Autor Wątek: Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...  (Przeczytany 8393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 08, 2006, 12:30:09 pm »

Macias

  • Gość
hehe widze ze zaciekawilo was to :)
ta tuba ktora pokazalem to akurat wyrko :)


tuby ogolnie wyciskaja maksa z glosnika lecz jednak nie kazdy glosnik sie do obudowy tego typu nadaje ...
jezeli jednak juz mamy glosnik ktory zda egzamin w tubie (conajmniej 15cali , na mniejszych sie nie oplaca bo tuby wychodza potwornie wielkie (im wiekszy glosnik tym tuba mniejsza)) to spokojnie osiagamy na basie 130 dB , na wolnym powietrzu (nie w aucie gdzie jest 2m^3 tylko na powietrzu)
bas z takiej tuby jest idealnie szybki punktowy kopiacy ... niestety nie ma takiego zejscia jak klasyczne obudowy ale 40Hz w zupelnosci wystarczy przy takich naterzeniach :)

sam mam zamiar zbudowac tubke do siebie ale czekam na finanse :) tuba 500litrow obietosci w pokoju 12m^2 lol
puki co mam stereo na glosniku szerokopasmowym w tubie :)
sa to tuby typu rear loaded tzw "scooper", tzn ze glosnik frontam gra na sluchacza a tylna czesc membrany jest obciazona tuba

tuby basowe sa typu front loaded , czyli glosnik znajduje sie w obudowie zamknietej a przednia czesc membrany promieniuje w tube

szerokopasmowka z zalozenia wogole nie gra basu a w takiej tubie przy wiekszym wysterowaniu czuc bas na przeponie :)



ale jednak szerokopasmowka to zawsze bedzie tylko szerokopasmowka , dlatego od dolu jest wspomaganie w postaci subwoofera na 15 calowym glosniczku :)



a cos takiego walsnie chce zbudowac ... dokladnie to na tym samym glosniku ...



a to opis wrazen tworcy tej tubki

"" I nie chodzi tu o natężenia,zej?cia i takie tam.Tu chodzi o charakter,o brzmienie.Jest to zupełna odwrotno?ć klasycznych konstrukcji.To nie dudni,nie muli.Bas jest krótki,punktowy,no ideał chyba.
Choć nie powiem,kopa to to ma konkretnego,odkręcenie gałki po za godz. 12 grozi wbiciem wraz z fotelem w ?ciane ;) Najfajniej jednak było na podwórku,podpi?łem j? pod carpowera.Im dalej od niej tym lepiej grała.Nawet samochody przyhamowywały :D
Z odleglo?ci ok.20m basik jest kapitalny,elegancko rozkłada się na ciele.Czuć go i słychać pięknie.Szkoda tylko że to takie ciężkie i nie można sobie z tym co chwila pobiegać na dwór.No i cholera sie do bagaznika nie mie?ci :/  ""


no to sie pochwalilem :)

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 08, 2006, 14:59:06 pm »

Gacek

  • Gość
jezuu co za cudenka.bede musial sie do ciebie usmiechnac i pogadac jak cos takiego zrobic :lol: ale naprawde jestem pod wrazeniem i chcialbym cos takiego miec

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 08, 2006, 15:19:58 pm »

dzik

  • Gość
o dzizas jestes mistrzem :D miec taki sprzet to chyba moje nowe marzenie haha :) naprawde az jestem ciekawy jak to gra - chcialbym to poszuc na wlansym ciele :D

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2006, 15:32:13 pm »

tomallus1

  • Gość
Cytat: "Macias"


Obrazek



Wg mojej wiedzy to nie jest tuba, a obudowa typu linia transmisyjna. Je?li się myle to wytłumacz na czym polega różnica.

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 08, 2006, 18:49:54 pm »

Michal

  • Gość
Potwierdzam, to jest linia transmisyjna  ;)

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 08, 2006, 19:55:29 pm »

Macias

  • Gość
hehe chlopaki :)
niestety oboje sie mylicie ...
linia transmisyjna inaczej zwana tez obudowa labiryntowa to jest calkiem co innego ...

zadniem lini transmisyjnej jest pochloniecie energii promieniowanej przez tylna czesc membrany
zas zadaniem tuby jest podbicie i wyeksponowanie tej energii

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 09, 2006, 10:03:30 am »

Michal

  • Gość
Czyli tuba to innaczej obudowa labiryntowa.Linia transmisyjna jest w zasadzie symulacj? nieskończonej odgrody. Energia tylnej strony gło?nika ma zostać w niej wytracona. Ponieważ jest to raczej niemożliwe więc wylot tunelu zawsze troche promieniuje. Obudowy LT w których wykorzystuje się większ? czę?ć niestraconej energi do wspomagania promieniowania przedniej czę?ci membrany (jak w obudowie BR) nazywa się obudowami labiryntowymi.

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 09, 2006, 10:35:18 am »

Macias

  • Gość
obudowa labiryntowa i linia transmisyjna to jest to samo
tuba to zupelnie inna bajka ...
radze poczytac troche na ten temat zanim zaczniesz cos udowadniac

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 09, 2006, 19:09:17 pm »

Michal

  • Gość
Wła?nie poczytałem w necie i napisałem i o tubie nic nie znalazłem, jak masz jakie? fachowe ?ródło wiedzy to daj namiar.

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 09, 2006, 19:50:32 pm »

Macias

  • Gość
Michal jezeli faktycznie CIe to interesuje to zapoznaj sie z tym tematem ..
na poczatku ciezko sie go czyta ale jest tam wiele bardzo fachowych tekstow jak rowniez troche ciekawych linkow ....
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic158629.html
zycze udanej lektury

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 15, 2006, 08:45:45 am »

Bolo

  • Gość
Filmik

Plik na republice, wiec moze sie skonczyc limit pobran, odpalanie na glosniczkach komputerowych raczej nie ma sensu, bo nie "wyciagna" tego dzwieku...w momencie "odpalenia" filmiku juz slychac, ale trzeba sie wsluchac ;)

Milego ogladania...

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 15, 2006, 23:19:52 pm »

vox+241

  • Gość
no no z daleka czuc ze cos jedzie ze skrzynk?