Autor Wątek: Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...  (Przeczytany 8392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« dnia: Wrzesień 01, 2006, 01:16:10 am »

Bolo

  • Gość
Wiec tak, od lat szukalem tego "czegos"...tego najlepszego subwoofer-ka, mialem juz rozne rzeczy w aucie, Alphard-a, ATX-a i jeszcze jakies tam wynalazki...az pewnego razu trafila sie okazja aby zobaczyc jak zagra STX GDN-30-300-4-AP, ktorego powiedzmy "pozyczylem na dluzszy okres czasu"...wiec za namowa kolegi zbudowalem do niego obudowe, ktora on uprzednio wyliczyl w "Winisd pro alpha"...







Nastepnym krokiem byl dobor odpowiedniego wzmacniacza, tu tez za namowa kolegi wybralem "Monacor CarPower HPB1502"



No i co...dzis zamontowalem, odpalilem i gra...ale ale pojechalem na "odludne miejsce" i przykrecilismy go na maxa...i tu zdziwienie !! Basu w aucie tyle ze wszystko trzeszczy, ale poza nim ciiiiszaaa...ino blachy i tablica rejestracyjna lataly ;) No tu sie zawiodlem...choc ogolne wrazenia odsluchowe wewnatrz, nastawionego na "spokojnie" sa bardzo poprawne...ladnie dopelnia pasno (ktore i tak jest h... bo moje glosniki "ogolne" sa delikatnie mowiac sllllabe ;) )...Ale zawsze pozostaje to ze choc raz chcialem jak jakis j... Golf zacznie mi tu ryczec podkrecic i niech mu wszystko "lata"...i gdy juz zrezygnowany wracalem do domu, piekna ulica Sopocka, ktora wiedzie przez las na moja piekna "dzielnice robotnicza" wpadlismy na ostatni z mozliwych pomyslow...kolega wysiadl...pojechalem dalej, zawrocilem dalem wszystko na 75% mocy i rura...z jego perspektywy wygladalo to tak "cisza .... nagle cos zaczyna basowac , z poczatku myslalem ze to seicento ktore stanelo nieopodal, jednak dzwiek narastal az wkoncu uslyszalem naprawde miesisty bas ... mysle sobie "jedzie cos z dobrym basem, a u Bola taka dupa" .... po kilku sekundach rozkoszowania sie niskim poteznym basikiem zaslyszanym z dala ... patrze, a tu Bolo smignal ... jak przejezdzal obok mnie to miod dla moich uszu  a moze to miod z moich uszu poplynal ? ....  radosna chwila" i tu sie naprawde ucieszylem, jasne ze nie bede jezdzil caly czas tak, bo plomby by mi powypadaly :D

Ale zawsze pozostaje ta swiadomosc "ze moge"...

Podliczenie wydatkow:

Wzmak                - 290zl (uzywka)
Glosnik                - 155zl ("pozyczony") ;)
Plyty, wkrety itp   - 45zl
Kable                   - 0zl (od dawna w aucie pociagniete, a i glosnikowe sie znalazly)

Jesli mi sie uda nagram to jak "to" oglnie "pyrka sobie w aucie"...


END...

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2006, 15:16:15 pm »

Homik

  • Gość
gratulacja za realizację. zastanawiam się jak nagrasz to wszystko, w końcu każdy ma inny sprzęt i nawet podczas nagrywania może wyj?ć jedna maglina, chyba że nagrasz z zewn?trz auta, jak się basik zbliża... mimo wszystko ja czekam na nagranie

pozdro

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2006, 16:13:57 pm »

Bolo

  • Gość
Nagranie bedzie jak tylko siostra wroci z aparatem...cos tam napewno bedzie slychac, no zobaczymy, jeszcze jak to wszystko zamontuje "na stale" w aucie, tez zapodam jakies fotki...

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2006, 22:13:36 pm »

Homik

  • Gość
jak to estetycznie poskładasz w jedn? cało?ć to możesz pomy?leć o jaki? mistrzostwach car audio... :) tylko że tam to ci prze?wietl? całę auto, jakimi sposobami to zrobiłe?.

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2006, 11:25:24 am »

cypeek

  • Gość
Jesli dobrze widze to jest zamknieta skrzynia, myslales o jakims basreflex ?

Jesli sie myle to sorka za wciecie w temat.

Sam mysle nad kupnem tego glosnika  8)

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2006, 13:34:23 pm »

Macias

  • Gość
Witam
ja to ten ow kolega wymieniony wczesniej ....
obudowa jest br 40l/40Hz
ogolnie glosnik moge zdecydowanie polecic ...
jak za takie pieniadze naprawde daje sobie swietnie rade ... co ciekawsze nadaje sie rowniez do subwoofera domowego, lecz jedynie do muzy bo do kina to ma troche za slabe zejscie
zapuszcza sie w okolice strojenia , co w muzyce wystarczy w zupelnosci , ale na nizsze rejestry liczyc nie mozna
w aucie sprawa ma sie nieco inaczej ... glosnik ma duzy skok obietosciowy dzieki czemu cisnienie akustyczne w samochodzie jest na mysle wystarczajacym poziomie :)
niestety ma jedna wade ... jest strasznie pradozerny i bez wzmacniacza minimum 300W RMS radze nie startowac :)

pozdrawiam

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2006, 21:01:37 pm »

ka3or#1818

  • Gość
aparat i kamera nie oddaj? takiego basu. sam probowalem takie cos nagrac u siebie i gdy bylo za duzo basu kamera automatycznie wyciszala dzwiek :(

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 05, 2006, 21:28:02 pm »

Macias

  • Gość
przecierz nie chodzi tu o nagrywanie dzwieku w aucie zeby wam pokazac jak to gra ...
nagrywa sie prace glosnika ewentualnie mozna pokazac co sie dzieje z roznymi elementami wyposazenia auta przy wiekszym wysterowaniu subwoofera

cos w tym stylu
http://www.realmofexcursion.com/videos/Ravemaster/bsw154.1.wmv
(hehe moj glosniczek :) )

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2006, 21:33:04 pm »

Joker

  • Gość
Bolo#928

mozesz podeslac na mojego maila joker00@o2.pl ten program do wyliczania objetosci skrzyni? z gory dzieki  :mrgreen: pozdro

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2006, 22:58:48 pm »

Bolo

  • Gość
Jak juz to Macias moze Ci go podeslac...o ile tu bedzie...ja tylko bylem robolem od skrecania plyt :mrgreen:

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2006, 23:23:30 pm »

Macias

  • Gość
programik juz wyslalem ...
w razie jakbys sobie nie poradzil z jego obsluga to sluze pomoca ... :)
pzdr

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 06, 2006, 23:26:41 pm »

marcinmk2

  • Gość
no i ja nie bede gorszy tez bym prosil o ten program na meila marcin_mk84@wp.pl DZIEKI !!! ;)

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 07, 2006, 19:06:44 pm »

Miłosz

  • Gość
tak jak i ja nie będe gorszy jak można to poprosiłbym

coolmilosz@interia.pl

z góry dziękuje

Pozdrawiam Miłosz  :mrgreen:

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2006, 19:44:32 pm »

Bedzio#1833

  • Gość
a co tam.... ja tez chce  :mrgreen:  ;)

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 07, 2006, 20:59:36 pm »

Macias

  • Gość
no to fajnie... temat stal sie lista zgloszeniowa
macie lina i pobierajcie ...
http://www.linearteam.org/download/winisdpro/winisdalpha.exe

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 07, 2006, 22:22:50 pm »

Gacek

  • Gość
piekne tylko moze sie myle ale czy nie lepsza bylaby plyta MDF zamiast pa?dzierzówki??sam mysle nad tuba no i obudowa to tez bardzo wana role odgrywa.prosze o odp

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2006, 00:47:45 am »

Macias

  • Gość
hmm
po pierwsze to nie jest tuba :) z tuba to nie ma nic wspolnego .. :)
tuba to rownierz nie jest obudowa typu walec, stosowana w samochodach... walec to poprostu zwykla obudowa bass reflex, tak samo jak szescian czy trapez...

to jest prawdziwa tuba


jezeli zas chodzi o mdf .... teoretycznie jest to lepszy material ze wzgledu na wyzszy wspolczynnik tlumienia i nizej polozony rezonans wlasny , ale w praktyce roznica miedzy zwykla wiorowka a mdfem jest na tyle mala ze smialo mozna ja pominac ...

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2006, 10:29:40 am »

dzik

  • Gość
wow ciekawe jak to bedzie brzmialo :}

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 08, 2006, 10:36:34 am »

cypeek

  • Gość
nie no ta obudowa to juz przegiecie  :twisted: ale przyznam szczerze ze chcialbym tego posluchac

hmmm  ladny kredens w pokoju bym z tego zrobil  :shock:  lub stojak pod TV hehehe

Nowa "zabaweczka" HOMEWORK (fotki)...
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 08, 2006, 10:48:19 am »

Bedzio#1833

  • Gość
"kosmicznie" to wyglada  :shock:  a zarazem bardzo mnie ciekawi jak to gra  :D  a powiem wam kiedys jak mi sie nudzilo to kolumne wsadzilem do szafy z ciuchami no i szczerze powiem ze ladnie dudnilo tylko musialem tam odpowiednio ustawic ta kolumne  :twisted:  :roll: