Autor Wątek: regeneracja ga?nika!!JAK TO ZROBIĆ?????????????  (Przeczytany 2296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

regeneracja ga?nika!!JAK TO ZROBIĆ?????????????
« dnia: Maj 22, 2006, 22:10:43 pm »

ajk#1212

  • Gość
witam.mam poloneza 1600 z 1990 roku przej?ciówka.chciałbym w nim zregenerować gaznik ponieważ nie moge je?dzić na benie.ga?nik przez 3 lata nie jest dotykany.proszę o pomoc dokładne opisy krok po kroku które mog? byc poprzedzone zdjęciami.za wszystko dzięki.MICHAŁ

regeneracja gaĽnika!!JAK TO ZROBIĆ?????????????
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2006, 22:35:05 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
polonia1234, nie wiem czy warto samemu
ja w sklepie widziałem regenerowane po 100 zł z 0,5 roczn? gwarancj?

regeneracja gaĽnika!!JAK TO ZROBIĆ?????????????
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2006, 22:47:04 pm »

Meggido

  • Gość
Wyjmij, rozbierz, umyj, złóż, nie pomyl czę?ci, ustaw poziom paliwa w komorze pływakowej, wolne obroty i w drogę.

regeneracja gaĽnika!!JAK TO ZROBIĆ?????????????
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2006, 22:49:16 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Meggido"
Wyjmij, rozbierz, umyj, złóż, nie pomyl czę?ci, ustaw poziom paliwa w komorze pływakowej, wolne obroty i w drogę.

 :D  :D  ja swój tak robiłem ze trzy razy i za cholere nie chciał dobrze palić po nocy na ssaniu
po zapaleniu i przejechaniu do rozgrzania silnika palił od strzału w -20 a po nocy klapa :sad:

regeneracja gaĽnika!!JAK TO ZROBIĆ?????????????
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 22, 2006, 22:52:11 pm »

Meggido

  • Gość
U mnie metoda się sprawdza. ;)

regeneracja gaĽnika!!JAK TO ZROBIĆ?????????????
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2006, 22:54:09 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Meggido"
U mnie metoda się sprawdza. ;)

trzech róznych machaników z tym walczyło ł?cznie z ga?nikowcem i nikt nie dał rady(pomogła wymiana na regenerowany)

regeneracja gaĽnika!!JAK TO ZROBIĆ?????????????
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2006, 11:01:05 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Pierwsze to sprawdz pływak. może się przetarł i auto zalewa. Trzeba zobaczyć dysze głowne oraz wolnych obrotów. Wyczy?cić rurki elmusyjne. Dobrym sposobem po rozebraniu gażnika jest wygotowanie korpusu w occie(uwaga smierdzi). rozpu?ci to wszelkie osady.  Otwórz przepustnice i posprawdzaj czy nie ma luzów na wałkach. Jesli s? to wtedy wymiana osiek czeka. Narazie zrób czyszczenie

[ Dodano: 2006-05-23, 11:08 ]
Co do tych po regeneracji to ja się z nimi spotkałem i nie wiem nie były dobrze zrobione. auto mułowate i dziwnie chodziło. zakupiłęm używke ale w idealnym stanie auto zaczeło jeżdzić. Regenerowany miał jakie? dzikie dysze wolnych obrotów wcisniete(za małe) i auto na wolnych chodziło jak traktor. Jedynym ratunkiem jako takim była dysza wolnych 0.45 ( na 50  tragedia)Dopiero jak rozwierciłem tulejkę wolne obroty dały się ustawić