Autor Wątek: Dziwne wycie z tylu...  (Przeczytany 4923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dziwne wycie z tylu...
« dnia: Sierpień 21, 2006, 19:41:44 pm »

Tomezz

  • Gość
Podczas wyjazdu do Chorwacji zaczely mi sie dziac dziwne rzeczy. Przy predkosci okolo 90 i 120 slychac dziwne buczenie z tylu. Myslalem ze to most, ale nie daje mi spokoju objaw taki ze jak auto podskakuje na nierownosciach drogi to buczenie przerywa. Czy to jest normalne przy szumiacym moscie ?

Krzyzaki nie stukaja za bardzo - spordycznie sie zdarzy.

Buczenie slychac tylko wtedy kiedy silnik napedza auto, na luzie tego nie slychac.

Przy skrecaniu przy tej predkosci odglos sie nie zmienia wiec to raczej nie ta czesc mechanizmu roznicowego.

Co to moze byc ?

Troche to utrudnialo zycie bo na autostradzie to albo 110 albo 130, przy 120 za bardzo buczalo ;)

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2006, 19:58:52 pm »

Offline Marcin OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.4 16V GTi
Jezeli podczas podskakiwania przerywa to co? z wałem jest nie tak, mi buczało i okazało sie że miałem zatarty krzyżak ;)

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2006, 20:01:53 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A może tłumiczek się przepala?

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2006, 20:22:43 pm »

Tomezz

  • Gość
Tlumiczki sa ok ;)

A i jeszcze jedno - jak sie kreci jednym kolem to drugie oczywiscie sie kreci w strone przeciwna ale slychac w moscie jakby cos sie kolatalo. Tez tak macie w moscie ?

A co do koncepcji ze to z walem jest cos nie tak, to by tlumaczylo ze przrywa przy podskakiwaniu...

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2006, 21:14:31 pm »

Arnold

  • Gość
Przecież to normalne, że jak się obałduje tył albo samochód podskoczy, wał się prostuje i wycie cichnie. Skoro krzyżaki dobre, to tak już musi być wg mnie. U mnie też cichnie jak kto? wsi?dzie na tył.

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2006, 20:55:09 pm »

Adim

  • Gość
moim zdaniem nalezy wymienic krzyzaki bo u mnie niby krzyzaki nie mialy luzu a jak je wymienilem to wycie ucichlo. Ale w polonezie zawsze troche bedzie most wyl ( ten typ tak ma :lol:  ).

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2006, 21:35:14 pm »

PiKsEl

  • Gość
moim zdaniem to buczenie to nie jest tlumiczek i krzyzaki :) mialem idedntyczna sytuacje.
wymienilem caly tylny most jest to koszt okolo 100 zl(ja sam sobie wymienialem) i juz nie buczy jak bys chcial wiecej informacji na ten temat toi pisz na gg:4600258

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2006, 22:13:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Wał. Mój wujek miał Poloneza GLI nie wiem czy 1.5 czy 1.6 ale chyba rozwierconego ale to nie ważne. Pewnego razu zdażyło się że przy 140 zaczęło straszliwie buczeć i drgać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2006, 23:11:18 pm »

karol-1987

  • Gość
Cytat: "BXMaster"
Wał. Mój wujek miał Poloneza GLI nie wiem czy 1.5 czy 1.6 ale chyba rozwierconego ale to nie ważne. Pewnego razu zdażyło się że przy 140 zaczęło straszliwie buczeć i drgać.
a moj wujek to prezydent V RP i ma w dupie polonezy bo jezdzi maluchem.. wkurzaja mnie opowiesci "moj wujek" ktore sie nie tycza tematu. to ze zaczelo buczec i drgac nie znaczy ze wal, zeby cos sie nagle stalo z walem to wujek musialby na cos tym walem najechac i go skrzywic.. pomysl, wal to zwykla "rura" i nic wiecej to co moze sie z tym stac?

[ Dodano: 2006-08-27, 23:16 ]
Cytuj (zaznaczone)
A i jeszcze jedno - jak sie kreci jednym kolem to drugie oczywiscie sie kreci w strone przeciwna ale slychac w moscie jakby cos sie kolatalo. Tez tak macie w moscie ?
tez tak mamy :D i u mnie juz tak sie zrobilo ze most na 2 biegu slychac.. pomijam spiprzony krzyzak.. zrobil sie straszny luz i koniec, co tu duzo mowic...

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2006, 08:19:59 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Nie bezpo?rednio wał tylko co? w okolicach. Było to dawno i nie pamietam, zreszt? chyba dokładnie nie mówił. Okey, moge nie pisać zreszt? ten post był rzeczywi?cie jałowy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2006, 11:45:23 am »

Tomezz

  • Gość
Problem rozwiazany - buczenie ustalo a wlasciwie sie zmniejszylo tak ze prawie nie slychac. Pomogla wymiana krzyzakow i podpory.

Pojawil sie za to kolejny problem - auto delikatnie drzy ale co smieszniejsze drzy tak do 70 - 80km/h a powyzej juz tego nie czuc. Wal byl znaczony podczas wymiany. Nie oznacze bylo jedynie polaczenie skrzyni z walem (gumowy lacznik). Moze to to ?

Szukam na forum jakiegos namiaru na firme wywazajaca waly w okolicach Krakowa albo Rzeszowa. Moze macie namiary na kogos zaufanego?

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 04, 2006, 11:54:50 am »

marcinmk2

  • Gość
PiKsEl skad wzieles taki tani most?

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2007, 21:38:12 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
podlącze sie tutaj , słuchajcie , mam post z mojego poldka , dziś załozyłem go do drugiego poloneza , moj poldek stał prawie trzy lata , jak jezdziłem nim most mi nie szumiał teraz załayłem, uzupełniłem stan oleju , i przy wiekszych prędkościach szum dochodzi z tyłu , przeciez to nie mozliwe zeby sam z siebie most przez dłuższy postój zaczął szumiec  :roll:

[ Dodano: 2007-03-12, 11:08 ]
a z tym moim mostem to jazda jest , wczoraj szumiał jak cholera , dziś jeszcze uzupełniłem stan oleju w skrzyni biegów , hample odpowietrzyłem , sprzegło podkręciłem , spryskiwacz zrobiłem , koła podokręcałem i wyjezdzam zeby sprawdzic czy wszytko ok a tu zonk , most cichy  :shock: zero szumów  :shock: tak jak u mnie było wpoldku , juz sie bałem ze wyjebany a mój most to był ewenement na skale krajową bo pomimo przebiegu 120kkm zero szumów i zero wycia :P , wygląda na to ze zastał sie przez te prawie trzy lata , moze olej sciekł i na sucho chodził a teraz po kilku jazdach próbnych rozbryzgał sie tam w moscie i go nasmarował :) w kazym bądz razie jest tak jak powinno byc ;)
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2007, 15:35:34 pm »

ANMARI

  • Gość
Wyważa gość wały koło Strzyżowa w Dobrzechowie ale chce 200zł, ja wymieniłem obydwa krzyżaki, podpore i od tego czasu zaczeło mi drgać... Wkurwiłem się kupiłem na allegro wał za 25zł i jest super...

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2007, 20:51:23 pm »

karol-1987

  • Gość
Sterciu, wydaje mi sie ze to skrzynia tak robi(la) :wink: mialem powiedzmy to samo ale dalej slychac wycie i mowie co u diabla? a wymienilem caly kosz razem z lozyskami i wszystkim co sie dalo, jak odpalilem to sie okazalo ze to skrzynia tez winna...

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2007, 17:36:39 pm »

Piotr44

  • Gość
A ceramizer może tutaj pomoc? Koszt okolo 45 złotych

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2007, 20:06:15 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Kup lepiej trociny :mrgreen:
Na ceramizer szkoda kasy.

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2007, 20:28:10 pm »

gucio

  • Gość
tyle trocin co tam potrzeba to i za darmo by się dostało w każdym tartaku  :)

Dziwne wycie z tylu...
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 15, 2008, 20:56:15 pm »

dzvonec

  • Gość
[ Moze macie namiary na kogos zaufanego?[/quote]http://www.zumi.pl/118114,Autoszlify._Waldemar_Cesarz,Ropczyce,firma.html
tu podobno wyawzaja ale szczegółów nie znam. A moze jest firma w lubelskim co wyważa wały?