Autor Wątek: Skacz?ca wskazówka licznika  (Przeczytany 5046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skacz?ca wskazówka licznika
« dnia: Wrzesień 16, 2006, 04:40:16 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2626
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Witam. zauważyłem, że wskazówka prędko?ciomierza drga i skacze, czy to tylko linka do wymiany czy cały licznik powoli szlag trafia? kto wie co? w tej materii?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2006, 07:27:26 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
ja bym stawiał na linke pewnie zaraz j? szlag trafi

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2006, 11:07:25 am »

Meggido

  • Gość
Linka, koszt jakie? 8 zeta.

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2006, 11:12:16 am »

vdo77

  • Gość
wyci?gnij wkład z pancerza linki i pożadnie potraktuj go jak najrzadszym olejem np. 0w50
jak nie pomoże nowa linka sie prosi

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2006, 11:55:07 am »

bruns

  • Gość
My?lę że to wkład linki , jest on wykonany z wielu skręconych stalowych drucików . Gdy pęknie jedden lub kilka to zaczepia się o wewnętrzn? stronę pancerza który jest wykonany z spiralnie zwiniętego drutu . wywołuje to skakanie wskazówki . czsto tamu zjawisku towarzyszy ciche cykanie jak w zegarku tylko synchronicznie wraz z wskazówk? .

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 16, 2006, 13:36:40 pm »

Offline Lupo

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Był: FSO Polonez Caro 1.6GLI
Ja tak jezdze od roku i jest ok. Przyzwyczailem sie choc to jedne z najglosniejszych odglosow w moim aucie podczas jazdy.. :D
<font color="#FFFFFF">- O! Widzę, że kupiłeś sobie Golfa.
- Nie, wygrałem. Była to druga nagroda w loterii.
- A to co w takim razie było pierwszą?
- Worek kartofli.</font>

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2006, 14:54:23 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
U mnie skakało przez to ze napęd w skrzynce się psuł. Póżniej zaczeło sięzaniżania licznika az wkońcu przy prędko?ci max wskazywał ledwo 100. a przy ok 100 pokazywał 60. Po wyjęciu i rozebraniu okazało się ze poprostu się zmielił a miał jakie? 160ty? przebiegu

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2006, 15:26:35 pm »

pawel32n

  • Gość
U mnie tez był podobny objaw i denerwuj?ce "tykanie", po wymianie linki niestety się nie uspokoiło. Dopiero wymiana prędko?ciomierza dała efekt, teraz nic nie tyka i nie skacze.

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 16, 2006, 17:07:12 pm »

bruns

  • Gość
Przyczyn takiego zjawiska może być klka . Podalem tylko t? jedn? występuj?c? dosyć często ale jest ona najtańcz? i najłatwiejsz? usterk? do usunięcia .

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 16, 2006, 17:51:32 pm »

Guciu1801

  • Gość
zgadzam sie najczesciej to linka, jej pad, lub nieodpowiednie zamocowanie (da sie ja zle wsadzic)

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2006, 11:11:47 am »

Arnold

  • Gość
Ja tak mam odk?d mam samochód (3 lata). Z tym, że u mnie drga w okolicach 40 km/h, a potem w okolicach 80 km/h. Więcej nie. Słyszałem kiedy?, że może być obluzowana linka (nie wiem czy to prawda). Ale najczę?ciej słychać, że to ?wiadczy o tym, że był cofany licznik.

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 17, 2006, 11:22:23 am »

marcinmk2

  • Gość
Ja też słyszałem ze skacz?ca wskazówka może skutkować cofniętym licznikiem

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2006, 12:21:57 pm »

e_gregor

  • Gość
U mnie jest tak od linki. Na bank bo była wręcz pordzewiała i zaciera sie tak mocno że nie można do starego pancerza włożyć nowego wkładu bez użycie kombinerek!!! Nie mogę wymienić pancerza bo mam poldoforda z fordowsk? skrzyni? i tak? też końcówk? :( Niestety jest to jedna z kilku cze?ci robiona "custom" dla poldoforda której nie idzie kupić w sklepie  :cry:

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2006, 17:50:43 pm »

Gacek

  • Gość
Cytat: "marcinmk2#1918"
Ja też słyszałem ze skacz?ca wskazówka może skutkować cofniętym licznikiem





watpie zeby to bylo tego przyczyna bowiem polda mam od poczatku nigdy nie byl cofany a tez skacze przy 40 pozniej juz tak kolo 80 nawet sie uspokaja

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2006, 18:37:08 pm »

knrdlvn

  • Gość
"marcinmk2#1918 napisał:
Cytuj (zaznaczone)
Ja też słyszałem ze skacz?ca wskazówka może skutkować cofniętym licznikiem


  Gacek napisał:
Cytuj (zaznaczone)
watpie zeby to bylo tego przyczyna bowiem polda mam od poczatku nigdy nie byl cofany a tez skacze przy 40 pozniej juz tak kolo 80 nawet sie uspokaja"



U mnie sprawa wygl?da b. podobnie, cykanie najwyra?niejsze przy około 40 km/h potem całkiem zanika. Z tego co pamietam ma tak od nowo?ci, nic nie było grzebane. Dawno już przestałem zauważać.

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2006, 18:41:15 pm »

Arnold

  • Gość
U mnie nic nie cyka. A o tym cofnięciu to po prostu wynika pewnie z faktu, że kto? jak składał to niedokładnie zamocował. To samo dotyczy kalibracji. W zegarach chyba Golfa często jest tak, że cofaj? liczniki, a potem ustawiaj? wskazówkę na 20 (bo 0 tam nie ma). U mnie nie cyka i nie zwracam na to uwagi :)

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2006, 19:34:11 pm »

bruns

  • Gość
Na to cykanie jest sposób , trzeba dać gło?niej radio ! he he !

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2006, 19:42:07 pm »

karol-1987

  • Gość
bruns, to nie tylko na to sposób  ;) na mosty i inne takie tez dziala :D

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 18, 2006, 15:02:32 pm »

Gacek

  • Gość
Z tego co pamietam ma tak od nowo?ci, nic nie było grzebane. Dawno już przestałem zauważać.[/quote]





mnie tak cyka od jakis 3 lat i leje mu bez przerwy oleju zeby sie przestal bujac skurczybyk bo mnie to juz wk*****  :mad:  a mam w planie zalozyc diody pod wskazowki i w nocy tez sie tak bedzie telepał to mnie chyba h** jasny szczeli    :badass:

Skacz?ca wskazówka licznika
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2006, 21:43:37 pm »

bruns

  • Gość
karol -  dziala na wszystko tylko nie na przegl?dach technicznych ! he he !