Autor Wątek: POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc  (Przeczytany 2481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« dnia: Maj 13, 2006, 13:31:06 pm »

Bartek_atuplus

  • Gość
Z góry przepraszam że założyłem nowy temat...ale sam już nie wiem co mam zrobić, nie widziałem nic podobnego do mojego przypadku dlatego sie pytam...Mój samochód to polonez atu plus z silnikiem 2.0 dohc na gazniku od fiata argenty..
Silnik jest po remoncie wszystko jest nowe, panewki pier?cienie głowica...i mam problem tego typu...w pewnym momencie tak po prostu za którym? odpaleniem(przejechałem bez awaryjnie 1700 km od włożenia silnika..Docierałem jak należy)problem jest taki ze po odpaleniu samochod nie chcial wkrecac sie na obroty po prostu cos go muli jakby nie mial sily wkrecic sie na obroty...poszedł mi simmering na aparacie zapłonowym i po zrobieniu jego mam własnie taki objaw...Ale--
wymieniłem go, założyłem nowy palec now? kopułke nowe przewody już były a zreszta wymieniałem na inne tak tylko zeby wyeliminować że to to padło tak samo robilem z kopułk? i wszystykim po kolei ze swiecami itp. z modułem..zakładałem 2 zeby to sprawdzić....
rozebrałem cały gaznik na czesci pierwsze wszytsko po kolei zregenerowany został nowe czesci-pływak wszystkie dysze itp. uyszczelki...
rozebrałem rozrz?d sprawdzić może zawór sie zblokował no nowy silnik nie wiem wszystko juz chyba robilismy z ojcem i teraz ja nie mam pojecia co to może być..!!!pomóżcie bo jestem załamany...:/
z góry dziękuje i pozdrawiam

Bartek

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2006, 13:40:24 pm »

SerU#408

  • Gość
Pompa paliwowa, filtr paliwa....Sprawdzałe? to?

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2006, 13:45:35 pm »

Defender

  • Gość
Hmmm, ga?nik przeczy?ciłe?, ale czy jest dobrze ustawiony skład mieszanki. Może go po prostu zalewa i nie może sie wkręcić?

[ Dodano: 2006-05-13, 13:47 ]
A poza tym włożyłe? 2.0 na ga?niku do plusa, a co z układem wydechowym? Może go katalizator dusi na przykład?

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2006, 15:04:43 pm »

Meggido

  • Gość
Na mój gust to co? z ga?nikiem lub układem zapłonowym. Tu bym szukał przyczyny. Ostatnio spotkałem się z przypadkiem wydmuchnięcia ceramiki z katalizatora, co zatkało układ wydechowy.

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2006, 15:41:48 pm »

Bartek_atuplus

  • Gość
pompa paliwa sprawdzona daje dobre cisnienie....filtr paliwa zmienilem na wszelki wypadek mimo ze byl nowy i nie bylo w nim syfu....Zapłon nie bo był cały nowy i teraz jest zmienienialem wszystko po kolei i sprawdzalem...no siedze nad tym 3 dzien...Katalizatora tam nie ma bo to składak ma przelotówke od gle...Własnie gaznik jest dobrze ustawiony ale tylko on został wiec dzisiaj sprobuje go odpalic napolonezowskim...Objawa jesty taka ze na wolnych obrotach chodzi dobrze no fakt z mieszanka mogło by to mieć co? wspólnego ale zobaczcie ze ja przyjechałem dobrze jezdzacym samochodem i nikt nie ruszał gaznika po wymianie simmeringa na aparacie dostał szału wiec ustawienia sa te same no po 5 krotnym rozebraniu gaznika mogłty sie zmienic ale ojciec to regulowal tak samo jak wczesniej...
Dzieki.Pozdro

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2006, 15:44:17 pm »

Meggido

  • Gość
A czy aparat poprawnie założyłe?? Pewien tego jeste??

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2006, 16:03:18 pm »

SerU#408

  • Gość
Heh a może kable zapłonowe ?le podł?czyłe?  :twisted:  :roll:

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2006, 16:05:24 pm »

Bartek_atuplus

  • Gość
na pewno!!naprawde zreszta gdybym to ja robil to sprawdzilbym to 10 razy a robil to moj stary ktory naprawde rozbieral prawie kazdy silnik..przyjezdzali do niego nawet koledzy ktorzy tez pracuja dlugo przy samochodach i w sumie nikt za bardzo nie wie co to..Kazdy bardziej stawial na gaznik bo to chyba jego wina..No nic sprobuje na tym od 1.5.

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2006, 16:20:41 pm »

Gjery

  • Gość
Ja 3 dni temu miałem ten sam problem zrobiłem kilka żeczy i jest już dobże nawet niewiem co podziałało ale to tak najpierwq kazali mmi po założeniu gaznika wyczyscić to ko sprawdziłem czysty filter tak samo i co? mi faet robił w kolektoże wydechowym jko? czy?cił zminił ?rodkowy tłumik na strumiennice ale może być wykły srodkowy bo struminnicy szybciej wywala spalinybni i poprrostu miedzanka sie szybciej wiesz wlewa do silnika i zmienił mi tom rure co idzie do tłumika i poprosiłem go żeby zminił mi na sportowy tłumik i może to być wina zakleszzenia sie hamulców że poprostu dokońca niepuszczajom i sie muli jak mi 1 rok temu sprawdz jak nie to wyslij emil to muj mechanik zadzwoni i ci powie dokładnie co i jak!

[ Dodano: 2006-05-13, 16:21 ]
sorqqa mam cos z klawiatura!

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 13, 2006, 17:07:52 pm »

Meggido

  • Gość
Megaman, nie tylko z klawiatur?, z głow? też...

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2006, 17:16:38 pm »

satizo

  • Gość
Megaman, gadasz tak nie skladnie i tak bez sensu,ze nie mialem tyle zaciecia,zeby przeczytac tego posta do konca.
Ja nie wiem co maja hamulce do wkrecania sie silnika na obroty...wez mi to jakos uzasadnij bo chyba za glupi jestem.


Bartek_atuplus, moja sugestia jest taka...odkrec pokrywe filtra powietrza odpal auto i patrz do gardzieli w chwili kiedy dodajesz gazu, jesli przy gwaltownym otwarciu przepustnicy  paliwo leci bardzo mocnym strumieniem, wrecz wylatuje z gardzieli to poprostu Ci go zalewa. Do sprawdzenia poziom paliwa w komorze plywakowej i zawor iglicowy.
Nie rozumiem jednak jak walniety simmering mogl spowodowac zamulenie auta.
Nie wiem jaki tam jest aparat zaplonowy, ale sprawdz jak wyglada przerwa na przerywaczu i czy nie jest zasyfione

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2006, 17:31:10 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
To mi wygl?da na zapchany gażnik jesli auto nie wkręca się na obroty. Jesli obroty na wszystkich biegach s? identyczne (np na 3 ty? odcina) to wina zapłonu jesli obroty zmniejszaj? się im wyższy bieg auto nie ma paliwa i buczy a nie idzie.

POMOCYY!!!!! - nie chce wkrecac sie na obroty 2.0 dohc
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 17, 2006, 01:25:33 am »

Bartek_atuplus

  • Gość
przyczyny były dwie :) padnięty moduł (miałem pecha miałem dwa moduły obydwa padnięte :( )...oraz zapchał mi się wydech ten przelotowy pierwszy tłumnik.
Dziękuje wszystkim za rady. Mam nadzieje dorwać cyfraka to porobie zdjęcia temu swojemu rzęchowi.
Pozdro
Bartek