Autor Wątek: jaki akumulator?  (Przeczytany 12164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jaki akumulator?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 04, 2005, 13:41:21 pm »

rolek

  • Gość
Mój kumpel kiedy? kupił akumulator z marketu i skończyła się gwarancja i akumulator zakończył swój żywot

jaki akumulator?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 04, 2005, 21:18:49 pm »

jankiel

  • Gość
ja obecnie posiadam akku  moll - jest to niemiecka firma jak na razie nie mam z nim problemow 55Ah

jaki akumulator?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 05, 2005, 11:56:16 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
U mnie siedzi 61 :mrgreen:  noo problemos  :roll:

jaki akumulator?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 07, 2005, 01:12:48 am »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
ja mam 65AH z Centry...Ma 4 rok i nie zamierza chyba umierac ;) powiem wam ze jeszcze nigdy go nie ładowałem...

[ Dodano: 2005-12-07, 01:13 ]
a te CAR-Jack i Budget to totalna lipa,moze uda sie dotrwac do konca gwarancji...
  • Jef
  • Czaku

jaki akumulator?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 20, 2005, 09:31:33 am »

Marek Bydgoszcz

  • Gość
Cytat: "mati_lecha#332"
Wszystko wskazuje na to ,że akumulator w moim Poldku wyzion?ł ducha. Pochodziłem dzis po marketach, żeby zrobić rozeznanie i mam kilka typów.
JENOX 50Ah za 149zł
BUDGET 50 Ah za 119zł
CAR JACK 50 Ah za 119zł
CENTRA 55Ah za 179zł
BOSCH 50 Ah 219zł

Co s?dzicie o tych pierwszych trzech? Czy s? warte zainteresowania? CAR JACK ma niby 2 lata gwarancji, ale ile faktycznie wytrzyma? Miał kto? styczno?ć z marketowymi akumulatorami? (jenox, budget, car jack)



Ja mam Jenoxa 62 Ah poraszka to zbyt lekkie słowo ?wiatło w ?rodku ?wieciło sie ok 8 godzin i nie było czym zakręcić nawet jeden obrót. W maluchu miałem Centre chyba 45 Ah aku miał 7 lat i odmawiał dopiero przy dużych mrozach. Teraz tylko Centra z dużym prondem rozruchu. A co do marketów to na aku jest wybita data produkcji więc żaden problem sprawdzić jak długo stoi.

Pozdrowionka wszystkim

jaki akumulator?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 20, 2005, 22:07:42 pm »

mati_lecha#332

  • Gość
Kupiłem EXIDE 55Ah , produkowany przez Centrę. Cena 161zł. Gwarancja na 3 lata.

jaki akumulator?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 21, 2005, 19:25:55 pm »

ajk#1212

  • Gość
Ja zalozylem do swojego 96 AH :) Ze starego samochodu - ale akumulator byl nowy i szkoda go bylo sie pozbyc.

jaki akumulator?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 22, 2005, 09:29:17 am »

krs

  • Gość
Polonez Caro Plus z klimatyzacj? akumlator CENTRA FUTURA 60Ah 640A pr?du rozruch kreci jak szalony jestem bardzo zadowolony z tego akumlatora

jaki akumulator?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 22, 2005, 09:38:12 am »

Kołcz_1906

  • Gość
5 lat temu kupiłem akumulator sznajder 62Ah i kręcił do tej pory przy czym na dzień dzisiejszy sładbo, ale bez problemu zapalił na tym aku, wwe prze?niu kupiłem sznajdera 65Ah i kręci jak szalony, zobaczymy jak długo, ale s?dz?c po porzednim to my?le że do 2010 powienien wtrzymać bez problemu, zapłaciłem za niego 170zł, widziłaem centry, bosche ale s? drogie a sznajdera mam sprawdzonego, więc nie ma sensu kombinować z innymi tanimi.
Naprawde polecam SZNAJDERA :roll:

jaki akumulator?
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 25, 2005, 23:43:08 pm »

WKLIW

  • Gość
a ja po ?więtach kupie chyba centre futura tylko powiedzcie mi jaki ma być pr?d rozruchu w poldim ?? ta centra co chce kupić ma 510A (EN) powinno wystarczyć?? chce żeby mial zapas

jaki akumulator?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 10, 2006, 21:55:07 pm »

Z fso na Ty :)

  • Gość
Jaki akumulaor zapakować najlepiej pod mache GSI ?

jaki akumulator?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 10, 2006, 22:07:38 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytat: "WKLIW#1874"
a ja po ?więtach kupie chyba centre futura tylko powiedzcie mi jaki ma być pr?d rozruchu w poldim ?? ta centra co chce kupić ma 510A (EN) powinno wystarczyć?? chce żeby mial zapas


jesli stanie sie cos zlego to zahamowany rozrusznik wciagnie ponad 540A zanim sie spali... przy normalnej pracy pobiera okolo 270A (wg morawskiego) wiec masz spoooory zapas

nie jestem zwolennikiem duzych pojemnosci w samochodzie (chyba, ze ktos czesto i glosno slucha audio na postoju, zostawia samochod na postojowkach, itp)... fabryka wsadzala do GLI 45Ah i to wiekszosci uzytkownikow zupelnie wystarcza... mysle ze 55Ah to rozsadne maksimum dla poldka... wazniejszy jest prad rozruchu - im wiekszy tym lepszy

wieksze pojemnosci musza byc ladowane albo wiekszym pradem (wieksze zuzycie paliwa) albo dluzej przy niezmienonym pradzie ladowania (niedoladowany akumulator) aby utrzymywac parametry eksploatacyjne...
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

jaki akumulator?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 11, 2006, 08:36:14 am »

pluton_14

  • Gość
Ostatnio jak kupowialem akusia to wszyscy mi zalecali do poldka 55Ah (zalecenia producenta) , wkoncu kupilem akumulator Titan :P z Carefouru za 139 zx ,tyle mam dobrze ze serwis mam na miejscu wiec jak cos by sie dzialo to jade jakies 4 KM do serwisu. Przedtem mialem Centre za 169 zx to wytrzymala moze 2,5 roku , ale podjezewam ze w sklepie gdzie go kupowialem musiall on dosc dlugo lezec.  Zobaczymy jak sie Titan bedzie spisywal narazie udalo mi sie odpalic odrazu przy -15 stopniach wiec chyba bedzie mi dlugo sluzyl (mam taka nadzieje :D )


PZDR Pluton

jaki akumulator?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 11, 2006, 09:36:02 am »

Chomal#1856

  • Gość
Witam :!:
Podpinam sie bo sam mam problem za aku co prawda aku ma dopiero dwa lata ale juz niestety nie dziala poprawnie :!:
Prawdopodobnie ze wzgledu na to ze w zeszlym roku mialem spore problemy z altkiem, regulatorem itd... Glosn muza dwa wzmachole czeste granie ma postoju (potrafil caly dzien grac prawie na fuel a potem wsiadalem przekrencalem kluczyk i jechalem)
Akus nie konczy swego zycia w naturalny sposob. Na boku wyoslo mu spore wybrzuszenie :!:
Tak wyglada
Jego zaleta jest to ze posiada 4 bieguny i jest to bardzo wygodnenp: podczas pozyczki pradu, ladowania itd...
Pewnie gdybbym o niego bardziej dbal to by sporo posluzyl ale poprzedni wlasciciel jezdzil bez ladowania i niestety akus zostal juz prawie zamordowany :(

Mam pytanie bo nie bardzo wiem gdzie dostac taki aku oraz jaka jest jego cena.
Moze ktos z okolic slaska mi pomoze :roll:

jaki akumulator?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 16, 2006, 21:16:40 pm »

#c-hemik

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
fabryka wsadzala do GLI 45Ah

jak ojciec kupował nowego poldka to w ?rodku był akumulator 60 Ah.była to centra.działał mi osiem lat.nigdy nie miałem najmniejszych problemow.działałby pewnie jeszcze dłuzej tylko prawdopodobnie jezdziłem całe wakacje bez ładowania nalezytego bo mi sie urwał kabel od alternatora (siarczył mi i ta siarka go przezarla przy klemie) i był tylko załozony pomiedzy ten cycek  :D od alternatora a kleme.padł dopiero jak nie jezdziłem ze dwa tygodnie i były wtedy mrozy.