Autor Wątek: demontaz deski rozdzielczej??? pomocy  (Przeczytany 4007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« dnia: Sierpień 13, 2006, 14:47:35 pm »

GrzegorzF20

  • Gość
jak w temacie prosze o opisane jak sciagnac deske rozdzielcza, aby dobrac sie do zegarów i je wyjać itd????? odkrecilem juz kilka srubek ale boje sie, aby czegos nie polamac itd. wiec prosze o opis jak to zrobic no jeszcze by sie przydalo dojsc do nagrzewnicy, aby ja sprawdzic bo troche gdzies mi plyn leci zima :-) wiec orazu to bym zrobil

p.s. probowalem szukajki ale nic ciekawego nie znalazlem wiec prosze o pomoc z waszej strony z gory dzieki

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2006, 15:02:20 pm »

Guciu1801

  • Gość
do zegarow? prosze cie.. dwa imbusy zeby odkrecic daszek, potem dwa krzyzaki, zeby odkrecic zegary, odczepiasz 3 kostki i linke predkosciomierza i masz zegary na wierzchu. Szukaj dokladniej w tej szukajce. Zeby dojsc do nagrzewnicy, to najwygodniej zdjac cala deske. zaczynasz od zegarow, potem panel srodkowy. Nie jest to trudne. 20 minut roboty. Po prostu patrzysz gdzie sa srubki i je odkrecasz. 2 sa w schowku  z 4-5 od spodu deski. 3 Imbusy na gorze, przy podszybiu. Pamietaj, zeby odkrecic/odpiac kompa i powyjmowac przelaczniki. Rury od nawiewu wyjda same.

[ Dodano: 2006-08-13, 15:31 ]
aha.  Nic nie polamiesz przy wyjmowaniu deski. To jest tak solydny sprzet, ze naprawde trzeba przylozyc duzy wektor, zeby cos trzaslo.

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2006, 16:46:09 pm »

GrzegorzF20

  • Gość
dzieki guciu na ciebie zawsze mozna liczyc :-) jeszcze raz dzieki  no i postaram sie tak zrobic aby rzaden "wektor" nie popsuł mojej deseczki :-) pozdr

[ Dodano: 2006-08-13, 16:47 ]
szukalem i znalazlem jesli chodzi o ciekawsze to jak sie sciaga srodkowy panel ale bylo opisane jak to sie robi w plusie

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2006, 21:18:13 pm »

Arnold

  • Gość
Wg mnie to jeszcze więcej roboty bo potem pewnie jest problem z doprowadzaniem tych rurek. Ja jak raz miałem robione to rozwircali mi nity w schowku  :mad: , bo podobno inaczej się nie dało, no i oczywi?cie konsolę ?rodkow? trzeba wyj?ć. A za drugim razem nawet bez wyjmowania schowka  :roll: Takiego mam sprytnego mechanika, co by silnik wymieniał bez podnoszenia maski  :roll: A najlepiej wyj?ć wogóle konsolę (zdj?ć lewarek biegów) ale u mnie było to nie potrzebne.
A jak koniecznie chcesz to zrobić zdejmuj?c deskę to masz wszystko ładnie krok po kroczku opisane chyba w Morawskim.

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2006, 21:39:17 pm »

Guciu1801

  • Gość
co ty gadasz.. jaki schowek? Schowek jest przynitowany do deski, ale nie przeszkadza nic, zeby go wyjac razem z nia.. oprocz kompa w abimexie i skrzynki bezpiecznikow w poldach przed mr93. I zadnego problemu z doprowadzeniem rurek nie ma. To naprawde jest proste.

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 13, 2006, 22:02:14 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Nie nawidze wyciagania nagrzewnicy  :mad:  Ale jest prosto odkrecasz konsolke zdejmujesz drazek i nagrzewnica wychodzi elegancko .Z rurami zawsze jest problem, tak samo ze spieciem nagrzewnicy - pomoc kobiety wskazana  :)  W poprzednim poldku cale to barachło wywaliłem w cholere :twisted:  Troche problem jest kiedy nagrzewnica jest z Df z zaworem na nagrzewnicy i masz przedłuzony schowek :]
Do wyciagniecia zegarów wystarczy odkrecic 4 sruby.
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 13, 2006, 22:30:33 pm »

Guciu1801

  • Gość
ftp://ftp.fso.inds.pl/upload/Guciu/Composit_0813_220632.avi tak wyglada wnetrze mojego polda.

[ Dodano: 2006-08-13, 22:38 ]
dodam ze wyjecie calosci to ok. 2 godzin roboty. maxymalnie

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2006, 18:02:07 pm »

Arnold

  • Gość
Cytat: "Guciu#1801"
co ty gadasz.. jaki schowek? Schowek jest przynitowany do deski, ale nie przeszkadza nic, zeby go wyjac razem z nia.. oprocz kompa w abimexie i skrzynki bezpiecznikow w poldach przed mr93. I zadnego problemu z doprowadzeniem rurek nie ma. To naprawde jest proste.


Ale po co zdejmować cał? deskę jak wystarczy konsolę + ewentualnie schowek dla mniej wprawnych.

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2006, 20:02:11 pm »

Guciu1801

  • Gość
no tak. ale schowek jest nitowany. Ja bym sie osobiscie nie pitolil w rozwalanie nitow. Zdjalbym cala deche i z glowy :mrgreen: ostatnio wyjmuje cale wnetrze w 20 minut wiec moze jestem z gatunku tych "bardziej wprawnych"

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2006, 21:38:15 pm »

Arnold

  • Gość
No wła?nie pisałem, że za pierwszym razem mi rozwiercali cioły nity (może nie doczytałe?),bo "nie da rady inaczej". A za drugim razem kolega wcale nie tykał schowka  :twisted:

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2006, 19:37:40 pm »

Refcio

  • Gość
wczoraj próbowałem zdj?ć deskę i kicha :/ zabrakło już ?rubek do odkręcania. 3 imbusy u góry, zegary, 2 pod konsol? i 2 po bokach przy drzwiach. dalej co? trzymało. zaczęło się ?ciemniać a robiłem na parkingu więc skręciłem wszystko do kupy. dodam zę mam zanitowany schowek i my?lałem że za nim co? trzyma. ma kto? pomysł gdzie jeszcze jaka? ?rubka jest?

i jeszcze pytanko: nie znam się na autach więc się pytam co to jest takie czarne cu? pod schowkiem do którego biegnie pare przewodów? czy to jest komputer? można do tak na żywca odł?czyć i potem podł?czyć? nic się nie zwali?

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2006, 19:39:34 pm »

Meggido

  • Gość
Jeszcze ?ruby w schowku trzymaj?.

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2006, 19:40:29 pm »

santi86

  • Gość
odkręc  konsole srodkowa, za nia koło kierownicy jest jeszcze jedna srubka

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2006, 20:50:56 pm »

polik

  • Gość
Witam . Ja tk troche w podobnym temacie , mam ten smproblem , jak zdj?ć deske , tylko że w caro plusie . Jak bt kto wiedział to był bym wdzięczny  :)  :D

demontaz deski rozdzielczej??? pomocy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2007, 19:26:56 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
ja właśnie rozebralem u siebie...musisz wyjac kratki od nawiewu tam sa jeszcze sruby i zatrzaski troche sily wlozyc i samo wychodzi :D pozdrawiam
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015