Autor Wątek: przy skrecaniu cos "trze" ?  (Przeczytany 4706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przy skrecaniu cos "trze" ?
« dnia: Październik 06, 2006, 12:20:51 pm »

Linek

  • Gość
jak jade i skrecam w prawo z tylu z prawej stony jest  taki jakby tarci skrzypienie czy cos takiego. co to moze byc?

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2006, 13:36:20 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
dr?żek reakcyjny
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2006, 15:30:59 pm »

Linek

  • Gość
wiec teraz przy skrecie w lewo czy prawo cos takie tarcie czy cos jest a ze 2 razy nawet na wprost jak jechalem, i w ktora strone skrecam z tej cos trze

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2006, 15:44:31 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Jesli most na tarczach to wywalenie łożysk powoduje takie tarcie. Sprawdz linkę ręcznego. może o nią obciera. Zobacz też gumy w resorach najbardziej te na tyle czy czasem nie zakończyły żywota i most lata sobie na boki na zakrętach

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2006, 18:38:15 pm »

Linek

  • Gość
ale to z obu stron lozyska by naraz padly?  kurde ciezko mi jest ten dzwiek opisac takie tarcie nie chrobotanie. mozliwe ze most o cos trze albo cos?

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2006, 19:08:38 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Możliwe ze co? trze. A bywa ze oba na raz padaj?. Ja tak miałem. Poogl?daj linkę ręcznego, oponę. Sci?gnij koło i zobacz felgę w ?rodku czy o ni? nic nie obciera.

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2006, 08:40:03 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
obejrzyj te nieszczęsne dr?żki reakcyjne  na mocowaniach na mo?cie może który? sie zsun?ł z gumy i trze op uchwyt generalnie dr?żek nie powinien dotykać uchwytu na mo?cie powinien być po ?rodku.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2006, 15:03:54 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
a moze ci resor strzelil i trze o nadkole??

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2006, 21:01:51 pm »

FSO maniak

  • Gość
Van#1860, Małe pytanie : czy te gumy o ktorych wspominasz moga byc przyczyną siedzenia tylu w dole? Trudno to wymienic? :)

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2006, 09:11:31 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
jeżeli to chodzi o te gumy na dr?zkach reakcyjnych to nie. Dr?zki  maj? zabezpieczać most przed uciekaniem go na boki  ,  a  za siedzenie tyłu niżej odpowiada resor im prostrzy(albo pęknięty) tym niżej siedzi

[ Dodano: 2006-10-08, 09:17 ]
jak chcesz wymienic gumy na dr?żku to musisz kupić poduszke, wybic star?(uwaga zostaje czesto zewnętrzna metalowa osłona poduszki w dr?żku reakcyjnym) bierzesz wtedy brzeszczot i przecinasz  od wewn?trz dr?żka t? pozostała?ć i wyci?gasz( nie natnij dr?żka!!) potem prasa i zaprasowujesz now?. wymaga troche dokładno?ći.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2006, 20:26:11 pm »

FSO maniak

  • Gość
Mariusz, TO juz wiem na 100 ze to nie drazki reakcyjne. Prawy tyl siedzi nizej bo wieszak resora wbil mi sie w karoserie. Przyuwazylem ze 3 pioro jest jakby pekniete(nie główne) Jeszzce jedno : duzo kosztuje ta guma, ktora jest na koncu resora? Ta ktora mocuje go do karoserii?

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2006, 21:49:24 pm »

Linek

  • Gość
wiec tak malo teraz jezdze bo walcze ze spalanim i tym ustrojstwem sytuacja wyglada tak po przejechaniu kilkunastu kilometrow jak skrecam w lewo lub w prawo wystepuje te "tarcie" tak jakby na srodku auta mozlwe ze to krzyzak albo cos?

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 09, 2006, 07:50:20 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
ale to dopiero po przejechaniu paru kilometrów nie od razu? to jakie? dziwne zjawisko  WE? stań z tyłu złap go  i poryszaj mocno na boki zobacz może da rade usłyszeć albo w podu? go w dół może to amory tr? o  swoje kielichy.chyba żę masz amory z plastikowymi kielichami to wtedy nie możliwe żeby aż tak
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 09, 2006, 11:14:09 am »

FSO maniak

  • Gość
Linek, Krzyzak raczej nie on by powodowal drgania samochodu. Hmm jak chce ci sie wlazic pod samochod sprawdz podpore wału - tylko jak ona zaczyna trzec to juz raczej bez wzgledu na to czy jedziesz prosto czy skręcasz.

Kiedys tez mialem takie slyszalne tarcie w samochodzie, okazalo sie ze linka recznego obcierala ob kolo.

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 11, 2006, 19:51:40 pm »

Arnold

  • Gość
Mi lata most na boki bo mam wyrobione te gumy na dr?żkach reakcyjnych, ale nic nie skrzypi tylko na dołkach tak huczy jak sowa (ale porównanie :roll: ). I stuka delikatnie. Tak mi się zdaje, że to od tego huczy bo nie znalazłem nic innego niepokoj?cego.

przy skrecaniu cos "trze" ?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 09, 2007, 16:14:28 pm »

Linek

  • Gość
odswiezam wiec tak krzyzak wymeniony simering i takie pierdoly, a problem jest taki ze jak przejade pare km autem i przy skrecie w lewo jakos z lewej strony jakos blizej przodu cos trze czy wyje nie wiem jak to okreslic. ni cholery nie wiem co to

[ Dodano: 2007-03-19, 16:04 ]
nikt nie ma zadnego pomyslu co to moze byc?