Autor Wątek: Poldek przestał odpalać na benie :/  (Przeczytany 2428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Poldek przestał odpalać na benie :/
« dnia: Październik 15, 2006, 14:24:01 pm »

Refcio

  • Gość
Witam!
mam poldka 1.5 gli z gazem. zawsze go odpalałem na benzynie i automatycznie przeskakiwał mi zaraz na gaz. od jakiegos tygodnia mam następuj?cy problem: na zimnym silniku nie odpala na benzynie. kręce i kręce a tu nic :( je?li silnik jest ciepły to trzeba troche popompować gazem i odpali ale kiedy? odpalał bez tego. teraz muszę go rano odpalac na gazie. nie jest jeszcze tak zimno żeby nie palił. boje się pomy?leć co będzie w zimie :( w ogóle jakos dziwnie ostatnio chodzi bo rano musze trzymać noge na gazie przez jakie? 5 sek na 3tys obrotów bo w przeciwnym razie od razu ga?nie. zaraz po odpaleniu na gazie strasznie dymi na biało. co może być tego przyczyn??

proszę o dokładne opisanie co może być nie tam bo jestem młodym kierowc? :)

Poldek przestał odpalać na benie :/
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2006, 16:12:40 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
albo ci pompa paliwa padla ,albo masz wode zamiast benzyny
co do dymienia na bialo ,to moze tak byc i jest to normalny objaw
co do trzymania gazu ,zeby nie zgasl to masz rozregulowany gaz ,albo membrany koncza swoj zywot
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Poldek przestał odpalać na benie :/
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2006, 16:53:46 pm »

Refcio

  • Gość
pompa raczej nie padła bo jeŹdzić na benie normalnie moge tylko z zapalaniem problem. z resztą słychać że chodzi. hmm teraz sobie przypominam że problem się chyba zaczął od tego jak zatankowałem bene na statoilu... ale chyba!!! normalnie jeŹdziłem na ruskiej a teraz dolałem jakiejś 95 na statoilu, nie pamiętam mazwy ale najtańsza :P (zaznaczonej na zielono). może się wymieszały i coś nie tak :P

co do gazu to moze i rozregulowany bo ostatnio sam próbowałem ustawić, gdyż próby gazowników nie dają skutku.

więc jeśli to nie pompa to co?

Poldek przestał odpalać na benie :/
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2006, 17:18:34 pm »

conan

  • Gość
mam calkiem podobny problem i wlasnie chcialem sie was poradzic moze pomozecie

jezdze poldkiem od 4,5 roku praktycznie zawsze na gazie i od jakiegos czasu mam problem z rannym odpaleniem go na banzynie
moj model jest na wielopunktowym wtrysku i odpala sie automatycznie na beznynie a po osognieciu obrotow itd przelacza sie
zauwazylem rowniez ze po dluzszej jezdzie na gazie jak przelacze na benzyne to silnik prauje bardzo nierownomiernie i "tak jakby go ciaglo cos" w sensie jakby nie dostawal odpowiedniej mieszanki albo za malo ma jakby takie dziury w mocy
dopiero jak przejade jakis odcinek (okolo 5 km ) na bencynie to dopiero wraca do normy
komputer nic nie pokazuje
diagnoza ktora dostalem od dwoch znajomych mechanikow to mozliwosc zabrudzonych wtryskow poprzez gaz (po prostu prawie wogole nie jezdze na beznynie a gaz jest suchym paliwem i wtryski sa nieczyszczone i sie zabrudzily lub zapiekly nie znam sie)

czy ktos ma podobne objawy i moze to potwierdzic
jaka rada poza wymiana wtryskow
czy wtryski da sie przeczyszcic jakos

a ile wogole kosztuje wymiana wtryskow jesli to to i czy mozna to jakos sprawdzic zanim sie je wyjmie bo to chyba troche roboty jest
co sadzicie
dzieki

Poldek przestał odpalać na benie :/
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2006, 19:24:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Refcio
moze wtryskiwacz ci sie zabrudzil ,zaplon niedomaga ,albo po zgaszeniu silnika gaz zbiera w kolektorze i zalewa swiecie
ostatni czynnik mozesz wyeliminowac przelaczajac na benzyne przed zgaszeniem auta - wyproboj to

conan
nie sadze by to byl problem wtryskiwaczy
moze masz zla emulacje lambdy i komputer lapie kiepski program
opisz jeszcze ten problem z odpalaniem na benzynie - jak to wyglada
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Poldek przestał odpalać na benie :/
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2006, 19:35:47 pm »

Bodzioo

  • Gość
w gsi miałem to samo tzn nie odpalał na benzynie, tzn na początku odpalał za 2 zakreceniem a pozniej bylo już coraz gorzej az w ogole nie odpalał na benie. Przez pewien czas po odpaleniu na gazie mozna było jezdzić na benie ale i to w końcu sie skończyło efektem "muła" tzn wlasnie czegos takiego jak piszesz, że jakby cos go ciągneło. Okazało się że to pompka mimo odciecia jej przekaŹnikiem powiadziała dosć, z resztą wcale jej sie nie dziwie bo po poprzednim wlascicielu musiałem wymieniac zbiornik bo miał "sitko" pod opaską. Także pierwsze co zrobisz, żeby nie wydawać kasy bez sensu to podjedz gdzies zeby Ci zmierzyli ciśnienie paliwa musi być min 3 bary, multec xm przy ciśnieniu 2.5 zimny nie odpala.

Poldek przestał odpalać na benie :/
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2006, 22:21:56 pm »

karol-1987

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
ciśnienie paliwa musi być min 3 bary
az 3 bary?? :shock: mi sie wydawalo ze 0,7... ale moze sie myle. no chyba ze jest tu roznica twoje gsi a moje gli... niech mi ktos powie ile musi byc na abimexie bo musze jechac sprawdzic (jade juz od roku)..

Poldek przestał odpalać na benie :/
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2006, 22:40:44 pm »

Bodzioo

  • Gość
ciśnienie paliwa wg Morawskiego:
gsi ma 3.5 +- 0.5
bosch 1 +- 0.2
abimex 0.7 - 0.83

Poldek przestał odpalać na benie :/
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2006, 15:27:18 pm »

Refcio

  • Gość
ale czy gaz nie powinien się skroplić do rana?

czy dużo by było roboty z czyszczeniem tych wtryskiwaczy? sporo rozkręcania i grzbania w silniku? nie bardzo orientuje się gdzie one s?. czym je najlepiej wyczy?cić?

na benie normalnie je?dzić się da. nie muli, nie ci?gnie. tylko z odpalaniem kicha.

mam zamontowany dodatkowy wł?cznik do pompy bo samochód był używany przez poprzedniego wł??ciciela jako cysterna to przemycania benzyny z ukrainy :P zauważyłem że jednoczesne wł?czenie i wł?cznika i zapłonu powoduje szybsz? pracę pompki. niestety przed odpaleniem nawet minutowa praca pompki nic nie dała.

oby to nie była wina pompki. nowa troche kosztuje a już sporo wpakowałem w tego poldka a jeszcze nie słończyłem walczyć z nadmiernym spalaniem gazu :P

Poldek przestał odpalać na benie :/
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2006, 20:46:43 pm »

Bodzioo

  • Gość
nie kombinuj tylko zmierz ciśnienie, pompka delphi w mojej okolicy do abiego kosztuje 160zł

u mnei na początku też był tylko problem z odpalaniem a pozniej było coraz gorzej, tak jak pisałem odcięcie pompki i u mnie jest a pompka padła, z resztą jak sie okazało była już wcześniej wymieniana.