Autor Wątek: Elektryka - co to za objawy?  (Przeczytany 2454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elektryka - co to za objawy?
« dnia: Czerwiec 03, 2006, 17:52:44 pm »

adam.p

  • Gość
Witam,
w moim poldku chyba straszy...
Miałem problem już wcze?niej - objawy: rozrusznik kręci,  ładowanie jest, wymieniłem swiece i kable WN i...nie zapala :twisted:

Przyjechał elektryk , stwierdził, że pompa paliwa /mam wielopunkowy wtrysk/, i żeby dojechać do warsztatu, można go odpalić na gazie /polewaj?c parownik wrz?tkiem/

Na 3 dni wyj?łem aku do ładowania, a potem jak ponownie włożyłem, by go odpalić - zakręcił !!! W trakcie pracy silnika wielokrotnie przeł?czałem z gazu na benzynę ...i nic, nie gasł...

Po wył?czeniu, już drugi raz nie zapalił /silnik pracował ponad 10 min/, za to aku był...rozładowany :(

Może gdzie? jest nadal przebicie i pr?d ucieka, zamiast pój?ć na ?wiece?

Ładyję ponownie akumulator i zobaczymy, czy sytuacja sie powtórzy...Wcze?niej zdarzało się, ze po włożeniu kluczyka i przekręceniu do zapalenia ?wiateł, czasem chodziły bez wł?czania wycieraczki, i nie dało się ich wył?czyć :(

Może kto? miał podobne objawy? Co? z cewk?, lub rozrusznikiem ?
P.S. Pompę słychać /cicho, ale słychać /

pozdr

[ Dodano: 2006-06-03, 17:54 ]
Zapomniałem dopisać - nie da się go odpalić na gazie :?  / w sposób, jaki zalecał elektryk/

Elektryka - co to za objawy?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2006, 09:28:37 am »

log

  • Gość
masz po prostu wszystkie objawy zwarcia w instalacji, gdzie? jest przebicie i dla tego rozładowuje ci się akumulator i wł?czaj? się niektóre rzeczy. najłatwiej jest sprawdzić miernikiem pobór pradu z akumulatora a potem odcinać poszczegolne obwody i zobaczyć na jakim spadnie pobór, ale je?li nie masz zbyt dużego pojecia o tym to udaj się do elektryka (tylko dobrego :D  ), bo szkoda spalić miernik, a je?li akumulator ci się nie doładowywuje w czasie pracy silnika to wyczy?ć klemy i sprawdz pr?d ładowania.

Elektryka - co to za objawy?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2006, 01:55:04 am »

adam.p

  • Gość
Dzięki za info :)
przebicie było już wcze?niej /mocno kopało nadwozie/, ale elektryk to zbagatelizował...Teraz tego efektu nie ma...a akumulator ma ładowanie, tylko chyba za słabe, lub gdzie? ten pr?d ucieka. |wieżo naładowany daje dobre napięcie na ?wiecach i silnik zaskakuje - dopóki nie wył?czę stacyjk? to chodzi. Potem nie da się już odpalić nawet na gazie, na gor?cum parowniku :(
Zastanawiałem się, czy diagnostyka komputerem wykryłaby uszkodzenie...
pozdr

Elektryka - co to za objawy?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2006, 11:31:17 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
efekt "kopania" nadwozia nie musi byc powiazany z zadnym przebiciem, a juz napewno nie z przebiciem +12V....

Auto toczac sie trze oczywiscie o powierzchnie drogi oraz o czasteczki powietrza, a poniewaz porusza sie na izolatorach (opony) to magazynuje ladunek elektrostatyczny wywolany tarciem, ktory nastepnie "sprzedaje" bogu ducha winnemu czlowiekowi  :mrgreen:
Nalepszym rozwiazaniem problemu "kopania" sa paski wleczone po jezdni laczace karoserie z potencjalem elektrycznym jezdni co powoduje odplyw ladunku z samochodu. Polecam!
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Elektryka - co to za objawy?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2006, 14:25:38 pm »

Arnold

  • Gość
Też mnie kopie ostatnio :) Ja mam inny problem: już 3 aku poszedł się je***. Dzieje się to z dnia na dzień. Wszystko jest ładnie pięknie i nagle z dnia na dzień aku dostaje zwarcia wewnętrznego. Jeden wywaliłem jak kupiłem samochód. Kupiłem nowy, po miesi?cu dostał zwarcia. Oddałem na gwarancję, której nie chcieli uznać ze względu na słabe ładowanie u mnie. Ale uznali. Dostałem nowy aku. Teraz po niecałym roku jest znowu to samo. Akumulator potrafi się w zimę rozładować w pół dnia, w lato jest lepiej na szczę?cie... Regulator napięcia wymieniłem (170 zł!!!), ładowanie wróciło, po tygodniu ładowanie znowu spadło. Nie chciało mi się kłócić z mechanikami którzy to robili więc olałem ale kasy szkoda. Zrobię jeszcze diody ale  co to może być że w każdym aku robi mi się zwarcie???????? Dodam że pobór pr?du jest ok.

A koledze polecam tak jak już zostało powiedziane: zmierz pobór pr?du. Odłaczaj bezpieczniki i patrz jak spadnie. Możesz też mieć tak jak u mnie - aku ma zwarcie.

Elektryka - co to za objawy?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2006, 14:44:41 pm »

Cycu_E30

  • Gość
Cytat: "adam.p"
Dzięki za info :)
przebicie było już wcze?niej /mocno kopało nadwozie/, ale elektryk to zbagatelizował...Teraz tego efektu nie ma...
mnie caly czas kopie  :mrgreen: co wysiadam i chyce za drzwi to bach az odskocze :? :D ja mialem problem ze auto potrafiło zgasn?ć w najmniej odpowiednim momencie, zgasł , kontrolki pogasły i koniec cisza :| 5 min i wszystko wracało do normy, aku byl chyba o ile pamietam 45Ah 350 pr?du rozruchowego ( chyba tak to sie oznaczało ;) ) teraz wymieniony jest na "bezobslugowy" i troszeczke mocniejszy :D 60Ah i 550 rozruchowego  :twisted: , sprawdz przeka?niki wszystkie pod desk? ( nie wiem czy to cos ma do znaczenia ale... )przeczysc ich styki papierkiem sciernym , a moze masz gdzies przetart? izolacje na jakims przewodzie i styka sie z innym czy cos?

[ Dodano: 2006-06-09, 14:51 ]
a woda jest :?: moze stary aku :?: jak stał za długo rozładowany na blaszkach tam w ?rodku na elektrodach osadziła się siarka i lipa  ;) , jeżeli woda jest na max i nie stał rozładowany to może elektrolit ale nie wydaje mi się  :smile:

[ Dodano: 2006-06-09, 14:57 ]
Cytat: "adam.p"
Zastanawiałem się, czy diagnostyka komputerem wykryłaby uszkodzenie...
pozdr

w?tpie w to, jak byla u mnie ta usterka to bylismy w ASO i dupa :| "wszystko sprawne "

Elektryka - co to za objawy?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2006, 01:17:43 am »

adam.p

  • Gość
Dziękuję wszystkim za rady :)

Akumulator rzeczywi?cie jest stary...Zaciekawiła mnie taka sytuacja - ładowałem go / 2 dni / niedawno do następnej "próby" odpalenia samochodu , ale była deszczowa pogoda, więc odpu?ciłem...Wył?czyłem tylko wtyczkę prostownika z gniazdka /był naładowany na full/
Gdy wczoraj wł?czyłem, by sprawdzić naładowanie ,okazało się, ze ...się rozładował prawie do zera :(, a nie był do niczego podłaczony.
 
Sprawdzę auto na innym - nowym - kupionym pół roku temu, może "trop" okaże się wła?ciwy :)

P.S.Przy okazji dziękuję wszystkim za pomoc i wskazówki dotycz?ce naprawy "odmy"- układu odpowietrzania silnika :)

Elektryka - co to za objawy?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2006, 14:02:06 pm »

Fox1980

  • Gość
witam nie zostawiaj podłonczonego prostownika do akumulatora jak nie ładujesz bo ci go prostownik rozładuje. sprawż sobie napięcie akumulatora po naładowaniu jak będzie niższe niż 12 v toznaczy że masz zwarcie w akumulatorze a przy okazi sprawdzałe? regulator napięcia??bo mogło być tak że padł troche zaduży pr?d ładowania na akumulator i pokszywilo cele w nim

Elektryka - co to za objawy?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2006, 23:57:47 pm »

jankiel

  • Gość
Z padaniem akumulatora to  juz tez mialem niezł? jazde proponuje wymienic diody wzbudzenia w altku powinno pomóc , jak sa one zimne to daja prad ok ale w treakcie pracy niestety  traca swoje wlasciwosci i  juz nie ma ttakiego ladowania -ja wymienilem 6 regulatorów i wreszczie wziolem sam na warsztat   "czytaj - do piwnicy"
altka przemierzylem posprawdzalem i wszystko bylo ok nawet te diody wydawaly sie ok , ale po ich zmianie  problem z aku sie skończył

Elektryka - co to za objawy?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2006, 15:21:36 pm »

adam.p

  • Gość
Witam :)

Niestety nadal nie mogę znależć uszkodzenia... diody w alternatorze sprawne, akumulator wumieniłem na nowy i nadal to samo : dopóki silnik zimny i naładowany swieżo akumulator, mozna autko odpalić, chodzi na benzynie i na gazie - ale jak się zagrzeje, to po jakim? czasie szarpie silnikiem, a po wył?czeniu stacyjk?  już nie można go na nowo odpalić...

Mam wrażenie, że gdzie? na forum był podobny przypadek... ale moze wiecie, co to za usterka?

Na szczę?cie - nie pompa paliwa, jak mówił elektryk.
pozdr

[ Dodano: 2006-07-02, 15:31 ]
Zapomniałem dodać jeden nowo zaobserwowany objaw... autko ma alarm /ale o ile wiem, bez immobilizera - niestety nie ma do tego dokumentacji :( /  i w momencie nagrzania silnika po kilkunastu minutach pracy na desce rozdzielczej zapala się czerwona kontrolka immobilizera...Taka czerwona kłódeczka...
Czyżby to był główny powód ?

Wcze?nej tego objawu nie było, nawet jak uruchamiałem auto na wł?czonym alarmie, to i tak auto jechało, tyle że wyła syrena...
Mam inny system zabezpieczeń przed kradzież?, a ten miałem zamiar kiedy? wymienić...

Elektryka - co to za objawy?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 02, 2006, 20:16:12 pm »

jankiel

  • Gość
zapalac ci sie moze dioda od immo jak masz juz za mało pr?du w akumulatorze. Ja proponuje zobaczyc napięcie ładowania na pocz?tku  jak odpalisz silnik i po kilku minutach  powinno zawsze wynosić od 13,9 V do max 14,5V  na biegu  przy np wł?czonych swiatłach z przodu - miałem podobny problem  wymiana diód wzbudzenia pomogła- wydawały sie być  w 100% dobre ale juz nie mialem innego pomysłu :) pozdrowienia

Elektryka - co to za objawy?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2006, 10:13:26 am »

T-REX

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Wcze?nej tego objawu nie było, nawet jak uruchamiałem auto na wł?czonym alarmie, to i tak auto jechało, tyle że wyła syrena...
Kurcze jaki masz ten alarm? aż dziw bierze że dasz radę odpalić samochód jak alarm wyje przeciez zwykły alarm RAK odcina pompkę nie mówi?c co robi? droższe alarmy aby nie mozna było odpalic