Autor Wątek: Problem z zamykaniem klapy  (Przeczytany 2911 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z zamykaniem klapy
« dnia: Sierpień 30, 2006, 20:49:32 pm »

Sali

  • Gość
mam taki problem że nie moge od jakiego? czasu spokojnie zamkn?c klape  tylko  musze tak pier......  i nawet w tedy sie czasem nie zamknie prosze o jakie? porady co i jak aby to wyeliminować  bo jak nie to stane sie głuchy od trzaskania t? klap? :oops:

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2006, 21:15:24 pm »

santi86

  • Gość
bierzesz klucz 10, popuszczasz dwie sruby zamka z tyłu od karoseriii, lekko do podnosisz do góry i przykrecasz spowrotem. uwazaj żeby woda sei nie lała w czasie deszczu do ?rodka bafgażnika.

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2006, 23:24:54 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "santi86"
bierzesz klucz 10, popuszczasz dwie sruby zamka z tyłu od karoseriii, lekko do podnosisz do góry i przykrecasz spowrotem. uwazaj żeby woda sei nie lała w czasie deszczu do ?rodka bafgażnika.


A ja bym radził wzi??ć kawałek izolacji i dzyndzel od klapy co wchodzi w zamek obkleic ta?m? i będzie gites też tylko zę najpier musisz pare razy zamknać a po?nije zobaczysz gdzie treba dać więcej...

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2006, 23:29:19 pm »

santi86

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
A ja bym radził wzi??ć kawałek izolacji i dzyndzel od klapy co wchodzi w zamek obkleic ta?m? i będzie gites też tylko zę najpier musisz pare razy zamknać a po?nije zobaczysz gdzie treba dać więcej...



wtedy to jeszcze mocniej bedzie musiał walić klapa, bo dzyndzel bedzie jeszcze wyzej i nie bedzie wchodził w zameek głęboko tak jak powinien.

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2006, 00:01:09 am »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "santi86"
Cytuj (zaznaczone)
A ja bym radził wzi??ć kawałek izolacji i dzyndzel od klapy co wchodzi w zamek obkleic ta?m? i będzie gites też tylko zę najpier musisz pare razy zamknać a po?nije zobaczysz gdzie treba dać więcej...



wtedy to jeszcze mocniej bedzie musiał walić klapa, bo dzyndzel bedzie jeszcze wyzej i nie bedzie wchodził w zameek głęboko tak jak powinien.


A ja swojego tylko prae razy obkleiłem a po?niej tylko u dołu takimi kawałkami 1mm i ze 2 razy do okoła i zamykła się nawet jak się opuszczało i dotykało tylo zamka tak zeby nie zaskoczył a po?niej delikatnie dotkn?ć...
A teraz mam inny problem bo założyłem lotke któr? się montuje pod zawiasy klapy i teraz to normalnie porażka zeby się zmknoł....

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2006, 00:37:21 am »

vox+241

  • Gość
Cytat: "Pudzian_Puławy"
Cytat: "santi86"
Cytuj (zaznaczone)
A ja bym radził wziąść kawałek izolacji i dzyndzel od klapy co wchodzi w zamek obkleic taśmą i będzie gites też tylko zę najpier musisz pare razy zamknać a poŹnije zobaczysz gdzie treba dać więcej...



wtedy to jeszcze mocniej bedzie musiał walić klapa, bo dzyndzel bedzie jeszcze wyzej i nie bedzie wchodził w zameek głęboko tak jak powinien.


A ja swojego tylko prae razy obkleiłem a poŹniej tylko u dołu takimi kawałkami 1mm i ze 2 razy do okoła i zamykła się nawet jak się opuszczało i dotykało tylo zamka tak zeby nie zaskoczył a poŹniej delikatnie dotknąć...
A teraz mam inny problem bo założyłem lotke którą się montuje pod zawiasy klapy i teraz to normalnie porażka zeby się zmknoł....


To odkręć te sruby od zamka i wyreguluj to sie będzie zamykac jak puscisz z 10cm

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 31, 2006, 08:27:52 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Generalnie jest tak ze albo ogluchniesz od pierd... albo od skrzypienia na dolkach :) Ja wole zeby sie lekko zamykala i podkladam kawalek szmatki zeby nie piszczala na dolkach.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2006, 08:31:01 am »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "Senn#1869"
Generalnie jest tak ze albo ogluchniesz od pierd... albo od skrzypienia na dolkach :) Ja wole zeby sie lekko zamykala i podkladam kawalek szmatki zeby nie piszczala na dolkach.


A szczerze mówi?c to gdzie t? szmatke mi przed założeniem lotki zamykał się z centymetra...A nawet nie wiem czy skrzypi bo za gło?na muzyka ale chyba już nie...

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2006, 08:36:30 am »

Meggido

  • Gość
Wystarczy wkęcić lekko te gumki podporowe i po sprawie.

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2006, 08:58:31 am »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "Meggido"
Wystarczy wkęcić lekko te gumki podporowe i po sprawie.

Te taiw kształcie liter "u" co sa na klapie??

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2006, 09:10:46 am »

Offline Senn#1869

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1388
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1500C Rover 820Si MG ZS180
Te to sa do trzymania polki w ryzach, a Meggido mowi o tych dzyndzlach po bokach.
Były: C+1.4 K16 DOHC C1.6 K16 DOHC C+1.8 K16 DOHC Jest Polonez 1500C
Rover 820Si LPG
MG ZS180 PB
Renault Espace IV Pb

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2006, 15:48:08 pm »

Arnold

  • Gość
U mnie jest jako? dziwnie, bo ten dzyndzel w klapie jest spawany (musiał się chyba kiedy? urwać :)) Odk?d mi się maska otworzyła, to teraz ze wszystkim mam tak, że wolę jednak pier****** dobrze i mieć pewno?ć, że zamknięte :mrgreen:

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2006, 20:43:08 pm »

Sali

  • Gość
kluczem dziesi?tka poluzowałem  zakek i  podniosłem go do góry ale to wiele nie dało a czasem zamek sie zamyka  za wcze?nie przy zamykaniu i  wtedy jest huk i koło tego haka było do okła spawane to moze jak było spawane to tam zagłeboko cofn? sieten hak od klapy  :?:  :oops:

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2006, 09:19:24 am »

Meggido

  • Gość
Sali, nic nie rozumiem.

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2006, 12:28:35 pm »

vox+241

  • Gość
Cytat: "Sali"
kluczem dziesi?tka poluzowałem  zakek i  podniosłem go do góry ale to wiele nie dało a czasem zamek sie zamyka  za wcze?nie przy zamykaniu i  wtedy jest huk i koło tego haka było do okła spawane to moze jak było spawane to tam zagłeboko cofn? sieten hak od klapy  :?:  :oops:

No to za wysoko jest ten zamek teraz. Wyreguluj dokładnie, ucho owiń ta?ma izolacyjna.

Problem z zamykaniem klapy
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 01, 2006, 12:38:39 pm »

Pudzian_Puławy

  • Gość
Cytat: "vox#241"
Cytat: "Sali"
kluczem dziesi?tka poluzowałem  zakek i  podniosłem go do góry ale to wiele nie dało a czasem zamek sie zamyka  za wcze?nie przy zamykaniu i  wtedy jest huk i koło tego haka było do okła spawane to moze jak było spawane to tam zagłeboko cofn? sieten hak od klapy  :?:  :oops:

No to za wysoko jest ten zamek teraz. Wyreguluj dokładnie, ucho owiń ta?ma izolacyjna.


A ja podniosłem go i nie zamyka sie jak dawniej tak delkikatnie tylko troche mocniej ale to robiłem na szybkiego zeby nie chlapac za mocno teraz to prawie jak z fabryki sie zamyka