Autor Wątek: Gło?nik dwucewkowy - wzmacniacz czterokanałowy...?!?  (Przeczytany 3233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gło?nik dwucewkowy - wzmacniacz czterokanałowy...?!?
« dnia: Sierpień 31, 2006, 18:50:18 pm »

PeNY#1816

  • Gość
Pytanie jak to podł?czyć... Dwa kanały ze wzmacniacza na pewno pójd? na gło?niki na półce, natomiast co? z pozostałymi dwoma trzeba zrobić, aby podpi?ć gło?nik dwucewkowy... basowy, żeby była jasno?ć...

Mam kilka teorii na ten temat ale nie chcę sięwypowiadać bo ciekaw jestem jaka jest Wasza opinia na ten temat...

Proszę o sugestie, jak poł?czyć gło?nik dwucewkowy (2 x 4 Ohm) pod dwa kanały wzmacniacza. Istnieje możliwo?ć ich zmostkowania.

Gło?nik dwucewkowy - wzmacniacz czterokanałowy...?!?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2006, 22:58:43 pm »

Czaku

  • Gość
No panowie odpowiadac :mrgreen:
Peny a jak by wlozyc glosnik rzeczywiscie do mojej tuby nowy:?

Gło?nik dwucewkowy - wzmacniacz czterokanałowy...?!?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2006, 19:59:22 pm »

e_gregor

  • Gość
Sluszalem że nie powinno się tego podl?czać pod wzmaczniacz czterokanałoy w mostku bo szybko spalicie gło?nik. Ponoć najlepiej jest poł?czyć obie cewki równolegle - uzyskamy wtedy jakby jedna cewkę 2 omow?. Takie co? podł?czamy mostkowo do wzmacniacza czyli zużywamy dwa kanały. Oczywi?cie musi być to dobry wzmachol co poci?gnie konkretna moc po 2 omach. Większosć porzadnych wzmacniaczy może pracować przy 1omie, więc bez obaw.

Polecam ksi?żkę "Stereo w moim samochodzie". Nie mam jej ale kiedy? j? przegl?dałem. Nie pamiętam kto ja napisał - tio był jaki? amerykanin ale było polskie tłumaczenie. Ksi?żka na prawde zawiera łopatologicznie tyłumaczenia większosci zgadanień car audio oraz cenne zskazówki i praktczne porady.

Gło?nik dwucewkowy - wzmacniacz czterokanałowy...?!?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2006, 12:19:01 pm »

e_gregor

  • Gość
No my?le że można tak i powinno być spoko. Rozumiem to tak że chcesz podł?czyć każd? cewkę pod osobny kanał bez połaczeń mostkowych. My?lę ze to powinno banglać. Nie wiem czemu podł?czanie każdej cewki pod mostek niszczy gło?nik ale tak mi mówił wicemistrz w klasie sędziów w klasie Sound Off. Ziomek nagło?nił wiele aut i wiele po partaczach poprawiał więc raczej wie co mówi. My?le że Twoja koncepcja jest słuszna. Mam tylko zapytanie. Jaki masz model wzmachola? Jak nie chcesz na forum to napisz na priv bo mi się nie chce wierzyć że on na 2 omach nie może banglać. Poszukałbym info

Gło?nik dwucewkowy - wzmacniacz czterokanałowy...?!?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2006, 15:43:25 pm »

e_gregor

  • Gość
Sprzedawcy gówno wiedzą a Ty mi nie dawaj parametrów tylko moedl. Ja nie jestem z tych co dla nich wszystko musi byc firmowe. Ja mam wzmachol jakiś niby target power ale jest zrobiony na prawde solidnie. Jest na nim napisane 1000W (4x250) ale myśle że 50-100W na kanał to on wyciąga a to wbrew pozorom nieŹle.

Gło?nik dwucewkowy - wzmacniacz czterokanałowy...?!?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2006, 22:07:53 pm »

felga

  • Gość
Jesli to nie wzmacniacz hi-end,  to nawet jbl z serii power nie pociagnie, potrzebujesz monoblocka do tego.

Gło?nik dwucewkowy - wzmacniacz czterokanałowy...?!?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2006, 00:11:22 am »

PeNY#1816

  • Gość
Ale to jest gło?nik z tuby basowej za stówkę z hakiem... My?licie że taki on jest mega-mocny i w ogóle że wzmak nie da rady... mnie się tam nie wydaje... :|

Gło?nik dwucewkowy - wzmacniacz czterokanałowy...?!?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2006, 14:18:32 pm »

Czaku

  • Gość
Jest to Mrs-4100 V
Oto fotki :)





A teraz kolejne pytanie chcialbym sobie sam zrobic skrzynie do Audi i teraz jakiej grubosci brac plyte Mdf ,jakie wymiary ,i czy pozniej to wygluszyc:?

Gło?nik dwucewkowy - wzmacniacz czterokanałowy...?!?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2006, 14:31:13 pm »

Offline Dimmu_

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 1983
    • CzyszczenieAuta - Kompleksowa Kosmetyka Samochodowa
Płyta o grubo?ci min 18mm, objęto?ć skrzynki w zależno?ci od gło?nika, wytłumienie w zależno?ci od rodzaju obudowy:)

Gło?nik dwucewkowy - wzmacniacz czterokanałowy...?!?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2006, 01:19:12 am »

PeNY#1816

  • Gość
Czaku... cierpliwo?ci kurde... A za odpowiedzi na temat poł?czenie gło?nik-wzmacniacz dziękuję... Skorzystam chyba z opcji jeden kanał na jedn? cewkę bez mostka... a jak nie to trzeba będzie poszukać gło?nika sympatycznego ;)