość
mi jak nie odpalal na zimnym to mialem zwalony parownik...tyle ze Ty pewnie odpalasz na benzynie...najlepiej zrobic tak jak napisalAdampio, podpiac sie pod komputer i powinna wykazac co za usterka...chyba ze problem lezy gdzie indziej... nie znam sie az tak dobrze na mechanice...moze cos z zaplonem ?? albo z zasilaniem...paliwo na 100 % dochodzi ?? niektorzy mowia ze nic samo sie nie psuje ale po doswiadczeniach wlasnych stwierdzam ze to nei prawda :D :D :D

Elektryka - kłopoty :(
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2006, 12:36:30 pm »

adam.p

  • Gość
Auto nie daje się uruchomić /jakby nie było zapłonu/, rozrusznik działa...Sprawdzę jeszcze ,czy zał?cza się pompa i doleję paliwa, może wskażnik żle działa, lub w baku jest...woda :(

Z podłaczeniem komputera z diagnostyk? będzie problem - nikt nie chce przyjechać do mnie do domu, więc zostaje tylko holowanie...
Może znacie kogo?, co ma laptopa i mógłby to sprawdzić na miejscu?

Pozdrawiam ?wi?tecznie

Elektryka - kłopoty :(
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2006, 14:12:04 pm »

cichociemny

  • Gość
a sprawdziles bezpieczniki? od pompy paliwa, wytrysku i od cewki.

Elektryka - kłopoty :(
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2006, 14:49:09 pm »

adam.p

  • Gość
Cytat: "cichociemny"
a sprawdziles bezpieczniki? od pompy paliwa, wytrysku i od cewki.


Zerknę dzisiaj, może to tu jest problem...Skoro wcze?niej "kopał" pr?dem, to móze który? z bezpieczników poszedł...
dzięki za radę :)

Elektryka - kłopoty :(
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2006, 19:40:08 pm »

Adampio

  • Gość
Cytat: "adam.p"
Z podłaczeniem komputera z diagnostyk? będzie problem - nikt nie chce przyjechać do mnie do domu, więc zostaje tylko holowanie...
Może znacie kogo?, co ma laptopa i mógłby to sprawdzić na miejscu?

A nie moglbys najpierw wziac tak po prostu spinacza biurowego, zewrzec nim styki A i B zlacza diagnostycznego i policzyc blyski lampki "check engine"? :shock:

Elektryka - kłopoty :(
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2006, 19:09:46 pm »

adam.p

  • Gość
Witam,
sprawdziłem przekażniki i bezpieczniki - wszystkie wygl?daj? na sprawne. Pojawił się jednak nowy objaw - po przekręceniu zapłonu wł?czaj? się wycieraczki i chodz? stale - zmiana ich dzwigni nic nie daje...
Jest więc gdzie? chyba zwarcie...Ten elektryk grzebał co? przy silniczkach wycieraczek, bo podobno nie chodziły.Jeden był zatarty, czy cu? :)

Może kto? kojarzy taki objaw z konkretn? usterk??

Elektryka - kłopoty :(
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 05, 2006, 22:20:03 pm »

borewicz

  • Gość
Potrzebuje fotkę nagrzewnicy od "Plusiora 97", bo nie mogę doj?ć do ładu z cięgnami