Autor Wątek: Zawor par paliwa, a instalacja LPG...  (Przeczytany 1834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zawor par paliwa, a instalacja LPG...
« dnia: Sierpień 08, 2006, 11:39:19 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Mam od jakiego? czasu pewien dylemat....  ;) Chodzi o instalacje filtra par paliwa i jazde na LPG. Niedawno powstal na forum watek o tej instalacji i przypomnialy mi sie moje watpliwosci  :)

Normalnie opary z filtra trafiaja w pewnych warunkach i cyklach do dolotu silnika... Zaloze sie, ze uklad ten takze pracuje podczas jazdy na LPG. Moje pytanie brzmi: czy opary z filtra par mieszajace sie z LPG w dolocie daja pozytywny skutek (mniejsze spalanie, wieksza moc) czy wrecz przeciwnie (wieksze spalanie mniejsza moc)?

chce dorobic jeden przekaznik ktory przy jezdzie na gazie bedzie zamykal zawor filtra par paliwa... czy ktos ma jakies doswiadczenia o wplywie ukladu pochlaniania par paliwa na prace silnka pracujacego na LPG?
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Zawor par paliwa, a instalacja LPG...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2006, 20:59:21 pm »

KraseK

  • Gość
Nie spotkałem sie z zadnymi skutkami pracy filtra przy LPG - ani negatywnymi ani pozytywnymi:p
W zadnym Oplu przy montazu LPG nie odcinałem i nie mam zamiaru odcinac filtra par.

Przy przekładce 1.4 16v do Kiziora wywaliłem ten filtr (za duzo miejsca zajmował), a odpowietrznik zrobiłem na rurze wlewowej.

Zawor par paliwa, a instalacja LPG...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2006, 23:04:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezeli opary paliwa poda do dolotu to moc powinna sie zwiekszyc :P

nie martw sie ,ten uklad to i tak lipa ,tych par tyle tam sie zbiera co kot naplakal i nie wplywa to na prace instalacji
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Zawor par paliwa, a instalacja LPG...
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2007, 19:00:55 pm »

bert111

  • Gość
"nie martw sie ,ten uklad to i tak lipa ,tych par tyle tam sie zbiera co kot naplakal" co najwyżej będzie ci śmierdziało w aucie)))))

[ Dodano: 16 Lip 2007 19:01 ]
"nie martw sie ,ten uklad to i tak lipa ,tych par tyle tam sie zbiera co kot naplakal" co najwyżej będzie ci śmierdziało w aucie)))))