Autor Wątek: jak można sprawdzić czujnik położenia wału w 1.6gli  (Przeczytany 2560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jak można sprawdzić czujnik położenia wału w 1.6gli
« dnia: Kwiecień 20, 2006, 21:18:16 pm »

@ndrzej19

  • Gość
Tak jak w temacie, chce sie dowiedzieć czy i jak  można sprawdzić czujnik położenia wału, mój poldek pracuje nierówno na niskich obrotach i ciężko odpala jak sie zagrzeje, na zimno pali w miare normalnie ( na lpg jak i na Pb)  dodaje  że ?wiece i kable WN mam nowe pozakładane, a silnik jest po remoncie głowicy, szlifie wału i wymianie pier?cieni, cewka zapłonowa ma 1 rok, co może być walnięte???

jak można sprawdzić czujnik położenia wału w 1.6gli
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2006, 21:29:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
podlacz sterownik gazowy pod komputer i zobacz co wskazuje
sterownik zazwyczaj bierze sygnal obrotow z komputera
mozna by po obrotomierzu ale nie wiem pod co jest podpiety obrotek

tak wogole to zrob na poczatek reset kompa (wyjmij wtyczke z kompa wtrysku na pare miniut)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

jak można sprawdzić czujnik położenia wału w 1.6gli
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2006, 21:32:18 pm »

@ndrzej19

  • Gość
restet był już nie raz, ale to nic nie daje

jak można sprawdzić czujnik położenia wału w 1.6gli
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2006, 00:02:27 am »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Sprawdz k?t zapłonu (lampa tak jak dla gaznikowca) w 1,6 powinien byc byc 10  stopni OWK(sprawdz w morawski nie pamietam dokładnie). Zobacz na nagrzanym silniku poniewaz na zimnym k?t zapłonu jest zmieniany przez kompa. Dodatkowo sprawdz szczeline na czujniku połozenia wału. Zani mt ozrobisz sprawdz czy luzy zaworowe nie sa za ciasne - daje to bardzo podobne objawy- nierówny bieg jałowy i trudnosci z odpaleniem ciepłego silnika.
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

jak można sprawdzić czujnik położenia wału w 1.6gli
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2006, 00:46:12 am »

beton

  • Gość
@ndrzej19,
Cytuj (zaznaczone)
a silnik jest po remoncie głowicy, szlifie wału i wymianie pier?cieni,


kolego ile dałes za robote, nie moge pomykać musze to zrobić

jak można sprawdzić czujnik położenia wału w 1.6gli
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2006, 11:16:13 am »

@ndrzej19

  • Gość
remoncik robiłem sam a wyniosło mnie to nie mało, a dokłdnie:
remont głowicy robiony był przed remontem dołu , dół zaczoł grać  po 200km.  
remont głowicy 500zł(robił mechanik, wymiana zaworów gniazd zaworowych, prowadnic, planowanie)
a dół robiłem sam, jak przemierzyłem stary wał to wyszło mi że  na korbach wyciągne 4 szlif, no więc jade do szlifierni i mówią że szlifną mi wał za 150zł,  więc kupiłem używany wał z panewkami za 150zł(ponoć 15tkm, po szlifie), kupiłem też używany wałek rozrządu 100zł bo stary był zdarty, do tego musiłame go wytulejować  80zł(jakiś zakład w Oleśnie), do tego  tarcza sprzęgłowa i docisk(Używka 50zł), a pierścienie zostały stare, bo ciśnienie trzymał na cylindrach po 12atm. i oleju tez nie bierze, wieć zostawiłem. Ogólnie rzecz biorąc wyszło mnie ponad 1 tys

[ Dodano: 2006-04-22, 20:57 ]
dzisiaj doszedłem co było nie tak z moim poldaskiem, otóż czujnki połozenia wału był za daleko od koła pasowego (1mm), wiec zeszlifowałem pilnikem cały uchwyt co sie do niego przykręca ten czunik i teraz mam 0,6mm, odpaliłem maszyne i o dziwo nie ten sam silnik, chodzi w miare równo, a i teraz ładnie odpala nawet z gazu