Autor Wątek: Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?  (Przeczytany 3444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?
« dnia: Maj 10, 2006, 22:01:42 pm »

Arkus

  • Gość
Witam
Mam okazje kupić silnik z peugeota 206 1.9D (50tys km). Obecnie posiadam poloneza z silnikiem 1,5GLE. Zwi?zku z tym mam pytania czy silnik z peugeota 206 pasował by do poloneza? Jakie czę?ci bym potrzebował jeszcze? i Jaki jest koszt przełożenia silnika u mechanika?

Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2006, 23:05:00 pm »

vox+241

  • Gość
Pasować napewno nie będzie,ale prawie wszystko da sie zrobić. Duzo przeróbek bardzo, przede wszystkim jest to auto przednionapędowe.

Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2006, 23:07:36 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
przede wszystkim jest to auto przednionapędowe.
to nie ma wielkiego znaczenia :) Trzeba tylko skrzynie z tylnio napędówki dopasowac(o ile w tyum peugeocie nie jest to samo co w poldzie, tzn silnik.)  ;)  no i wiadomo... mocowanie silnika, elektyrke poł?czyc, moze jakies zmiany w zawieszeniu.

Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2006, 23:12:13 pm »

vox+241

  • Gość
Cytat: "Lodówa#1826"
Cytuj (zaznaczone)
przede wszystkim jest to auto przednionapędowe.
to nie ma wielkiego znaczenia :) Trzeba tylko skrzynie z tylnio napędówki dopasowac(o ile w tyum peugeocie nie jest to samo co w poldzie, tzn silnik.)  ;)  no i wiadomo... mocowanie silnika, elektyrke poł?czyc, moze jakies zmiany w zawieszeniu.

No wła?nie ,a s? peugeoty z napedem na tył ? raczej nie wiec trzeba szukac...
Jeszcze zalezy jak ten silnik był zamocowany bo jak poprzecznie to jeszcze gorzej

Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2006, 23:15:28 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
ano. Szukaj silnika z jakiegos passata, one maj? silniki jak w poldku a przedni napęd. :mrgreen:

 
Cytuj (zaznaczone)
No wła?nie ,a s? peugeoty z napedem na tył ? raczej nie wiec trzeba szukac...

dopasowac mozna nawet skrzynie z polda... tylko trzeba odpowiedni kołnierz i moze sterowanie sprzęgłem. Ogólnie MOZNA WSZYSTKO, ale czy warto?? to inna sprawa...

Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2006, 00:07:05 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie szalejcie ,jaki passat ? taka skrzynia to by sie nadala jakby silnik polda wkladac do passata ,a nie na odwrot
zreszta nie trzeba daleko szukac
przeciez to powinien byc ten sam silnik to w citroenie ,a wiec ten sam co byl montowany w polonezie
widzialem na allegro polda GLD za 1500pln - idealny dawca na wszystkie potrzebne elementy do przerzutki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2006, 00:14:29 am »

Lodówa#1826

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
nie szalejcie ,jaki passat ?
passaty maj? silniki wzdłużnie a napęd na przód. Nie pisałem o skrzyni, chodzi o to miszczu mechaniki ze prosciej by było z mocowaniem silnika, ale ja tego silnika nie polecam i nie wiem czy pasuje, zreszta wszystko napisałem.

Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2006, 00:17:26 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "Lodówa#1826"
Cytuj (zaznaczone)
nie szalejcie ,jaki passat ?
passaty maj? silniki wzdłużnie a napęd na przód. Chodzi o to miszczu mechaniki ze prosciej by było z mocowaniem silnika, ale ja tego silnika nie polecam i nie wiem czy pasuje, zreszta wszystko napisałem.

niby czemu prosciej ?
raczej trudniej
z takiej skrzyni pasatowej odrazu wychodza oski do napedu ,wiec moglbys najwyzej przerobic poloneza na przedni naped ,nic wiecej
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2006, 00:28:31 am »

Lodówa#1826

  • Gość
Chodzi o MOCOWANIE SILNIKA, rozumiesz??? jak zamocujesz silnik w polonezie, który wczesniej był poprzecznie zamontowany?? Przespawasz mocowanie z boku kadłuba na ?ordek i z drugiej storny?? chyba niet.... wiec dlatego pro?ciej by było np zaadoptowac silnik z passata(chocby 1,8 ) bo on jest ustawiony jak w poldzie, a skrzynia... to inna sprawa.

Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2006, 00:52:03 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przeciez tmat jest o konkretnym silniku peugeota 1.9D i pytanie go dotyczy
mocowania silnika w passacie sa inne niz w polonezie ,wiec i tak trzeba przerabiac
a jak trzeba przerabiac to mozna przerobic dowolny silnik

silniki z VW byly mocowane w 125p i polonezie ,jakby ktos mial duzo szczescia to moze znalezc orginalny kolnierz do skrzyni

ale w przypadku silnika ktorego dotyczy temat to sa dostepne wszystkie potrzebne elementy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Silnik z Peugeota 206 1.9D do Poloneza Caro?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2006, 01:01:14 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
ja wogóle nie polecam silnika 1,9 Citroena , moze i oszczedny jest ale duze przebiegi s? mu obce , moze w polonezie sie to sprawdzi bo napewno inne przełozenia ma i przez to osiagi kiepskie i zakatowac to trudno, ale ten sam silnik był montowany w Berlingo , małe lekkie auto to kopa miało na tym silniku i 4 sztuki tych Citroenów po przebiegu 200kkm miały wiecznie jakie? problemy z silnikiem u mnie w firmie , paru znajomych tez miało , to s? za delikatne silniki , fakt kumpla ojciec ma polda GLD z 95r ale on styl jazdy ma kapelusznika to mu posłuzy troche jeszcze
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.