Autor Wątek: Nie chce zapalić na benzynie - ohv gaźnik.  (Przeczytany 3456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nie chce zapalić na benzynie - ohv gaźnik.
« dnia: Czerwiec 30, 2006, 22:39:52 pm »

adik1203

  • Gość
Witam problem dotyczy poloneza caro 1500 gle.Chodzi o to ze na benzynie nie zapala.Na gazie odpala wporzadku na benzynie niechce,co dziwniejsze ze na holu zapali i jedzie normalnie tylko obroty jalowe troche male ale pozatym ok.Co to moze byc???
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2013, 12:34:33 pm wysłana przez BARTEK#1925 »

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2006, 23:45:41 pm »

marcinmk2

  • Gość
Witam moze byc czujnik polozenia walu korbowego tyle ze w tych modelach (chodzi o silnki) nie wiem czy byly montowane jesli tak to przy rozrzadzie zapewne.Ja mam poldka z silnikiem Rowera i mialem podobna sytyuacje okazalo sie dzieki kolegom z forum ze to wlasnie ten czujnik.Pogrrzeb troche na szukajce tam zapewne cos znajdziesz.Pozdro!

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2006, 00:25:56 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A czy benzyna dochodzi do ga?nika?

Wiem, moze to głupie pytanie. :?:

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2006, 00:39:29 am »

adik1203

  • Gość
Benzyna raczej dochodzi bo w filterku paliwa widze jest tam,jutro popatrze jeszcze dokaldnie czzy dochodzi.a co do czujnika polozenia walu to w tym modelu raczej niema,tak mi sie zdaje przynajmniej.To jest polonez caro 1500 gle z roku 1993

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2006, 01:14:21 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
wrb. witam.  sprawd? dysze wolnych obrotów i dysze główn? paliwa, może przytkane, ?wiece zapłonowe - oczy?ć, ustaw przerwe. palec aparatu zapłonowego - czy nie ma pęknięć. w ga?niku : pływak czy nie dziurawy,  ustaw poziom. zobacz też czy układ rozruchowy daje się uruchomić, sprawd? dyszę paliwow? układu rozruchowego. który? z tych elementów zminił ustawienia lub jest nie sprawny. miłej pracy i powodzenia. w razie czego poszukaj mojego gg. i wołaj.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2006, 10:41:00 am »

Lodówa#1826

  • Gość
mnie ciekawi jak to jest ze twoje auto odpala na tzw. Pych a nie odpala przez kręcenie rozrusznikiem. Przeciez to jest to samo. W tej i w drugiej metodzie silnik kręci. Po za tym tematow tehgo typu bylo juz X.

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2006, 21:33:14 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Wykręc dysze i wyczy?c i zapali :)

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2006, 16:47:32 pm »

adik1203

  • Gość
hmmm no sprobuje z tymi dyszami poczyscic......tylko  niech mi ktos powie dzie w gazniku mam ich szukac...tzn w ktorym miejscu sa wkrecone w gaznik i czy czy musza byc jakos odpowiednio wkrecone,chodzi mi czy musza byc wkrecone na odpowiednia ilosc obrotow tak jak naprzyklad sruby regulacyjne obrotow

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2006, 20:43:08 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
wrb. musz? być wkręcone do oporu , ale bez przesady! s? od strony silnika : głowna  na klucz 10  , wolnych obrotów na ?rubokręt.

[ Dodano: 2006-07-03, 20:50 ]
trzeba było na gg.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2006, 21:00:06 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
trzeba zwalić puchę filtra wtedy jest wygfodnie. a poznasz jak nic bo sa żółte w siwym kadłubie ;p

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2006, 13:58:22 pm »

kan

  • Gość
Sprawd? pomkę paliwa. Przy 1500 pewnie jest jeszcze zwykła.  Albo zaworek zwrotny popuszca albo poychacz jest sklepany i do wymiany. Jeszcze jedn? rzecz? jaka mi przychodzi do głowy to pływak w gaxniku może jest przetarty i go zalewa.

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2006, 14:28:07 pm »

Cyneq

  • Gość
Cytat: "Lodówa#1826"
mnie ciekawi jak to jest ze twoje auto odpala na tzw. Pych a nie odpala przez kręcenie rozrusznikiem. Przeciez to jest to samo.

To nie jest to samo ;)
A pomaga ustawienie luzów zaworowych.

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 05, 2006, 13:49:45 pm »

FSO maniak

  • Gość
Jak sie jezdzi na gazie to cos w komorze plywakowej sie przeciera ze wtedy na benzynie nie odpala ale tak to juz jest. Jak zmienisz gaznik to zaraz znowu sie cos przytrze. Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-07-05, 13:50 ]
Popatrz tez dysze malych obrotów i wykrec dyszki paliwa i powietrza. Przedmuchaj.

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2006, 14:30:52 pm »

beton

  • Gość
w gażniku odkręć lub dokreć dopływ powietrza, taka mała ?rubka od strony silnika jedyna zamontowana na skos i w głębi ga?nika.
Ewentualnie pływak sprawd? i dysze przeczy?ć.
nalej benzyne bezpo?rednio do ga?nika, tam gdzie s? dysze ,a nie przepustnice.
jak będziesz nalewał to zobaczysz czy działa pompka przy pływaku ale pływak może być dziurawy.
odrazu nia zapali , dodawaj gazu przy nalewaniu

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 05, 2006, 16:10:32 pm »

Cyneq

  • Gość
>Jak sie jezdzi na gazie to cos w komorze plywakowej sie przeciera ze wtedy na benzynie nie odpala ale tak to juz jest.

Pływak się to nazywa

> Jak zmienisz gaznik to zaraz znowu sie cos przytrze.

Ga?nik? zmienia sie pływak a nie ga?nik! 10 zł, 20 minut roboty.
Jak Ci się dziura w kole zrobi to tez cał? fure zmieniasz?

Nie chce zapalic
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 05, 2006, 21:03:58 pm »

FSO maniak

  • Gość
Cyneq racja :)