Autor Wątek: Jak odlaczyc drazek zmiany biegow od skrzyni  (Przeczytany 2459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak odlaczyc drazek zmiany biegow od skrzyni
« dnia: Maj 08, 2006, 08:25:34 am »

ajk#1212

  • Gość
Jak w temacie musze zrobic remoncik poldka i ta informacja jest mi niezbedna. :cry:
moge co prawda wyszarpnac silnik nim po prostu majdajac ale wolalbym tego uniknac
wiem ze jest tam jakies zabezpieczenie ale co i jak to juz nie :(
bede wdzieczny za pomoc

Jak odlaczyc drazek zmiany biegow od skrzyni
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2006, 08:37:29 am »

Meggido

  • Gość
Dr?żek musisz po prostu wyrwać. On jest na takim plastikowym zatrzasku mocowany na wybieraku.

Jak odlaczyc drazek zmiany biegow od skrzyni
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2006, 10:50:35 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Temat powinien wyladowac w technice.

Drazek nalezy "wyrwac" pomagajac sobie cienkim srubokretem. Wsadzasz srubokret od tylca w szpare miedzy drazkiem skrzyni, a wajcha. Tak tez opisuje chyba Morawski.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Jak odlaczyc drazek zmiany biegow od skrzyni
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2006, 15:46:18 pm »

Chomal#1856

  • Gość
nic nie trzeba wyrywać wszystko schodzi gładko i bez wysiłku.
sci?gasz umę  z drazka i wkładasz cieni szikulec lub cos w tym stylu miedzy plastik, ktory zabezpiecza go przed przypadkowym wypadnieciem a kołnierz drazka i powoli odginasz plastykowe zapadki, które trzymaj? się w kolniezu a koncu drazka.
na siłe nic nie zrobisz

rzenosim na technike ;)

dzieki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2006, 07:41:52 am »

ajk#1212

  • Gość
dzieki panowie bardzo za info dzis zaczynam musze caly silnik wyrwac bo panewki i tloki i itd jest co robic ale za to poldek mnie kosztowal 500 z instalacja gazowa no i nawet pol roku gwarancji na aku :lol:

Jak odlaczyc drazek zmiany biegow od skrzyni
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 09, 2006, 18:49:51 pm »

wiciu

  • Gość
ma kto? z Was może zdjęcie jak to prawidłowo powinno być umocowane?? u mnie dr?żek kończy się metalow? tulej?, w niej jest chyba guma i to wszystko jest na siłę nabite na skrzynię, natomiast jaki? element plastikowy lata sobie zupełnie lu?no na dr?żku i nie wiem jak prawidłowo należy to złożyć ...