Autor Wątek: Kostka ISO  (Przeczytany 22191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kostka ISO
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 16, 2010, 22:16:04 pm »

Offline miki1305

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro - 1.6 td
Do głośników to powinno być ich 8 bo i do tyłu(przynajmniej ja tak mam)
Caro+ 1.6 gli 97r
Caro 1.6TD 94r
2x 126p 98r 99r
Audi A4 1.9 TDI 96r.
Skoda felicia 1.3Mpi 99r.

Kostka ISO
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 17, 2010, 11:35:05 am »

flyhaba

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Nie wiem czy zauważyliście ale na tym pierwszym zdjęciu są 4 kable taśmą obwinięte to one może są do głośników.Na zdjęciu widać że są 4 kable obwinięte taśmą to są biało ziolone tzn. 2 białe z czarnym paskiem i 2 zielone.


Tak to są od głośników, jest to pewnie od pary głośników przednich lub tylnich.
Na każdy głośnik idą 2 przewody w tym samym kolorze i jeden z nich ma czarny pasek.

Kostka ISO
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 18, 2010, 19:35:25 pm »

xlukasz18x

  • Gość
Tera moje ostatnie pytanie czyli jak mi te kable wystają w aucie to starczy mi ta kostka http://www.allegro.pl/item871828784_kosc_iso_najnizsza_cena_duzy_wybor_hit.html ?? Podpinam tą kostkę do tych kabli co mam a poldku i podłączam radyjko i wszystko będzie ok czy muszę coś dokupywać jeszcze?

Kostka ISO
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:43:47 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Wystarczy. Chyba, że masz np. Radio Pioneer, to w niektórych modelach musisz mieć przejściówkę z tych kostek, które pokazałeś ( to są kostki ISO ). Na kostkę Pioneer. Ale to koszt też kilku złotych.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Kostka ISO
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 22, 2010, 19:42:48 pm »

xlukasz18x

  • Gość
I teraz mam pytanie bo mam już tą kostkę i może ktoś opisać jaki kolor co bo niby jest coś napisane na kablu ale nic nie widać bo małe i jasny kolo czerwony mi się zdaje że do 12v czarny masa niebieski antena a pomarańczowy i żółty nie wiem jak coś  pomieszałem to proszę mnie poprawić zależało by mi jak na najszybszej odpowiedzi bo jutro chcę to zrobic. z Góry dzięki bo te do głośników wiem:D

Kostka ISO
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 23, 2010, 00:11:58 am »

Offline xprot

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 328
    • borocaro+ gsi
http://studio24.prv.pl/ tu chyba wszystko o kostkach iso jest. podlaczenie, przejsciowki.

Kostka ISO
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 23, 2010, 11:32:39 am »

xlukasz18x

  • Gość
thx

[ Dodano: 09 Mar 2010 21:02 ]
Witam ponownie dalej nie podłączyłem radia bo nie umie. Mam takie pytanie jeszcze bo z tego co są tam kable to jest czarny-masa czerwony i żółty. i są jeszcze 8 kabli ale to są z głośników. Radio mam BLUEsky BCD 138 i tam jest tak czerwony- stycznik zapłonu (B+) różowy-zapis pamięci, czarny-masa (B-), żółty-antena elektryczna i reszta to są głośniki :D I moje pytanie brzmi co z czym mam podłączyć? próbowałem parę sposobów i nic:/ w radiu mam kostkę iso a w w poldku moim nie ma żadne kostki tylko są gołe kable:d ale mam już takie kupione http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=942432891. Napiszcie mi jak mam tą kostkę podłączyć do tych gołych kabli i później do radia. Z góry dzięki:DDD

[ Dodano: 11 Mar 2010 15:51 ]
Mam takie pytanie bo podłączyłem kabel czerwony z auta do czerwonego i żółtego a czarny z czarnym i mi się nic nie pokazuje na radiu wiecie co może być bezpiecznik jest dobry a próbowałem radio załączyć na wyłączonym silniku jak i na załączonym i nic, nawet radio nie zareagowało. Radio jest na 100% dobre. Macie jakiś pomysł co zrobić?? Czy mi zostaje tylko nowe kable przeciągnąć bezpośrednio z akumulatora??

Kostka ISO
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 12, 2010, 22:43:41 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
Przepraszam za odgrzebanie tematu ale nie chcę nowego założyć... Mam problem ze swoim radiem. Otóż radio mam na kostkę ISO no ale nie wiem który kabel z Poldka jest od czego... Mam tam dziwny rozgałęziacz na 4 kable (zielony, czerwony, czarny i chyba szary). To było podłączenie do starego radia. No ale jak podłączyć te nowe? Które kable są od tego? Niżej link do przejściówki ISO do poloneza z Allegro:
http://allegro.pl/zlacze-iso-do-daewoo-espero-nexia-polonez-zas2b-i1318641009.html
W moim Polonezie nie ma takiej kostki (biała na zdjęciu z aukcji). Z dziury na radio wystaje mnóstwo kostek takich jak wejście ISO różniących się wielkością. Te ISO mają kostki 2 rzędy po 4 wpinki (2x4 aby łatwiej było) natomiast jedyne podobne jakie mam w samochodzie mają 1x4 :( Jak do tego podłączyć radio? Z góry dzięki za podpowiedź. :)

Kostka ISO
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 13, 2010, 20:15:34 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Pokaz fotki to cam Ci wystaje w miejscu radia, moze cos sie rozpozna.

Kostka ISO
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 23, 2010, 17:18:02 pm »

szpejmaster

  • Gość
Witam,
podłaczę się pod  temat.
Takie coś wystaje z dziury jak na fotkach ,wydaje mi się ,że to od fabrycznego radia  Deawoo,ale nie  wiem na pewno.
Te dwie koski to do czego mozna podpiąć?
Mam zamiar podłączyć Gelharda (starszy typ),ale bez kostki...czyli  wpiąć się w kabelki.
Jeśli można poprosiłbym o rozpiskę tych kabelków,nie mam żadnego schematu.
http://my.opera.com/Pentaksjan/albums/show.dml?id=5364002

Kostka ISO
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 23, 2010, 18:06:29 pm »

waszczo

  • Gość
Te dwie kostki na końcach to standardowe kostki ISO, w google znajdziesz bez problemu rozpiskę które przewody za co odpowiadają, czasami bywają nawet opisane na przewodach, sprawdź pewnie masz tam napisy  :)

Kostka ISO
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 23, 2010, 19:01:23 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
http://files.myopera.com/Pentaksjan/albums/5364002/5.jpg nawet tu widac napisy na kabelkach:) ogolnie, czarna kostka to zasilanie, brązowa to glosniki, konkretna rozpiske ISO masz na studio24.prv.pl

Kostka ISO
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 23, 2010, 22:27:36 pm »

szpejmaster

  • Gość
Ok,dzięki.
Tak jak pisałem chodziło mi o to czy ktoś moze rozpoznaje te złacza ,jako konkretne dedykowane do danej firmy, bo jak widzę w sprzedaży są własnie z zaznaczonym modelem ,typem (Deawoo,Sony,itp).

Kostka ISO
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 23, 2010, 22:40:20 pm »

waszczo

  • Gość
Złącza ISO są uniwersalne, większość nowych radioodtwarzaczy ma takie właśnie złącza, nie są dedykowane do żadnej firmy.

Kostka ISO
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 28, 2010, 14:49:26 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
Cytat: "Maurer"
Pokaz fotki to cam Ci wystaje w miejscu radia, moze cos sie rozpozna.


No to mam takie coś:

1. Kostka do której podłączone było stare radio:


2. Przedłużenie starej kostki


3. Dwie kostki, które nie wiem do czego są...


4. Nowa złączka ISO


I teraz jak to łądnie zgrabnie połączyć...

Kostka ISO
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 28, 2010, 17:50:28 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Sprawdz,czy pomiedzy dwoma kablami w czerwonej kostce z tych nie wiadomo od czego jest napięcie, jesli jest to pod nie podlacz odpowiednio czarną kostkę ISO - czarny do czarnego, czerwony albo rozowy i zolty z ISO do czerwonego. Ta druga kostka wygląda na jakieś złącze na głośniki dwa biale jako jeden glosnik, dwa niebieskie jako drugi - podaj tam na chwilkę miedzy dwa przewody tego samego koloru 12v, zobacz czy glosniki beda trzeszczec. Jak tak to podepnij to parami pod cztery środkowe przewody brązowej kostki ISO - parę od prawego głośnika bliżej zapięcia, od lewego dalej.

Kostka zasilająca radio.
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 18, 2010, 19:12:32 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Witajcie, oglądając dziś instalację radia w moim Poldku wypatrzyłem, iż czerwona kostka, czyli zasilająca ma 3 kable. Czarny czyli masa, czerwony czyli plus. Ale jest jeszcze jeden, czerwono-czarny. Orientuje się ktoś co to jest ? Może jakaś rzeźba poprzedniego właściciela ? A może fabryczne rozwiązanie ?
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Kostka ISO
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 18, 2010, 19:20:26 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Fabryczne rozwiązanie, Teoretycznie tam powinno być +12V pod stacyjkę lub tak jak u mnie było to pod włącznik świateł (który jak wiadomo jest pod stacyjkę).

Czyli radio chcesz mieć włączone muszą się pozycyjne świecić (gdy auto na postoju)

Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi :D
O tą ci chodzi


Uploaded with ImageShack.us

Kostka ISO
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 18, 2010, 19:31:41 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
myszaradom, tak dokładnie o to mi chodzi. Ty masz pod włącznik świateł, ale jeśli u mnie nikt nie rzeźbił to jest pod stacyjke podpięte, tak ? Ale teraz kwestia tego pod ktora pozycje stacyjki, pod zapłon czy wystarczy włożyć kluczyk i przekręcić w pozycje I ?
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Kostka ISO
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 18, 2010, 19:36:29 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Ja u siebie nic nie robiłem u mnie jest na stałe zapięte radio, dokładnie jak było wtedy gdy to sprawdzałem już nie pamiętam, weź jakiś miernik podepnij się pod przewód i patrz kiedy będzie na nim +12V