Autor Wątek: Kostka ISO  (Przeczytany 22190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kostka ISO
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2007, 11:41:33 am »

Mystic

  • Gość
radio n ic nie dziala...jeszczse raz kostke robilem i to nic nie dalo

Kostka ISO
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2007, 13:11:45 pm »

Eddek

  • Gość
A zasilaei w kablu od zasilania masz? I mase w kablu od masy? :)

Kostka ISO
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2007, 18:41:14 pm »

greg-si

  • Gość
podepnij do aku na krótko mase wiadomo a +12 z zapłonem na radyjku łączysz ze soba i do plusa. Jak zapali się radio to jest ok jak nie wymień bezpiecznik na na radiu (tak żeby się upewnić że jest na 100% dobry) ja działa to ciągnij zailanie prosto z akumulatora. Będziesz miał wtedy odpowiednią średnice kabla zasilającego (standardowe kable są za cienkie). Jak radio nadal nie będzie ruszało to oddaj na gwarancje.
Pozdrawiam

Kostka ISO
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 25, 2007, 18:44:46 pm »

santi86

  • Gość
podepnij to radio w innym samochodzie i będzie wszystko jasne

Kostka ISO
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 25, 2007, 20:55:59 pm »

Mystic

  • Gość
Cytat: "santi86"
podepnij to radio w innym samochodzie i będzie wszystko jasne


Wlasnie przekazalem radio dalej dzisiaj wieczorem lub jutro bede wiedzial czy radio padlo ,czy cos w samochodzie padlo

Edyt: Sprawdzone i dziala ,w czwartek zabieram je do specjalisty , bo ja niestety nie mam o tym zbyt wielkiego pojecia

Kostka ISO
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2007, 23:31:30 pm »

beton

  • Gość
sprawdź miernikiem czy te pzrewody napewno są od głośników, jeśli masz orginalne kable (jak u mnie) to na głośnik idzie jeden dwukolorowy i jeden pełny kolor. Jak będe zmieniałkable to sprawdze dokładnie a będe to robił w piątek dopiero

Kostka ISO
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 26, 2007, 10:13:25 am »

Mystic

  • Gość
Wiem jakie mam kable od glosnikow , orginalne mam , jeden zolty ,drugi niebieski...one sa dobrze podlaczone ,bo przez minute smigalo i gralo...radio sprawdzone i dziala..w czwartek ide do kogos kto sie na tym zna...nie wiem tylko jeszcze jednej rzeczy , jak podlaczyc tweetery...

Kostka ISO
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 26, 2007, 10:18:55 am »

Eddek

  • Gość
Jak chesz rozbijac dzwiek, to zaopatrz sie w zwrotnice. Standardowo po kablach idzie pelny dzwiek (tj od najnizszych do najwyzszych). Jak chcesz miec bas na tubie, soprany na tweetach i reszte na szerokopasmowkach, to zwrotnica koniecznoscia jest. No i kupa glosnikow oczywiscie ;)

Radio Polonez
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 14, 2010, 22:18:18 pm »

xlukasz18x

  • Gość
Jestem tu nowy dlatego Witam tu wszystkich!!! Tak jak napisałem jestem nowy i ciemny w tym temacie, a teraz przejdę do rzeczy. A więc tak stałem się posiadaczem Poloneza 1.6 GLE na Gaz rocznik 1994 i jak go kupiłem to było radio wyciągnięte i dali mi go osobno chciałem dzisiaj sobie inne podłączyć ale patrze tam gdzie wejście jest na radio wyciągam kable a tam same kable bez kostki bez niczego. Przyszedłem do domu i sprawdziłem te radio co mi dali i tam jest kostka ale kable zostały wyrwane i moje pytanie brzmi co ja mam teraz zrobić i jak podłączyć najlepiej jak by mi ktoś wysłał jakiś link ze schematami albo jakoś wytłumaczył. Szukałem na wujku google ale nic przydatnego nie znalazłem albo nie umie szukać:// Jak macie coś ciekawego to proszę podać link albo wstawić jakiś obrazek. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Kostka ISO
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 14, 2010, 22:21:02 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Kostka ISO
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2010, 22:22:54 pm »

Tomek_

  • Gość
jaką masz kostke ? ISO ? musisz poszukać co to masz za kostke ;) jej schemat
zaraz zrobie fote kablom to może wyczaisz co i jak ;)

edit
nie da rady, jest za ciemno na fote, a kable są pochowane
może jutro ;)

edit 2
zostałem uprzedzony ;)
pamietaj aby wszystko dobrze zaizolowac, najlepiej na koszulke termokurczliwą

Kostka ISO
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 14, 2010, 22:26:47 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
W temacie, który podesłałem jest opis jaki kolor w oryginalnej wiązce do czego jest. Zawsze można kupić:
http://www.allegro.pl/item858074815_kostka_zlacze_iso_daewoo_nexia_espero_polonez.html
I polutować kolorami.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Kostka ISO
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 15, 2010, 10:06:07 am »

dzvonec

  • Gość
Kolego skoro kable zostały urwane bądź obcięte to według mnie najlepsze rozwiązanie to kupić takie kostki http://www.allegro.pl/item871828784_kosc_iso_najnizsza_cena_duzy_wybor_hit.html i połączyć je z instalacją w aucie odcinki kabli przy kostkach są opisane który do czego jedyna trudność to zidentyfikować kable w samochodzie, które są zasilające a które idą do głośników. Jeśli z radia wystają jakieś kabelki bez kostki to dokupujesz takie kostki: http://www.allegro.pl/item876374722_kostka_zlacze_iso_gniazdo_uniwersalne_polecam.html i łączysz z kabelkami przy radiu. Na radiu powinien być schemat który kabel do czego jak nie to zdejmujesz "pokrywę" z radia i patrzysz gdzie był jaki kabel przylutowany i jakie jest w tym miejscu oznaczenie na płytce drukowanej. Łączenia przewodów warto polutować i dokładnie zaizolować, żeby nie było niespodzianek.

Kostka ISO
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 15, 2010, 13:10:41 pm »

xlukasz18x

  • Gość


Tak wyglądają kable w aucie. Przepraszam za jakość ale było robione telefonem.



To jest kostka która powinna być podpięta w aucie ale była urwana i została w radiu.



To są kable które wujek mi dał razem z radiem.



A to jest wejście w radiu które teraz chcę podłączyć. Może teraz jesteście w stanie mi coś pomóc. Z góry dzięki.

Kostka ISO
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 15, 2010, 14:20:01 pm »

Offline miki1305

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro - 1.6 td
Tu masz opis kostki iso, ją wtykasz tak jak ten bezpiecznik

Ale to co jest obok to nie wiem.
Caro+ 1.6 gli 97r
Caro 1.6TD 94r
2x 126p 98r 99r
Audi A4 1.9 TDI 96r.
Skoda felicia 1.3Mpi 99r.

Kostka ISO
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 15, 2010, 16:18:01 pm »

xlukasz18x

  • Gość
Tylko jest problem bo ja nie wiem  jak był ten bezpiecznik podłączony bo wszystko było osobno. Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to pisać  bo narazie i tak czasu nie mam zrobić tego narazie muszę inne rzeczy w nim porobić bo mam go od środy. Ale myśle że w przyszły tygodniu się zabiorę do tego.:)

Kostka ISO
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 15, 2010, 16:29:18 pm »

simon0203

  • Gość
bezpiecznik wtykasz w czerwony kabel najlepiej jako plus

Kostka ISO
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 15, 2010, 16:49:24 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Najlepiej jakbys mial miernik i pomierzyl ktore kable sa do czego. Bo tak to mozesz spalic glosniki, instalacje lub pozar spowodować...

I taka rada, jak juz bedziesz lutował to lepiej odłącz minusową kleme z aku. Lepiej dmuchac na zimne :) Ja tak zawsze robie.

Kostka ISO
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 15, 2010, 20:31:07 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2282
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
bierzesz baterie 4.5 V i lecisz
po przewodach w aucie z kolorami    głośniki się odezwą same przy podłączeniu baterii do odpowiednich przewodów. reszta to plus i minus i tyle w polonezie
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Kostka ISO
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 15, 2010, 22:15:43 pm »

xlukasz18x

  • Gość
Ja i tak kable od głośników będę wymieniał bo są w opłakanym stanie, a co najgorsze to głośniki ktoś wyciągnął:/

[ Dodano: 15 Sty 2010 22:53 ]
Nie wiem czy zauważyliście ale na tym pierwszym zdjęciu są 4 kable taśmą obwinięte to one może są do głośników.Na zdjęciu widać że są 4 kable obwinięte taśmą to są biało ziolone tzn. 2 białe z czarnym paskiem i 2 zielone.