Autor Wątek: zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?  (Przeczytany 10758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2004, 15:30:06 pm »

rolek

  • Gość
przecieka on z tyłu za korbką od podnoszenia na środku szyba pozostaje w gorze, a na rogach dochodzi idealnie

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 07, 2004, 14:36:02 pm »

Anonymous

  • Gość
Toś mnie teraz dopiero zdziwił-u mnie za korbką(tylna środkowa część)jest miejsce gdzie najśilniej dociska, tak że dodatkowa uszczelka została tam nieŹle zgnieciona! :shock:
Czy ten szyber jest podobny do mojego(widziałes chyba na zdjeciach)? Kiedys widziałem poldka który miał prawie identyczny szyber jak mój i kiedy miał go zamknięty byla niezła szpara za korbka właśnie i sie wtedy dziwiłem, ale onmusiał miec coś zjebane. Zrób zdjęcia, to cos moze ci poradze. Trzeba by sprawdzić czy on do końca dociąga, a jesli nie to zrobić tak żeby bardziej dociągnał i po kłopocie.

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2004, 18:24:14 pm »

rolek

  • Gość
podobny jest do twojego. tylko moj jest z wyjmowaną szybą. mechanizm sprawdzałem i dociąga go do końca ale środek i tak pozostaje w górze. mysle zeby jeszcze raz go wyjąć i wkleić na nowo może to pomoże (jak sądzisz?). postaram sie zrobić kilka zdjęć

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2004, 18:45:50 pm »

rolek

  • Gość
dodatkowa uszczelke podkejales na szybe :?:

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 08, 2004, 15:34:18 pm »

Patryk#153

  • Gość
Tak do szyby od spodu (u mnie brzegi sa zaciemnione tak jak przy szybach wklejanych), uszczelka na szybie ładnie przylega do oryginalnej, która jest w szyberdachu. Zrobiłem zdjecia ale robilem pod słonce bez lampy i zaciemno jest na uszczelce wiec zrobie jeszcze raz i Ci pokaże. To są oznaczenia mojego szyberka:
http://picserver.org/view_image.php/7MX9U5ZN0ANI

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 08, 2004, 19:13:41 pm »

rolek

  • Gość
a jak bym go wyjciągnoł i na nowo wklejił to coś pomoże :?:

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 09, 2004, 07:23:24 am »

Patryk#153

  • Gość
szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Nie wydaje mi się by wina tutaj było włożenie. Obfotografuj to dokładnie i mi pokaz to ci moze cos podpowiem wtedy, teraz to moge tylko gdybac. Na co wkładałes? i ile tego dałes?tak jak opisywalem u siebie?

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 10, 2004, 13:34:55 pm »

rolek

  • Gość
wklejałem go na silikon i dałem go dość dużo i wszystko zgodnie z twoim opisem

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 10, 2004, 18:59:42 pm »

Patryk#153

  • Gość
czekam na zjdecia.

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 10, 2004, 19:00:04 pm »

Patryk#153

  • Gość
a ile nie dochodzi, na jakiej dlugosci?

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 11, 2004, 17:10:25 pm »

Waldekk111#1864

  • Gość
tak mój polonir wyglada.

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 13, 2004, 19:41:34 pm »

rolek

  • Gość
nie dochodzi dwa trzy milimetry na środku tuż za korbka. mam ten sam typ szyberdachu co ty tylko ja moge wyjąć szybe, zdjecia postaram sie zrobić w tym tygodniu

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 13, 2004, 20:12:00 pm »

Patryk#153

  • Gość
A jak wyciągasz szybę?moja pewnie sie tez da tylko nie tak łatwo jak w zatrzaskowych, z przodu to tylko te dwie śruby z łapami(podejrzewam, że gdyby rozmontowac mechanizm to wtedy przód wyjdzie bez odkręcania), ale mechanizmu nie rozbierałem(póki działa to go zostawiłem w spokoju)

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 13, 2004, 20:16:15 pm »

rolek

  • Gość
przy mechanizmie mam taką blaszke która robi za zatrzask musze ją wyciagnac i podnosze szybe do góry i wyciagam ją z przodu razem z blaszkami do których przykręcona jest szyba

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 17, 2004, 14:37:59 pm »

Patryk#153

  • Gość
Kurcze ja u siebie chyba nie mam takiej, gdzie dokładnie jest ta blaszka, pod guma harmonijkową?przy szybie, czy niżej?

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 17, 2004, 21:29:43 pm »

rolek

  • Gość
Jest przy szybie nad gumą   :roll:

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 18, 2004, 12:52:01 pm »

Patryk#153

  • Gość
I co podkleiłes uszczelke, albo cos innego zrobiłeś? Musze zerknąć jak u mnie to wygląda, ale pamiętam ze tam wlasnie jest blaszka odkręcana od dołu tak samo jak te z przodu dwie-zakończona na zewnątrz szyby grzybkiem.

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 18, 2004, 16:09:30 pm »

rolek

  • Gość
Podkleiłem uszczelke i jest ok.  jak przyglądałem się twoim zdjęciom to nie widze tej blaszki (po zamknięciu szyberdachu chowa się w tym plastiku co jest razem z korbką

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 18, 2004, 19:57:32 pm »

Patryk#153

  • Gość
no jest taka blaszka u góry przy szybie, w tylnej części, i ona wchodzi w plastik który jest główną częscią szyberka. To mówisz ją się wyciąga? A mniej więcej jak?:) musze spróbować. A ogólnie zadowolony z szyberka? Uszczelkę podkleiłeś jeszcze dodatkowo klejem? czy tylko wykorzystałeś jej oryginalny klej?

zakladaliscie szyber dach? od czego zaczać?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 19, 2004, 23:48:55 pm »

rolek

  • Gość
podnosisz szyberdach do góry bierzesz za tą blaszke i ciagniesz do przodu aż wyskoczy z zaczepu a pozniej wyjmujesz szybe.
z szyberka jestem zadowolony :D ,  uszczelke podkleiłem na silikon