Autor Wątek: odpali silnik z uszkodzony regulatorem wyprzedzenia zapłonu?  (Przeczytany 2362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

odpali silnik z uszkodzony regulatorem wyprzedzenia zapłonu?
« dnia: Kwiecień 25, 2006, 15:14:54 pm »

elektrokiler

  • Gość
Pytanie jak w temacie czy odpali i jak będzie pracował silnik z nie działaj?cym podci?nieniowym regulatorem wyprzedzenia zapłonu  :?:

Sprawdzałem swój regulator w taki sposób: założyłem na jego króciec wężyk i próbowałem wci?gn?ć powietrze- ani drgn?ł. Chyba nie powinno tak być, nie wydaje mi się aby ga?nik dawał większe podci?nienie.

Mój silnik odpala, zrobi kilka obrotów wałem korbowym i milknie (jakby iskry nie było), potem cykl sie powtarza ale musze trzymać wci?nięty pedał gazu bo inaczej zga?nie. Mam 1.5 GLE.

odpali silnik z uszkodzony regulatorem wyprzedzenia zapłonu?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2006, 15:17:47 pm »

Michal

  • Gość
To nie regulator, to co? z gaznikiem, może ZHS

odpali silnik z uszkodzony regulatorem wyprzedzenia zapłonu?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2006, 16:48:46 pm »

Meggido

  • Gość
Dysza wolnych obrotów się zatkała, a bez regulatora odpali bez problemów i chodzić będzie jak trzeba, tylko przy próbie przyspieszania będzie jeszcze bardziej mułowaty.

odpali silnik z uszkodzony regulatorem wyprzedzenia zapłonu?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2006, 22:33:04 pm »

goœć

  • Gość
Jasne że odapli, przecież na wolnych regulator nie daje (praktycznie) nic.
Wielu ludzi je?dzi w ogóle bez niego, i prawie nie widać jego braku.
W starszych aparatach w ogóle fgo nie było.

odpali silnik z uszkodzony regulatorem wyprzedzenia zapłonu?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2006, 14:02:20 pm »

john02

  • Gość
Hej

Po pierwsze podci?nienia nie robi ga?nik  :roll:  Po drugie wyprzedzenie zapłonu jest bezwzględnie potrzebne, aby silnik chciał wogóle przy?pieszać. Po trzecie nie kombinuj z ci?gnięciem przez wężyk, silnik wytwarza w układzie dolotowym jednak trochę większe podci?nienie :mrgreen: niż człowiek ustami. Przy wzro?cie prędko?ci obrotowej powyżej biegu jałowego już zaczyna się wyprzedzanie zapłonu.

Silnik oczywi?cie odpali tylko po co jak nie będzie chciał je?dzić  :D

Powodów zachowania o którym piszesz może być wiele, sprawd?, aparat no i przedewszystkim ga?nik (dysze paliwa,powietrza, poziom paliwa w komorze pływakowej).

odpali silnik z uszkodzony regulatorem wyprzedzenia zapłonu?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2006, 14:08:58 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
W starszych aparatach w ogóle fgo nie było.


po 4 :D Starsze aparaty miały od?rodkowy regulator  ;)

odpali silnik z uszkodzony regulatorem wyprzedzenia zapłonu?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2006, 14:14:58 pm »

john02

  • Gość
no własnie o tym zapomniałem dopisać  :lol: nie doczytałem wypowiedzi kolegi  do końca

odpali silnik z uszkodzony regulatorem wyprzedzenia zapłonu?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2006, 18:56:29 pm »

elektrokiler

  • Gość
Je?li chodzi o mój aparat to zapewniam, że ma podci?nieniowy regulator. Pomysł z ci?gni?ciem ustami powietrza przez wężyk nie jest mój, taki sposób na sprawdzenie tego regulatora opisany jest w ksi?żce.

Ale ta sprawa już jest niaktualna. Takie zachowanie silnika spowodowane było sprytn? blokad? zapłonu. Poprzedni wła?ciciel o niej nie wspomniał, bo nie działała. Ostatnio wymieniałem uszczelkę pod głowic? i jak poskładałem to do kupy jak na zło?ć zaczęła działać.  :D

Teraz mam inny problem: silnik trudno jest uruchomić je?li dłużej postoi (mam na my?li kilka godzin), a jak już z łaski swojej odpali to na pełnym ssaniu nie łapie odpowiednich obrotów (jest może koło 1 ty? i po chwili zga?nie). Sposób na uruchomienie jest taki, że trzeba przytrzymać gaz przez jak?? minute jak już odpali i wtedy już trzyma obroty (około 2 ty?). My?lałem, że to może być wina pompki paliwa ale wymieniłem na now? i dalej to samo.  :sad:

odpali silnik z uszkodzony regulatorem wyprzedzenia zapłonu?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2006, 15:04:50 pm »

john02

  • Gość
wywal ten ga?nik, bo to jaki? badziew poprostu, załóż inny pewny, a swoj? drog? czy silnik nie bierze ci gdzie? lewego powietrza przypadkiem :roll: ?????

odpali silnik z uszkodzony regulatorem wyprzedzenia zapłonu?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2006, 15:18:17 pm »

Miłosz

  • Gość
JA miałem to samo wyminiłem aparat zapłonowy razem z paluchem i moduł i ?miga jest dobrze teraz aa i za dużo powietrza łapał filtrem