Autor Wątek: ?wiatło w drzwiach  (Przeczytany 1745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

?wiatło w drzwiach
« dnia: Kwiecień 25, 2006, 22:34:30 pm »

Russell

  • Gość
Witam. mam padalca z 94 ale zamontowałem sobie czarn? skajow? tapicerke drzwiow?... juz dawno zreszt?.   Ale mam tez na drzwiach odblaski czerwone.   zamontowałem sobie w przednich odblaskach żarówki i podł?czyłem pod wewnętrzne oswietlenie.   działa, a raczej działało bo cos  gdzies sie całe wewnętrzne oswwietlenie spsuło i juz nie działa. tzn jak otwieram drzwi to sie nie zapala, ale jak przeł?cze w pozycje ci?głego swiatła do sie swici. ale nie o to biega. Ma ktos pomysł jak zrobić zeby żarówa zapalała sie tylko w otwartych drzwiach, a nie we wszystkich? OSFALD, licze na Ciebie  :mrgreen:  :mrgreen:

?wiatło w drzwiach
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2006, 22:36:14 pm »

Meggido

  • Gość
Dodatkowy wył?cznik musi być, inaczej nie da się.

?wiatło w drzwiach
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2006, 22:48:36 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "Meggido"
Dodatkowy wył?cznik musi być, inaczej nie da się.



No innego wyj?cia nie ma :)  a jak nie to pojedyńczo do każdego wył?cznika isę podpi?c :) Ja musze znale?ć w plusie ten kabel co idzie dp góry ale gdzie? na dole żeby mi nogi się włanczały przy otwieraniu drzwi i jescze sciemniacz musze załozyć ale ponoć na diodach nie dział :(

?wiatło w drzwiach
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2006, 23:50:11 pm »

Łyku

  • Gość
szeregowo z kazdym wlacznikiem w drzwiach powinno dac pozadany efekt, ale w przypadku p[rzepalenia zarowki bedzie zawsze obwod otwarty

?wiatło w drzwiach
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2006, 09:02:47 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Russell jesli dobrze zrozumialem chcesz miec oswietlenie w drzwiach wlaczajace sie niezaleznie dla kazdych drzwi... bardzo prosta sprawa, nie potrzeba zadnych dodatkowych wlacznikow, wystarcza tanie i popularne diody oraz ponizszy schemacik :)



Musisz dociagnac sobie do drzwi +12V (ja dociagnalbym +12V zalezne od wlaczonych swiatel... po co Ci w dzien oswietlenie w drzwiach? dopiero kiedy wlaczysz swiatla oswietlenie drzwi zacznie dzialac). Drugi przewod do zarowki w drzwiach ciagniesz od wylacznika palcowego drzwi postepujac tak jak na schemacie.
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

?wiatło w drzwiach
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2006, 10:13:40 am »

satizo

  • Gość
Skoro juz w temacie mowa o oswietleniu wewnetrznym.
Mam taki problem, ze nie zaswieca sie lampkod sufitem kiedy otwieram drzwi od strony kierowcy i nie zapala sie lapmka w bagazniku (prawde mowiac nie wiem od czego zalezne jest zapalanie sie tej lampki).
Co dziwne lampka pod sufitem zapala sie kiedy otowrzy sie drziw od strony pasazera. Sparwdzilem wylacznik w drzwiach, wyglada na psrawny, kabelek byl podlczacony, poszedlem dalej ale w chwili kiedy dotralem do kostki skapitulowalem.
Czy ktos z was moze przerabial taki problem ?

?wiatło w drzwiach
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2006, 11:32:25 am »

Zak

  • Gość
Satizo,
lampka w bagażniku dostaje pr?d gdzy wł?czysz ?wiatła postojowe no i mijania ale oczywi?cie jak pewnie zauważyłe? ta lampka ma jeszcze wył?cznik!
Je?li chcesz możesz podpi?ć tam + bo w niej s? 3 piny a podpięte s? tylko 2 więc jak dasz tam + to będziesz mógł wł?czyć j? sobie niezależnie od ?wiateł! ;)

co do czujnika palcowego musisz sprawdzić czy przy otwartych drzwiach do jego przewodo dociera masa(wykręć go i sprawdz styk i zapobiegawczo posmaruj smarem ;) )
Je?li on jest dobry to dotknij jego przewodem bezpo?rednio do masy(powinno ?wiecić)
Ewentualnie sprawdz czy ma przewodno?ć do takiego samego przewodu w innych (działaj?cych) drzwiach!

nie ma bata! co? gdzie? siedzi! 8)

?wiatło w drzwiach
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2006, 11:45:33 am »

satizo

  • Gość
Zak#1907, sek w tym,ze probowalem i nie swieci :( Wyjalem przewod z wylacznika i dotykalem miejsca w kotrym jest wkrecony w drzwi i nic...a swiatelko sie przydaje, bo mam jeszcze problemy z trafieniem do dziurki ;)

I dzieki za info o lampce z tylu. Z ciekawosci zobacze jak to dziala ;) i czy wogole dziala

?wiatło w drzwiach
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2006, 11:52:48 am »

Zak

  • Gość
Satizo,
Je?li kotykałe? masy i nic? :shock:
To sprawdz czy ma przewodno?ć do takiego samego przewodu w innych (działaj?cych) drzwiach! i sprawdz czy nie jest gdzie? przerwany przy końcówce! ;)

?wiatło w drzwiach
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2006, 12:49:32 pm »

satizo

  • Gość
Zak#1907, no wiesz....mam Fiata 127 z 74 roku i wiem jak to to rozebrac i poskladac wiec conieco sie znam na tym. Sek w tym,ze w Poldofonie kapke wiecej elektroniki jest i zaczynaja sie schody.
Kabel "niestety" nie jest zlamany i spokojnie wedruje sobie do kostki i tam znika...oczywiscie nie majac schematu nie mam pojecia gdzie to to ma isc a boje sie grzebac, zeby czegos nie zepsuc.

Po przytknieciu golego kabla do masy nie dziala