Autor Wątek: różnice miedzy typami klamek  (Przeczytany 2347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

różnice miedzy typami klamek
« dnia: Kwiecień 25, 2006, 03:52:46 am »

Rysiu#1883

  • Gość
Panowie czy nowszy typ klamek plusowskich różni się (poza blachami mocuj?cymi od wewnętrznej strony drzwi i wkładek zamków) cięgnami???? chodzi mi tylko o to bo chyba bym sobie zmienił je w najbliższym czasie i czy cos poza tym bedzie potrzebne, a może kto? z was już robił tak? przekładke??







edit tematu
C#1856

różnice miedzy typami klamek
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2006, 10:01:55 am »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
przy okazji:

czy ta dziurka na klamke w drzwiach plusa z nowymi klamkami jest taka sama jak we wszystkich polonezach czyli prostokatny otwor i czy bez problemumozna zaozyc "stara klamke" zamiast tej "nowej"? Koles mi wczoraj wmawial ze otwory sa inne. :?
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

różnice miedzy typami klamek
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2006, 10:45:10 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Otwory s? te same. Co do tego typu klamek, to... nie s? najmocniejsze. Łatwo je złamać.
Jak jest wewn?trz to póje zaraz sprawdzić i napisze.

różnice miedzy typami klamek
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2006, 10:53:27 am »

Rysiu#1883

  • Gość
Cytat: "utek"
Otwory s? te same. Co do tego typu klamek, to... nie s? najmocniejsze. Łatwo je złamać.
Jak jest wewn?trz to póje zaraz sprawdzić i napisze.


rzeczowe i solidne podej?cie do tematu  :mrgreen:

różnice miedzy typami klamek
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2006, 12:34:57 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
łami? sie te nowe i ponoc maja inne ciegna,gdzies na FSO AK ktos o tym pisal

różnice miedzy typami klamek
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2006, 13:35:40 pm »

PeNY#1816

  • Gość
Nowe Plusowskie klamiki maja takie same otwory prostok?tne, ale nie da sie ich stosowac zamiennie bez wymieniania zamkow w drzwiach i wszystkich pociagadelek. I piszac zamkow, nie mam na mysli wkladek w ktore wsadza sie kluczyk zeby drzwi odblokowac, tylko zamki... zamki...

Poza tym Plusiakowskie do tylnich drzwi strasznie pękaja, a w przednich czesto pekaja sprezyny... kiepski wynalazek :|

różnice miedzy typami klamek
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2006, 22:08:27 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak już PeNY napisał wcze?niej, delikatne różnice w wewnętrznej budowie s?. Inne s? te "pociagadelka", sam mechanizm zamka jest ten sam.

różnice miedzy typami klamek
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2006, 13:41:14 pm »

PeNY#1816

  • Gość
No wlasnie nie utek, mechanizm zamka troshe sie rozni, i zakladanie Plusikowych klamek np  do akwarium sie nie uda... Tak przynajmniej powiedzial mi SerU i pan w sklepie... Osobiscie tych roznic nie sprawdzalem organoleptycznie.

różnice miedzy typami klamek
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2006, 17:24:48 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "PeNY#1816"
No wlasnie nie utek, mechanizm zamka troshe sie rozni, i zakladanie Plusikowych klamek np  do akwarium sie nie uda... Tak przynajmniej powiedzial mi SerU i pan w sklepie... Osobiscie tych roznic nie sprawdzalem organoleptycznie.


Może masz racje. Ja pozbyłem się tapicerki a zamka nie wyjmowałem. Mechanizm wygl?dał tak samo jak w starszych (porównuje do 93). Może rzeczywi?cie różni się jakim? detalem. D?wigienki s? inne.